0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Metin Çakmakçı

• * Gezgin Korsan
  • 500
    • Yaşadığı Şehir
  • Didim D-Marin G Pontonu
    • Tekne Adı
  • Pongo s/y
Ynt: Göcek izlenimlerim
« Yanıtla #1350 : Nisan 24, 2019, 21:36:57 »
Size de, Serdar Korsana da geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsınız. Benim çıkardığım ders, çok pahalı telefonla tekneye gidilmemesi gerektiği...
Follow your dreams, they know the way.
*

Çevrimdışı Ali Ünalan

• * Gezgin Korsan
  • 3.628
    • Yaşadığı Şehir
  • İSTANBUL
    • Tekne Adı
  • S/Y Çokomel
« Yanıtla #1351 : Nisan 24, 2019, 21:54:09 »
iPhone garanti kapsamında olan deniz suyu deymiş bozuk çalışmayan telefonu olanlar  iPhone  akasyaya veya zorlu center  ana merkeze, telefonlarını getirdiklerinde sıfır telefonla la değiştirebiliyorlar.

Ben denize iki kere cebimde telefonda girdim ikisinde de gitti telefonlar,birincisinde 600 tl ikincisinde 900 tl verip değiştirdim telefonumu iPhone 6 telefonum böyle bir sorun yaşayanların umarım işin yarar bu bilgi.
“Merhaba denizci, sen de senden sonrakilere anlat…”

S/Y Çokomel
*
« Yanıtla #1352 : Nisan 24, 2019, 22:22:03 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
iPhone garanti kapsamında olan deniz suyu deymiş bozuk çalışmayan telefonu olanlar  iPhone  akasyaya veya zorlu center  ana merkeze, telefonlarını getirdiklerinde sıfır telefonla la değiştirebiliyorlar.

Ben denize iki kere cebimde telefonda girdim ikisinde de gitti telefonlar,birincisinde 600 tl ikincisinde 900 tl verip değiştirdim telefonumu iPhone 6 telefonum böyle bir sorun yaşayanların umarım işin yarar bu bilgi.

Alicim

Sadece ön kamerası bozulmuş...Benim telefonun....
Bende götürdüm Akasya’ya
Götürmez olaydım
İçimden bu kadar küfür ettiğimi hatırlamıyorum. Son zamanlarda....
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ayu Çıkabiliio, Daş düşebilioo
*

Çevrimdışı Ali Ünalan

• * Gezgin Korsan
  • 3.628
    • Yaşadığı Şehir
  • İSTANBUL
    • Tekne Adı
  • S/Y Çokomel
« Yanıtla #1353 : Nisan 24, 2019, 22:28:41 »

Alicim

Bende götürdüm Akasya’ya
Götürmez olaydım
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ne dedi akasya ? kesin çözüm noktası,benim işimi iki kez cözdüler demekki çok ağlamadın oraya gittiğinde Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ben küçük Emrah modunda gitmiştim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Emrah modunda olursan orada kiler inisiyatif kullanabiliyorlar,,ama sen benim kim olduğumu biliyorsun diyen tipleri direk şutluyorlar bir tiyo Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Nisan 24, 2019, 22:34:23 Gönderen: Ali Ünalan »

S/Y Çokomel

*
« Yanıtla #1354 : Nisan 24, 2019, 22:34:41 »

Alicim

Bende götürdüm Akasya’ya
Götürmez olaydım
Ne dedi akasya ? kesin çözüm noktası,benim işimi iki kez cözdüler demekki çok ağlamadın oraya gittiğinde Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ben küçük Emrah modunda gitmiştim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yoo hemen değiştirelim deyip..
Sıfır Telefonun yarı parasını istediler,
Hani su geçirmezdi dedim....

Cevap yok
Ehem kem küm

*

Çevrimdışı Ali Ünalan

• * Gezgin Korsan
  • 3.628
    • Yaşadığı Şehir
  • İSTANBUL
    • Tekne Adı
  • S/Y Çokomel
« Yanıtla #1355 : Nisan 24, 2019, 22:37:10 »

Alicim

Bende götürdüm Akasya’ya
Götürmez olaydım
Ne dedi akasya ? kesin çözüm noktası,benim işimi iki kez cözdüler demekki çok ağlamadın oraya gittiğinde Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ben küçük Emrah modunda gitmiştim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yoo hemen değiştirelim deyip..
Sıfır Telefonun yarı parasını istediler,
Hani su geçirmezdi dedim....

Cevap yok
Ehem kem küm

Küçük emrah modu olsaydın cüzi rakama degişlerdi pazarlık yapman lazım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ben pazarlık yaptım ağladım sızlamıştım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

S/Y Çokomel
*

Çevrimdışı Recep Ertürk

• * Gezgin Korsan
  • 1.230
    • Yaşadığı Şehir
  • Ayvalık
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • Sonyaz
« Yanıtla #1356 : Nisan 24, 2019, 23:07:40 »

Epey sigortacı korsan var aramızda.
Rica etsek "denize düşme sigortası" icat ederler mi acaba?
Misal "limanda düşersen elektronikler ödenmez, tedavi masrafı ödenir", "açıkta düşerseniz sizi bulan olmazsa geride bıraktıklarınıza şu kadar para ve bir şişe iyi kalite şampanya ödeme yapılır" diye.

Şampanya, geride kalanların tesellisi ve dönüşünüz olmayacak şekilde gidişinizi kutlamaları için..   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Teklif benden, değerlendirmek sigortacı korsanlardan  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sigortacılar niye ilgisiz?

1- Görmediler henüz.
2- Alındılar
3- Mizah sevmiyorlar
4- Mesleklerinin mizahla yıpranacağını sanıyorlar.

Sizce hangisi?

İsterlerse ayrı başlık açıp "denize düşme sigortası ve klozları"nı konuşabilirler.. Ben okurum şahsen..
*

Çevrimdışı Hüseyin Durmaz

• * Gezgin Korsan
  • 5.225
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir idi değişti şu an EDİRNE.Yine değiştiİZMİR
« Yanıtla #1357 : Nisan 25, 2019, 07:36:17 »
HÜSEYİN KORSANIM
Yazdım aslında
Bizi dolaştırdı dolaştırdı,
Hiç bir köpeği beğenmedi ,
(Ki her cinsten Köpek var )
sonunda Barınağın en çirkin Köpeğine Gönlünü kaptırdı...
Üstelik Sol ön ayağında hafif sekme olan Köpeciği aldılar....

(Kocası'nın Tüm muhalefetine Rağmen)

Dediğim gibi Kadınlar Başka.....
Keşke Dünyayı onlar yönetse

Herşey daha farklı olurdu...
Bu kadar heyacan yaratan tefrika böylemi hitam eyledi?

Evet,

Ama gerçek bu bence çok güzel bitti.....
Biz çok sevindik
Kimsenin almayacağı bir  köpek
Sahiplenildi.....
Üstelik Barnak gönüllüsü olan hanımefendiler çok uzun süre Köpeğin hayatını takip ediyorlar....
Sahiplenildi diye peşi bırakılmıyor....

Anlatılanlardan bir eli yağda bir eli balda.....olduğunu öğreniyoruz....

Şans mı desek, kader mi desek bilemedik....

Daha nasıl güzel bir sonuç olsa idi....Hüseyin Ağbicim...

Arkası yarın macerasının mutlu son ile bitmesi güzel. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimdışı Kubilayhan Kalaycı

• * Gezgin Korsan
  • 155
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • SUNDANCE , wim istanbul
« Yanıtla #1358 : Nisan 25, 2019, 07:58:47 »
birde  isteyerek  denize  düşülen  marinalar  var   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.  Ören  marina  mesela  ,  insanın  hep  denize  düşesi  geliyor.. Özellikle sıcakta  biryerlerden  geldiyseniz  hemen  düşmeniz  tavsiye  edilir  ,  iyi geliyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimdışı Hakan Erim

• * Gezgin Korsan
  • 14.674
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • S/Y Ekip, İstanbul
« Yanıtla #1359 : Nisan 25, 2019, 11:25:33 »
Oktay, Serdar ve tüm denize düşen korsanlara büyük geçmiş olsun. Çok, çok tehlikelidir denize düşmek. Hele öyle gece, kimse görmezken, etrafta görecek, sesi duyacak kimse yokken.
Anlatılabilen hikayeler sağ kaldığınız için biliniyor. Ama düşerken kafayı çarpıp bayılmak yüksek olasılık ve üstünüzde doğru bir can yeleği yoksa ölüm kaçınılmaz. Ben defalarca düşerken omzu çıkan, kolu, bacağı kırılan, derisi sıyrılan, dokuları zedelenen kişi gördüm. Çoğunu da bizzat düşerken gördüm.
Normalde apartmanın merdiveninden son basamaktan yere zıplayabilseniz bile tekne ortamında uzay yürüyüşü yapan astronot gibi olmak lazım.
S/Y Ekip
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*
« Yanıtla #1360 : Nisan 25, 2019, 11:47:07 »

Teşekkür ederim Korsanlarımıza,

Ben gerçekten çok korktum suya düşmekten değil, ne yapacağımı bilemediğimden ve panik olmamdan korktum....
Düşünün tekneye atlıyorsunuz, İlk bastığınız ayağınız kayıyor ileri doğru, arkada kalan ayağınız platform ile iskele arasında kalıyor....
Ağırlıktan ötürü sırt üstü denize......

Ne oluyorum derken Kapkaranlık soğuk sudasınız....

Büyük ihtimal Beynin ilkel kalmış sürüngen kısmı kıyameti kopartıyor....
Hayatta kalma prosesleri çalışıyor....
Ama siz onları dinleyecek durumda değilsiniz...

Panik panik panik...

Bunun mutlaka
ama Mutlaka tatbikatının yapılması gerekli.....

Korkarım ki seyir sırasında tekneden düşen insanların büyük kısmı ......
Bu panik havasından sıyrılamaz eğer tatbikatı yapılmamış ise....
Beynimizi, Duygularımızı  kendimizi bu tehlike için eğitmeliyiz.....
*
« Yanıtla #1361 : Nisan 25, 2019, 12:36:21 »
Seneler önce yurtdışında ehliyeti alırken 4 sınavdan sonra alabiliyordunuz.

Yazılı, sözlü, karanlık odada ışıklar vee tekne üzerinde. Pratik imtihanında botta çeşitli yanaşma manevraları sonrası MOB vardı.

Aksi Alman arkam dönükken insan boyunda ve ağırlığında bir mankeni suya atmış ve tek başıma manevra yapıp mankeni güverteye almamı istemişti. Ikna olmazsa çakmış sayılıyordunuz.

Denize düşme çok önemli.
*

Çevrimdışı Mahir B. Aşut

• * Gezgin Korsan
  • 3.370
    • Yaşadığı Şehir
  • Altınoluk
    • Tekne Adı
  • S/Y MELTEMİM Küçükkuyu
    • EkoPC
« Yanıtla #1362 : Nisan 25, 2019, 13:12:15 »
Ben tekneme binenlere "denize düşmek yasaktır" diyorum, işe yarıyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
"Sana hiçbir dilek verilmemiştir ki, onu gerçekleştirecek olan güç de birlikte verilmemiş olsun...
Ancak, bunu elde etmek için çalışman gerekebilir." Richard Bach
*
« Yanıtla #1363 : Nisan 25, 2019, 15:25:32 »
Bende üşenmeyeceğim passerellayı ne olur ise olsun  kurup kullanacağım...
Çoğu kez yakın yanaştığımızda üşeniyoruz , üşenmemek gerekiyor....(MUŞ)

" BİR AVUÇ OT DEĞİL Mİ KOCA DEVE'Yİ YARDAN UÇURAN "
*

Çevrimdışı Ahmet Çelenoğlu

• * Gezgin Korsan
  • 8.414
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Eğitim, tekne danışmanlığı, sörvey
« Yanıtla #1364 : Nisan 25, 2019, 18:38:12 »
Seyride denize düşmenin en önemli sebebi denize işemekmiş, aranıp boğulmuş olarak bulananların çoğunun pantalon fermuarı açıkmış. Kıç istralyaya veya puşpite tutunup işemeyin, teknelerde helalar bunun için var, kamaraya inin, özellikle sallantı varsa oturun ve öyle işeyin, ölmekten kurtulursunuz, helayı siz temizliyorsanız biraz daha rahat da hanım temizliyorsa yediğiniz küfüre değmez, efendi efendi oturun, işinizi öyle görün.   

Bir tekne limanda güvenliktedir, ancak tekneler limanda durmak için yapılmazlar.