0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*
Ynt: Göcek izlenimlerim
« Yanıtla #1335 : Nisan 23, 2019, 15:20:33 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Geçmiş olsun. Denize düşmenin iki kötü yanı var:

1. Karizmayı çizdiriyorsun, gece düşmek daha iyi.
2. Cep telefonları yüzme bilmediği için boğuluyorlar ve pahalı bir yüzme oluyor.

Değişik düşme metodlarını Serdar Çıarak açıklamış, ben de bir çoğunu tecrübe ettim. Şimdiye kadar suya hiç bir şeye çarpmadan indim, umarım böyle devam eder.

Bizde hafif çizdirdik karizmayı.....
İnsanlar Gülsün mü, Üzülsün mü bilemedi Ahmet Ağbi....
Telefonun Ön Kamerası hariç bir sıkıntısı olmadı....
Ön kamera gitti çalışmıyor....
Selfie çekemiyorum ve Aslında bundan Mutlu olduğumu keşfettim...

Amma Fotoğraf makinem Gitti....

Servisini aradım .....

Yok Su ile temas eden makineyi servise dahi almıyoruz dediler....

Ayu Çıkabiliio, Daş düşebilioo
*
« Yanıtla #1336 : Nisan 23, 2019, 16:08:34 »
Dediğin gibi şaka bir yana çok pis bir durum..
Diğer marinaları bilmiyorum ama

Marmaris Netsel marinada pantonlar çok yüksek..

Gece, iki yandaki teknedekilerin havuzluğunda çene çalıcaz..hanım benden önce gitti..kış ama hava ılık..
Dediğim gibi anorag ve botlarımı giydim bende gidicem..tekneyi kapadım..panton ve diğer tekneler hemen hemen boş..
Karşıdaki arkadaşımın teknesi yandakine sürtüp duruyor gitmeden,usturmaçasını düzelteyim dedim atladım..
Arkadan havuzluğuna girmeden yanına doğru uzandım elim kaydı..yavaş yavaş suya doğru gidiyorum..tutunamıyorum ve suya hızlı olmadan düştüm..ilk aklıma telefon geldi..ıslanmadan arkaya bir yere koyabildim ve boğazıma kadar suya battım..
Gideceğim tekneden kimsenin haberi yok,konuşma sesleri ve gülmeler geliyor..karizmayı çizdirmemek için seslenmedim..bir şekilde çıkarım dedim..
Üstümdekiler ıslanınca acaip ağırlaştım..
Fakat panton çok yüksek..duba şeklinde olduğu için altı boş..ayaklarım alta doğru gidiyor ve ayağımı dayayıp çıkacak bir yeri yok..
Kendimi yukarı doğru çekmeye çalışıyorum kollarımın gücü yetmiyor..Düştüğüm teknenin arkası yüksek,yan tekne çıkmaya müsait değil..Tekneler pantona o kadar yapışıkki geçemiyorum yüzemiyorum..
O an telaşlandım yarım saat kadar debelendim..
Hala bağırmıyorum..millet güleceğine böyle öleyim dedim..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
O sırada beni merak edince hanım bizim tekneye doğru geldi..
Ellerimle kendimi yukarı doğru çekince pantondan ancak kafamın yarısı gözüküyor..ve karanlık..
Kısık sesle..Sanem Sanem diye seslendim..
Duydu beni ama,başka yerlerde ve göz hizasında sağa sola bakıyor..daha aşağılara bakmayı akıl edemiyor..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bir on dakkada beni bulmasıyla uğraştım..

Neyse gördü..ve o garip soru geldi..” Ne yapıyorsun suda gece gece..herkes seni bekliyor..”
Bende “ su çok güzel sende gelsene” dedim..söyleme şeklimden çok sinirli olduğumu anladı allahtan..
Çok zor çekti beni..dizim dirseklerim yukarı kendimi çekicem diye çok zedelendi..
Çıktığımda anorağın süngeri ve pantolon vs..marinanın tüm pis suyunu çekmişti..
Tekneme doğru giderken arkadan seslendi..
“Balık gibi kokuyosun ve bu halinle tekneye binemezsin”
“ Napim teknenin arkasındakiyle duşmu alayım şimdi”
“ Ben bilmem..böyle bindirmem”...
Uzun hikaye..evet denize düşmeyin..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

S/Y   SANSED

Bir büyüğünü alıncaya kadar, tekneni sev..onu koru.
*

Çevrimdışı Ahmet Çelenoğlu

• * Gezgin Korsan
  • 8.414
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Eğitim, tekne danışmanlığı, sörvey
« Yanıtla #1337 : Nisan 23, 2019, 16:51:19 »
Belki de düşmek için en kötü yer marinalardır. Denize girmek yasak olduğu için hele yüksek pontonlu ise karaya çıkmak çok zor hatta imkansızdır. Tek çaresi denizden açılabilir merdivenli bir tekne bulmaktır. Bazı teknelerin kıçında yakt deposu ağzına benzer bir kapak altında halat emniyet merdiveni oluyor. Eşinizin zor da olsa sizi bulabilmesi geçekten büyük şans olmuş, geçmiş olsun.

Bir tekne limanda güvenliktedir, ancak tekneler limanda durmak için yapılmazlar.
*

Çevrimdışı Çetin Şahinöz

• * Gezgin Korsan
  • 415
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • SİREN, İstanbul
« Yanıtla #1338 : Nisan 23, 2019, 17:20:10 »

Gece, iki yandaki teknedekilerin havuzluğunda çene çalıcaz..hanım benden önce gitti..kış ama hava ılık..
Dediğim gibi anorag ve botlarımı giydim bende gidicem..tekneyi kapadım..panton ve diğer tekneler hemen hemen boş..
Karşıdaki arkadaşımın teknesi yandakine sürtüp duruyor gitmeden,usturmaçasını düzelteyim dedim atladım..
Arkadan havuzluğuna girmeden yanına doğru uzandım elim kaydı..yavaş yavaş suya doğru gidiyorum..tutunamıyorum ve suya hızlı olmadan düştüm..ilk aklıma telefon geldi..ıslanmadan arkaya bir yere koyabildim ve boğazıma kadar suya battım..
Gideceğim tekneden kimsenin haberi yok,konuşma sesleri ve gülmeler geliyor..karizmayı çizdirmemek için seslenmedim..bir şekilde çıkarım dedim..
Fakat panton çok yüksek..duba şeklinde olduğu için altı boş..ayaklarım alta doğru gidiyor ve ayağımı dayayıp çıkacak bir yeri yok..
Kendimi yukarı doğru çekmeye çalışıyorum kollarımın gücü yetmiyor..Düştüğüm teknenin arkası yüksek,yan tekne çıkmaya müsait değil..Tekneler pantona o kadar yapışıkki geçemiyorum yüzemiyorum..
Hala bağırmıyorum..millet güleceğine böyle öleyim dedim..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ellerimle kendimi yukarı doğru çekince pantondan ancak kafamın yarısı gözüküyor..ve karanlık..
Duydu beni ama,başka yerlerde ve göz hizasında sağa sola bakıyor..daha aşağılara bakmayı akıl edemiyor..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Neyse gördü..ve o garip soru geldi..” Ne yapıyorsun suda gece gece..herkes seni bekliyor..”
Bende “ su çok güzel sende gelsene” dedim..söyleme şeklimden çok sinirli olduğumu anladı allahtan..
Çok zor çekti beni..dizim dirseklerim yukarı kendimi çekicem diye çok zedelendi..
Uzun hikaye..evet denize düşmeyin..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Serdar korsanım, çok geçmiş olsun. Bu hanımlar bir alem. Olay sırasındaki muhabbetiniz çok neşeli geldi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. Bu anlarda böyle enteresan soruları erkek nesli bulamaz bence.
Sea is my true love

*

Çevrimdışı Mustafa Bektaş

• * Gezgin Korsan
  • 31
    • Yaşadığı Şehir
  • Karaca
    • Tekne Adı
  • Nazlı4
« Yanıtla #1339 : Nisan 23, 2019, 23:30:49 »
Oktay korsancağzım çok geçmiş olsun. İyi mi , kötü mü olmuş bilemedim. Bilmem için .. telefon tamam,fotoğraf makinesi tamam. Gece yarısının saatinin kaç olduğunu söylerseniz..test edip haliniz hakkında ayrıntılı bilgi verebilirim, size. Kaçırdığınız bir nokta olabilir, eksik kalmasın. Tecrübe olur benim için de.
*
« Yanıtla #1340 : Nisan 23, 2019, 23:38:54 »
Oktay korsancağzım çok geçmiş olsun. İyi mi , kötü mü olmuş bilemedim. Bilmem için .. telefon tamam,fotoğraf makinesi tamam. Gece yarısının saatinin kaç olduğunu söylerseniz..test edip haliniz hakkında ayrıntılı bilgi verebilirim, size. Kaçırdığınız bir nokta olabilir, eksik kalmasın. Tecrübe olur benim için de.

Çok anlamadım demek istediğinizi ama olsun sizi kırmam tabii ki...
Benin düşmem 23:50 dolaylarında oldu
*

Çevrimdışı Recep Ertürk

• * Gezgin Korsan
  • 1.230
    • Yaşadığı Şehir
  • Ayvalık
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • Sonyaz
« Yanıtla #1341 : Nisan 23, 2019, 23:41:11 »

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

"Her denizci, denize düşmeyi tadacaktır."   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Çevrimdışı Zeki Karadeniz

• * Gezgin Korsan
  • 168
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • Serra - Yeşilköy
« Yanıtla #1342 : Nisan 24, 2019, 10:23:59 »

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Doğru söze ne denir Recep korsanım? Bunca yıl denizlerdeyim, hiç düşmemiştim. Geçen sene Mehmet Özharar rallisinde Yalova Marina’da bu zevki ben de tattım. Hiçbir sıvı (!) da almamıştım. Kaburga zedelenmesinden üç ayım zehir oldu (yaş 70) ama elimdeki ipad´i kurtardım.🎖😂

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

"Her denizci, denize düşmeyi tadacaktır."   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Çevrimdışı Recep Ertürk

• * Gezgin Korsan
  • 1.230
    • Yaşadığı Şehir
  • Ayvalık
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • Sonyaz
« Yanıtla #1343 : Nisan 24, 2019, 11:49:17 »

Çok geçmiş olsun Zeki korsanım..

Teknede, marinada, barınakta vakit geçirip de denize düşmemek yok.
Denize düşmek, karadaki tekneden yere düşmekten daha tercih edilesi ayrıca.

Oktay korsana espri yapmıştım. O Zincirlikuyu girişindeki yazıdan mülhem.
Alındı sanırım hiç ses yok.

Esas denize düşmediyseniz karizma çiziktir bence..

Tecrübelerime göre denize genelde bahar aylarında düşülüyor. Benim gibi 60 + yaşlarda (altmış plas okuyun lütfen  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ) bahar ayında denize düşmek yaz sezonunun iptaline kadar sonuçları olan bir durum. Sakınmak, dikkatli olmak gerekiyor.

Denize düşerken üstümüzde bulunan elektronikler ayrı dert. Bir sandal alacak para da denize düşmüş oluyor.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

"İyi kalite bir kıç çapası alsam mı?", "cenovayı yenilesem mi?", "bir buzdolabı daha koysam" filan sayıklarken ve bütçe denkleştiremezken, denize düşünce buraya ayıracağınız bütçenin fazlası gidiyor.

Epey sigortacı korsan var aramızda.
Rica etsek "denize düşme sigortası" icat ederler mi acaba?
Misal "limanda düşersen elektronikler ödenmez, tedavi masrafı ödenir", "açıkta düşerseniz sizi bulan olmazsa geride bıraktıklarınıza şu kadar para ve bir şişe iyi kalite şampanya ödeme yapılır" diye.

Şampanya, geride kalanların tesellisi ve dönüşünüz olmayacak şekilde gidişinizi kutlamaları için..   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Teklif benden, değerlendirmek sigortacı korsanlardan  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*
« Yanıtla #1344 : Nisan 24, 2019, 13:04:09 »
Recep Hocam,

Tam alınacak adamı buldun....
Heleki sana..... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

selamlar
*

Çevrimdışı Hüseyin Durmaz

• * Gezgin Korsan
  • 5.225
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir idi değişti şu an EDİRNE.Yine değiştiİZMİR
« Yanıtla #1345 : Nisan 24, 2019, 17:46:44 »
Barınak işi ne oldu?
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*
« Yanıtla #1346 : Nisan 24, 2019, 17:52:22 »
HÜSEYİN KORSANIM
Yazdım aslında
Bizi dolaştırdı dolaştırdı,
Hiç bir köpeği beğenmedi ,
(Ki her cinsten Köpek var )
sonunda Barınağın en çirkin Köpeğine Gönlünü kaptırdı...
Üstelik Sol ön ayağında hafif sekme olan Köpeciği aldılar....

(Kocası'nın Tüm muhalefetine Rağmen)

Dediğim gibi Kadınlar Başka.....
Keşke Dünyayı onlar yönetse

Herşey daha farklı olurdu...
« Son Düzenleme: Nisan 24, 2019, 17:54:17 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

Çevrimdışı Mert Özyapan

• * Gezgin Korsan
  • 79
    • Yaşadığı Şehir
  • istanbul
    • Tekne Adı
  • Deniz Kızım, Küçükyalı
« Yanıtla #1347 : Nisan 24, 2019, 18:13:13 »

serdar korsan öncelikle geçmiş olsun. benzer duruma bende tek bacağım suda diğeri iskelede elim teknede kaldım. çevreden bakışlar ve gülüşmeler.
şu kırmızı ile işaretlediğim kısmı okurken gözümde canlandırdım ve gülmekten öldüm. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
tekrar geçmiş olsun

saygılar
*

Çevrimdışı Hüseyin Durmaz

• * Gezgin Korsan
  • 5.225
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir idi değişti şu an EDİRNE.Yine değiştiİZMİR
« Yanıtla #1348 : Nisan 24, 2019, 18:29:18 »
HÜSEYİN KORSANIM
Yazdım aslında

Bu kadar heyacan yaratan tefrika böylemi hitam eyledi?
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*
« Yanıtla #1349 : Nisan 24, 2019, 20:36:15 »
HÜSEYİN KORSANIM
Yazdım aslında

Bu kadar heyacan yaratan tefrika böylemi hitam eyledi?

Evet,

Ama gerçek bu bence çok güzel bitti.....
Biz çok sevindik
Kimsenin almayacağı bir  köpek
Sahiplenildi.....
Üstelik Barnak gönüllüsü olan hanımefendiler çok uzun süre Köpeğin hayatını takip ediyorlar....
Sahiplenildi diye peşi bırakılmıyor....

Anlatılanlardan bir eli yağda bir eli balda.....olduğunu öğreniyoruz....

Şans mı desek, kader mi desek bilemedik....

Daha nasıl güzel bir sonuç olsa idi....Hüseyin Ağbicim...

« Son Düzenleme: Nisan 24, 2019, 20:37:16 Gönderen: Oktay Eryılmaz »