Oktay Eryılmaz ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı İbrahim Sofu

• * Gezgin Korsan
  • 577
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir - Uşak
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Uşak İletişim
Ynt: Göcek izlenimlerim
« Yanıtla #810 : Ocak 07, 2019, 16:13:38 »
Uzun yıllar bilinçsiz şekilde zıpkınla daldım. Ne zaman ki sığ su bayılması diye tabir edilen kavramı öğrendim dalmayı bıraktım. Sanırım farkında olmadan defalarca ölümün ucundan dönmüştüm. Soğuk suya girmekte böyle birşey bence. Benimde alkollü kafayla birkaç kez girmişliğm var kışın göbeğinde.  Doktor korsanlarımız gayet güzel açıklamış tehlikeli bir durum olduğunu. Girmeyin diyorlarsa girmemek lazım. Eskilerin bir tabiri vardı zank ölümüne gitti diye Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimdışı Hakan Erim

• * Gezgin Korsan
  • 14.758
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • S/Y Ekip, İstanbul
« Yanıtla #811 : Ocak 07, 2019, 16:21:27 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
... sorayım; ateşi baskılamak iyi değil diye duyuyorum, ateşi baskılamadan rahat uyunmasını sağlayan bir ilaç var mı?

(üçgündürgriptenkıvrananuykusuzkorsan)

Ateşi baskılamak iyi değil. Ancak genellikle bu "Cold" ilaçları ateşi "biraz" baskılar. 8 saatin sonunda, ilaç alma zamanına bir kaç saat kala, ateş tekrar yükselir. Bağışıklık sistemi devrededir.
S/Y Ekip
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimdışı Ömer Öge

• * Gezgin Korsan
  • 448
    • Yaşadığı Şehir
  • izmir
    • Tekne Adı
  • M/Y Moonlight- Fairline Squadron 55
« Yanıtla #812 : Ocak 07, 2019, 16:33:05 »
... sorayım; ateşi baskılamak iyi değil diye duyuyorum, ateşi baskılamadan rahat uyunmasını sağlayan bir ilaç var mı?

(üçgündürgriptenkıvrananuykusuzkorsan)

Ateşi baskılamak iyi değil. Ancak genellikle bu "Cold" ilaçları ateşi "biraz" baskılar. 8 saatin sonunda, ilaç alma zamanına bir kaç saat kala, ateş tekrar yükselir. Bağışıklık sistemi devrededir.

Yüksek ateşi düşürmek gerekir. Yüksek ateş (tıbbi anlamda) 6 saat boyunca 38C üzerinde seyreden yada anlık olarak 39 derece üzerinde ölçülen ateştir. Yüksek ateşe müdahele etmek gerekir. 37.8 vs gibi ateşlerle uğraşmaya gerek yoktur.
*

Çevrimdışı Alper Dora

• * Gezgin Korsan
  • 959
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • HAYHAY, Sokakağzı
« Yanıtla #813 : Ocak 07, 2019, 16:40:14 »
Ben 39.5 gördüğüm zaman direk soğuk duşun altına giriyorum düşüremezsem. Kötü mü yapıyorum bu durumda. İlkokul 1 sınıfta da apandist yüzünden 42 derece gördüm ameliyata alabilmek için buz dolu küvete sokmuşlardı Cerrahpaşada. Saolsunlar ameliyatta da kan grubu testi yapmadan 0+ dayamışlar ailede herkes + diye. Meğer bende çekingenlik varmış ben - mişim. Ameliyattan sonra da ateşim çıktı bi daha soktular buzlu suya. Arkamda da açık cam yüzünden anjin oldum. 42 derecenin sıkıntılarını evlendikten sonra anladım.
IN BOOST WE TRUST

*
« Yanıtla #814 : Ocak 07, 2019, 16:42:03 »
Cerrahpaşada. Saolsunlar ameliyatta da kan grubu testi yapmadan 0+ dayamışlar ailede herkes + diye.

Şaka mı bu ?
Cerrahpaşa diyorsun çok şaşırdım...Gerçekten
« Son Düzenleme: Ocak 07, 2019, 16:43:46 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
Ayu Çıkabiliio, Daş Düşebilioo........
*

Çevrimdışı Hakan Erim

• * Gezgin Korsan
  • 14.758
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • S/Y Ekip, İstanbul
« Yanıtla #815 : Ocak 07, 2019, 16:47:50 »
Ben 39.5 gördüğüm zaman direk soğuk duşun altına giriyorum düşüremezsem. Kötü mü yapıyorum bu durumda. İlkokul 1 sınıfta da apandist yüzünden 42 derece gördüm ameliyata alabilmek için buz dolu küvete sokmuşlardı Cerrahpaşada. Saolsunlar ameliyatta da kan grubu testi yapmadan 0+ dayamışlar ailede herkes + diye. Meğer bende çekingenlik varmış ben - mişim. Ameliyattan sonra da ateşim çıktı bi daha soktular buzlu suya. Arkamda da açık cam yüzünden anjin oldum. 42 derecenin sıkıntılarını evlendikten sonra anladım.

Yüksek ateş hiçbir zaman iyi bir şey değil. Sadece, bu soğuk algınlığı virüsü kaynaklı rahatsızlıklarda yüksek olmayan bir ateş olur. Bazı reçetesiz ilaçlar ile bu ateşi hep düşük tutma yolu seçilir. Aslında yapılan bağışıklık sistemini baskılamaktır. "Ateş iyidir" lafı buradan çıkmıştır. Doktorun reçete ettiği tedavi iyidir. Google ile doktorluk arasındaki fark da budur. Aynı şekilde burnu akan iki hastanın biri için doktor "Yok bişii, dinlen geçer" derken diğerini yoğun bakıma yatırabilir. "Sense clinique" denen olgu budur. Yapay zeka henüz bunu yapamıyor işte.
S/Y Ekip
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimdışı Ömer Öge

• * Gezgin Korsan
  • 448
    • Yaşadığı Şehir
  • izmir
    • Tekne Adı
  • M/Y Moonlight- Fairline Squadron 55
« Yanıtla #816 : Ocak 07, 2019, 16:51:44 »

test yapmadan kimse kan transfüzyonu yapmaz, yapamaz, çünkü cinayet ile eş değerdir. Ya karşılaştırılan kan örnekleri karışmıştır, yada sende ana kan grupları haricinde başka bir alt grup vardır. Ağır itham olur, bunu sağda solda söylemeyin lütfen.
*
« Yanıtla #817 : Ocak 07, 2019, 17:09:39 »
Alper
Gerçekten karıştırıyor olmalısın,
Eğer karıştırmıyor isen Nasıl kurtuldun bu durumdan ?
Bizim Köpek için bile emin olmadan Kan değiştirmiyorlar...
Senede 3 kere kanını değiştirtmek zorunda kalıyoruz...
Aynı grup kan için çok zahmet çekiyoruz...

*

Çevrimdışı Emin Alp Alayunt

• * Gezgin Korsan
  • 1.373
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • FUNDA NİL , Mandalya Marina
« Yanıtla #818 : Ocak 07, 2019, 17:17:04 »
Alper haklı... Aynı durum bende var  BRH (-)   ama azıcık pozitif. Karar veremediler hala üst inceleme gerekiyormuş.. Az oranda resus (maymun) antikoru taşıyorum tam anlamıyla uzaylı değilmişim. Bozuldum şimdi.
S/Y  FUNDA NİL
*

• * Gezgin Korsan
  • 1.373
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
« Yanıtla #819 : Ocak 07, 2019, 17:20:21 »
Yanlışlıkla veya kontrolsuz kan verme ne yazıkki olabiliyor ucuz atlatılmış. Bir müddet çay gibi işeyip titreye titreye ateşli yatıp kurtulmuş böbrekleri yemeden.
S/Y  FUNDA NİL
*

• * Gezgin Korsan
  • 1.373
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
« Yanıtla #820 : Ocak 07, 2019, 17:30:17 »
Denizlideki kaplıca otellerden birinde kalıyorduk. Oglanda sıcak suya gireceğim diye tutturdu. 4 yaşında filan. Döv gitsin değilmi, ama modern aileyiz ya kısa süreliğine gir dedik ama gözüm üzerinde .  4 dakka da bizimkinin şekli şemali kaydı hemen çıkardım odaya ateş 39.5 olmuş. İşte tam endikasyon , sokarsın soğuk suya hızla açıldı. özellikle çocuklarda yüksek ateş kesin müdahale endikasyonu.
S/Y  FUNDA NİL
*
« Yanıtla #821 : Ocak 07, 2019, 18:26:57 »
Şincik Şuraya Nazar Boncuğumuzu iliştirelim ....(Ömer Öge Hocamızın Talebi ve Hatırlatması ile)

Kem Gözlerden bir sakınalım Buradaki Tüm Korsan arkadaşlarımızı....ve Sohbetimizi muhabetimizi...

Bizi Ciddi bulmayanlar varmış , Olsun zaten Ciddi değiliz efendim.....
Bizim Buralardan Ooooralardan Türk Denizciliğini kurtarmak , Organize etmek, Oraya Yat Barınağı buraya Marina kurmak gibi bir misyonumuz olmadığı gibi

Google Biraderin  başına geçip 3.000 (Üçbin) ile 10.000 (Onbin) sene evvelki yelkenli kayık yollarını bulacağım ,
hatta dalacağım batıklarını ortaya çıkaracağım diye Ulvi bir vizyon ve misyon sahibide değiliz.
Bunu yapacak eğitimimiz tecrübemiz olmadığı gibi hayatımızda bir tane eski zaman kayığını yüzerken görmüşlüğümüz yok...
Bu tip misyonu Olanlara başarılar dileyebiliyoruz sadece ,
Yolları açık Rallileri bereketli olsun inşallah (Yolda Balık tutarlar  anlamında)

Adımız Hıdır Elimizden gelen budur efendim...

Şurada Hem eğleniyoruz hem bilgileniyoruz ,
Baktım şimdi 24.750 Kişi Bu Başlığa girmiş ,
Konuşulmayan konu kalmamış Bir tane kavga dövüş olmamış .....

Nazar Boncuğu Forumumuzdaki tüm korsanlarımıza .....
Bizi Horlamayınız efendim
Herkes sizler gibi ELİT olamaz
Biz Halktanız  ,
Burada Olmak için Tekne sahibi olmak gerekmiyor ....
Belki Bizim forum Dünyanın en iyi Forumu değil ama samimi bir forum...
Biz Böyle iyiyiz....Efendim dertlenmeyiniz
Hürmetler , Selamlar

« Son Düzenleme: Ocak 07, 2019, 18:39:44 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*
« Yanıtla #822 : Ocak 07, 2019, 18:44:56 »
Şincik Şuraya Nazar Boncuğumuzu iliştirelim ....(Ömer Öge Hocamızın Talebi ve Hatırlatması ile)

Kem Gözlerden bir sakınalım Buradaki Tüm Korsan arkadaşlarımızı....ve Sohbetimizi muhabetimizi...

Bizi Ciddi bulmayanlar varmış , Olsun zaten Ciddi değiliz efendim.....
Bizim Buralardan Ooooralardan Türk Denizciliğini kurtarmak , Organize etmek, Oraya Yat Barınağı buraya Marina kurmak gibi bir misyonumuz olmadığı gibi

Google Biraderin  başına geçip 3.000 (Üçbin) ile 10.000 (Onbin) sene evvelki yelkenli kayık yollarını bulacağım ,
hatta dalacağım batıklarını ortaya çıkaracağım diye Ulvi bir vizyon ve misyon sahibide değiliz.,,

Bunu yapacak eğitimimiz tecrübemiz olmadığı gibi hayatımızda bir tane eski zaman kayığını yüzerken görmüşlüğümüz yok...
Bunu yapmaya çalışan İnsanlarında nasıl horlandığını dalga geçildiğini görüp duyup hayretler içinde kalıyor, açıkçası üzülüyoruz...

Bu tip misyonu Olanlara başarılar dileyebiliyoruz sadece , elimizden o kadar geliyor...
Ama yazdıkları ile gerçekten (Aklımız yetmesede ) ilgileniyoruz ,okuyoruz...
Yolları açık Rallileri bereketli olsun inşallah (Yolda Balık tutarlar  anlamında)

Adımız Hıdır Elimizden gelen budur efendim...

Şurada Hem eğleniyoruz hem bilgileniyoruz ,
Baktım şimdi 24.750 Kişi Bu Başlığa girmiş ,
Konuşulmayan konu kalmamış Bir tane kavga dövüş olmamış .....

Nazar Boncuğu Forumumuzdaki tüm korsanlarımıza .....
Bizi Horlamayınız efendim
Herkes sizler gibi ELİT olamaz
Biz Halktanız  ,
Burada Olmak için Tekne sahibi olmak gerekmiyor ....
Belki Bizim forum Dünyanın en iyi Forumu değil ama samimi bir forum...
Biz Böyle iyiyiz....Efendim dertlenmeyiniz
Hürmetler , Selamlar
« Son Düzenleme: Ocak 07, 2019, 18:47:45 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

Çevrimdışı Cezmi Ük

• * Gezgin Korsan
  • 170
    • Yaşadığı Şehir
  • gaziantep istanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
« Yanıtla #823 : Ocak 07, 2019, 22:17:18 »
 Sayin korsanlar; Biz de bir inanis vardir yeni yila nasil girersen butun yilda oyle devam eder diye, bir kisim korsanimiz boylece isi garantiye almis. Sevgili meslektaslarimin ozellikle kalp sagligi ve soguk arasindaki iliskili olarak tum soylediklerine %100 katiliyorum.

Ama uzulmeyin Sevgili hafif kilolu korsanlar,
Mujdem bizlere  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Eskiler ne demis bir dirhem et bin ayip orter diye iste size bilimsel kaniti; kilo ve yaglanma soguk suda ki hipotermi riskini azaltiyor fazla kilolarimiz bizi soguktan koruyor...

*
« Yanıtla #824 : Ocak 07, 2019, 22:23:10 »
Sayin korsanlar; Biz de bir inanis vardir yeni yila nasil girersen butun yilda oyle devam eder diye, bir kisim korsanimiz boylece isi garantiye almis. Sevgili meslektaslarimin ozellikle kalp sagligi ve soguk arasindaki iliskili olarak tum soylediklerine %100 katiliyorum.

Ama uzulmeyin Sevgili hafif kilolu korsanlar,
Mujdem bizlere  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Eskiler ne demis bir dirhem et bin ayip orter diye iste size bilimsel kaniti; kilo ve yaglanma soguk suda ki hipotermi riskini azaltiyor fazla kilolarimiz bizi soguktan koruyor...

Hhahah biliyozda atlıyoruz bu şişko halimizle soğuk sulara ....

Amatör olarak TIB la mı ilgilensem acaba...
Amatör Doktor ...

Aslan Hocam ...
Yanlız bana Bizim ev halkı 10 gündür korkunç işkence yapıyor...
Enginar suyu diye allahın belası bir şey içiriyolar....

Sebeb ...
Karaciğer fonksiyon testi ...
« Son Düzenleme: Ocak 07, 2019, 22:24:27 Gönderen: Oktay Eryılmaz »