0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Ali Ünalan

• * Gezgin Korsan
  • 3.632
    • Yaşadığı Şehir
  • İSTANBUL
    • Tekne Adı
  • S/Y Çokomel
Ynt: Göcek izlenimlerim
« Yanıtla #1290 : Mart 20, 2019, 23:09:01 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Burayı unuttun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yazdım da Biraz düzelteyim dedim, Türkçesi düzgün olsun bari ...
Tuk Tuk çularla bizim ailenin savaşı...
Tayland polisi
Bizim Hanımın kavgada karşı taraftan olması

..... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İlginç şeyler olur ise bir arkadaşın başına geldi de bizler anlarız Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
“Merhaba denizci, sen de senden sonrakilere anlat…”

S/Y Çokomel
*
« Yanıtla #1291 : Mart 20, 2019, 23:09:42 »
Burayı unuttun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yazdım da Biraz düzelteyim dedim, Türkçesi düzgün olsun bari ...
Tuk Tuk çularla bizim ailenin savaşı...
Tayland polisi
Bizim Hanımın kavgada karşı taraftan olması

..... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İlginç şeyler olur ise bir arkadaşın başına geldi de bizler anlarız Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Gıcık Ali  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Demiyorum, Demem zaten
« Son Düzenleme: Mart 20, 2019, 23:10:54 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
Ayu Çıkabiliio, Daş Düşebilioo........
*
« Yanıtla #1292 : Nisan 01, 2019, 17:39:27 »
İki Satır yazayım aklımda kalmasın,
Haftasonu Bir etkinliğimiz vardı, Arkadaşlar ile birlikte etkinlik dediğimiz, Öyle yemek içmek, eğlenmek ile ilgili değil...
Açık havada Hayvancıklar yararına bir takım işler, Bahsetmeye değmez...
Buraya kadar olanınıda Etkinlik deyince herkesin aklına
Bir Elimizde Buzlu bardak, diğer elimizde Puro falan olmuyor....
Rüzgar bir taraftann basıyor, Üşüye üşüye bir şeyler yapıyoruz.....

Donduk ....
İçeri Kaçtık Kahvemsi, Cafemsi, Dükkanımsı bir yer yapmışlar....
Hem Isınıyorsun Hemde Çay, Çorba, Kahve içebiliyorsun....

Aynı Zamanda Büro gibi kullanılıyor...
Biz Altı kişiyiz, Ama Toplam On kişi daha var gönüllülerden...

Derken Bayağı Rüzgarlı bir araba yanaştı....
İçerisinden Şık Şıkırdım Bir Beyefendi ile Bir Hanımefendi indi...
Dışarıdaki görevli ile bir şeyler konuşup bizim Kafeden bozma lokale geldiler....

- Merhaba....Kim Bakıyor buraya ?
- Bakmak Serbest her isteyen bakıyor dedi , bizim dışımızda orada olan bir Hanımefendi....

Ne kadar anlamsız ne kadar antipatik bir cevap....
Bu Hayvanseverlerin fanatikleri ile iletişim kurmak çok güçtür,
Senelerden beri Geliştirilmiş taktikleri vardır....Biz bunları hatmettiğimizden çok çarpılmayız Fanatik Hayvansever takımına....
Zamanında Duvardan Duvara çarpılmışlığımız hayli fazladır...

Öyle Milyonluk Araba ile, Şık Şıkırdım içeri girer

- Kim Bakıyor Buraya ?

Diye üsten üsten sorarsan,İçeride de Hayvansever ablalar, Abiler varsa bittin.....

Adam Verilen cevaba Kaşını kaldırdı, Etrafı süzdü.....
Bir Masada Tulumlarla oturan, Çay içen Altı adamın ve yan tarafta olan diğerlerinin ,
Atarlı Hanımefendi ile bağlantısını çözmeye çalışıyordu besbelli...

Bizim üzerimizde odaklandı, Hiççç ilgilenmedik
Dedim ya Tecrübeliyiz...

Bizim Atarlı hanımefendinin bir şeyi olmadığımızı anlaması çok gecikmedi....

Ve Bu durum İki Hanım karşısında kendisine aşırı bir güven verdii

Heyyyhatttt ne büyük hata ....

Yahu Hayvansever Hanımlara karşı Eğridir'den Komando Taburu getirsen nafile....
Ama Adam Nereden Bilecek ...
Son Model Mercedesten İnmiş Gıpcır Gıpcır Boyalı ayakabı, Yanında şık şıkırdım bir hanımefendi....

- Hanımlar Biz iki Üç tane köpek alacağız, Kimin ile görüşelim ...
- İki mi Üç mü ?
- Nasıl
- İki köpek mi alacaksınız , Üç köpek mi ....

Adam Bir kere daha sarsıldı ....
Saçlarını üsten Toka ile Tuturmuş 35 yaşlarındaki Hayvansever ablanın salvosu ile...

- Bir bakalım da, Belki Dört bile alırız

Dedi sırıtarak.....

Tokalı Abla Soğuk soğuk

- Ne İçin ??

Devam edeceğiz...

*
« Yanıtla #1293 : Nisan 01, 2019, 18:07:48 »
Adam Saymaya başladı....
- Bir Tane Bekçi Köpeği alacağız Eve , İki Tane de İnşaat için ......
- Öyle Uygun bir şey varsa, Birde Tekne'ye alabiliriz....

Şimdi geldik Denizcilik forumu ile konunun ilgisine.....
Adam Tekneci, Kayıkçı, Benim beraber oturduğum 5 kişinin Üçüde Tekneci kayıkçı, Motoryatçı....Bir Diğeride hevesli, Bu sene alacak ne alacağına karar veremiyor, Ben yelkenli diyorum diğerleri Motoryat diyorlar...
Bende Tüm gücümle Motoryatçılara saldırıyorum, dalga geçiyorum ince ince (Buraya yazdık itiraf gibi oldu  Kibirli sayılmayalım sonra) 
Yarın Öbürgün barınakta arkadaşlarınla ince ince dalga geçmişsin ....
Ahada 1 Nisan 2019 da yazmışsın yakaladım .....
İtiraf et Olmasın .....  Sayın Korsanlar ...

Ben Tüm Gücümle Motoryattan vazgeçirmeye çalışıyorum 4. tekil Şahsı
Ne Yapacak Motoryatı, Dedim ya Tekil şahış, Bekar adam

Ama Vazgeçirmeye çalışmam Arkadaşımı düşündüğümden değil walla ...
Memleket ekonomisini düşünüyorum, Malum Petrolü ithal ediyoruz döviz bizde kalsın babından...

Neyse ....

Tekneye köpek alacağım dedi ya Clint Eastwood benzeri adam ....
Bizde Yarı çakma , yarı özenti denizciyiz...
Hemen Kulak dikildik, Adam bize sevimli geldi....
Biz Hafif sırıtışlarla adama tepki verdik...

Ama Hayvansever Ablalara sahadan takviye geldi ...
Bir tanesi var ki .....
Ele Başı artık O da sahnede.....
Bizim en korktuğumuz abla Türü....

Okumuş, Çalışmış, Emekli Olmuş, Eşinden ayrılmış ......
Bu Hayvan işlerine kendini adamış...
Sabah 9 akşam 9 Bu işlere bakıyor....
Kendisi ile Herhangi bir konuyu konuşmanız tartışmanız, fikir beyan etmeniz imkansız....
Ancak dediklerini dinlerseniz can kulağı ile , arada sorduğu soruyu doğru cevaplarsanız.... ne ala ...

Dehşet Bir şey
Dehşet...

Bunun olduğu yerde Köpeklerden "TANE" diye bahsedeceksin , İki Üç diye niteleyeceksin , Üstelik İnşaat için köpek isteyeceksin , amanın aman ben yandım aman....

Adam Talebini belirti....
Kısa sessizlik oldu....

Arkadaşlardan Biri Aklı sıra Espri yaptı....

Çay Ocağında duran Osmana hitaben....

- Osmannn
-Buyur Ağbiii
- Vur Mehteri....

Walla Kulaklarıma

Ceddin deden Neslin baban Tınısı geldi...
Adam Yandı ki ne yandı

Biz Gülelim mi ağlıyalım mı bilemedik...

Forumda olsa, Keyifle izlenir

Burada Canlı...
Siniri bozuluyor adamın...

« Son Düzenleme: Nisan 01, 2019, 18:09:56 Gönderen: Oktay Eryılmaz »

*
« Yanıtla #1294 : Nisan 02, 2019, 15:46:55 »
GÖCEK KOYLARI ÖLÜYOR

2018 yaz döneminde yelken tatilİ planladım ve erken rezervasyon indirimi alabilmek için her zamanki gibi sonbaharda iletişime geçtim. Hedefim Gökova olduğu için oraya yakın istasyonu olan firmalardan ....yatçılıktan iyi teklif geldiği için Kasım ayında sözleşme yaptım. Bu firma sektörün en çok bilinen iki dergisinin bütün sayılarında yoğun reklam yapan bir firma. Defalarca sormama rağmen başka yapacak bir şeyim var mı diye her defasında tamam biz sizinle zamanı gelince iletişime geçeriz dediler. Bu konuşma ve yazışmanın çoğunu da firma sahibi Mehmet Şükrü bey ile yaptık. Yazışmalara cevap zamanında gelmiyordu, whats up mesajları da bazen cevapsız kalıyordu. Her neyse inşallah problem yaşamayız diyorduk ki Mart sonu arandık. Sizin sözleşmeniz var ama ödemeniz yok; Mehmet bey sizden bana ödeme bilgisi ve banka detayları gelmedi bende size sorduğum da zamanı gelince iletişime geçeceğiz dediniz siz öde dediniz de biz ödemedik mi. Neyse şimdi gönderin banka detaylarını ödeyelim dediğimde bu fiyata olmaz, deyip sezon fiyatından ödeme istediler. Başka müşterilere de bu şekilde davrandılar mı bilmem ama deniz turizmi adına böyle firmaların varlığı zamanla güvensizliği arttırıp charter firmaların işini zorlaştıracaktır.
Tabi bu davranıştan sonra bu firma ile devam edip başka sürprizlerle karşılaşmamak adına Fethiye de istasyonu olan daha önce de kiralama yaptığım başka bir firmadan katamaran kiraladım. Ancak model biraz eski olduğu için üstüne basa basa defalarca teknik bir sorun çıkmaz tatilimiz zehir olmaz diye sormama rağmen her defasında hayır efendim sezon bakımları yeni yapıldı dediler bizde itimat ettik. Sözleşmemde dingi ve dıştan takma motor olmasına rağmen tekne tesliminde motor yok dediler. Zaten geç varmışız ofiste sadece bir eleman bırakmışlar onlarda yetkili değil ve sorun çözemiyorlar havada kararmıştı bizde sineye çekip tamam dedik.
Sabah vira bismillah deyip yola koyulduk. Yassıca adalar full dolu bizim küçük prenses te Taşyaka deyip duruyor bari oraya gidelim dedik. Her zaman gittiğim yer fakat Taşyaka koyunu bulamıyorum. Neyse akşam oldu bari başka bir koyda demir atalım dedik fakat birde gördük ki ırgat boşa salıyor, bu ırgat bizi demirde tutmaz deyip zinciri topladık ama toplarken de çapanın ağırlığına dayanamayıp boşa sarıyordu ve iki saatimizi aldı bizi de ter içinde bıraktı. Çaresiz bir iskeleye bağlanalım dedik ve Küçük Sarsalaya kadar yol aldık.
Tesisi bayağı büyütmüşler koyun tamamını kaplamış ancak daha iki yıl önce ordaydık ve suyu en berrak olan ve en çok keyif aldığımız koylardan biri olan Küçük Sarsala koyu maalesef hem suyu bulanmış hemde kanalizasyon kokusundan geçilmiyor.
Ancak teknemiz sorunlu vakit te akşam olmuş yapacak bir şey yok bu gece buradayız. Geçmiş yıllarda bağlanma parası almıyorlardı bizde yemek yiyerek tesise katkıda bulunmaya çalışıyorduk ancak bu yıl yönetim veya sahipleri el değiştirmiş her halde içinde 10 adet minnacık karides olan karides tava ve bir porsiyon kalamara 230 TL fatura getirdiler. Bu ne dediğimde kaba bir şekilde fiyatlar böyle deyip düzeltme yönünde bir yaklaşım sergilemediler. Biz yerlilere verilen bu fiyatlar acaba turistlere nasıldır?
Akşam bağlanırken aradığım charter firması sabah teknik servis göndereceğini söylemişti ancak kokudan ve suyun bulanıklığından dolayı sabah palamarları boşlayıp yola koyulduk. Taşyaka aklımda kaldığı için yoldaki bütün koylara gire çıka aradım ve sonunda buldum. Zaten haritadaki konuma göre dün girdiğim koy doğru koymuş bizi yanıltan ise harika güzellikteki Taşyaka koyuna yeni tesis kurulmuş önünde de yaklaşık 10 teknelik bir iskele yapılmış bizede demir atacak bir alan kalmadığı için pruvamızı yassıca adalara çevirip adalarda boş bulduğum bir tonoza bağlandım.
Bu arada Taşyaka yı ararken girip çıktığım Sıralıbük ve yanındaki koyda da kanalizasyon kokusundan durulacak gibi değildi.
2. gün sabah teknede tuvalet problemi yaşadık çocuk geldi tuvalet tıkalı dedi pompayı bastıkçada denize sızdırıyor. Normalde tuvalet boşaltılmış olarak  teslim edildiğini farzettiğimiz için teknik bir sorun olduğunu düşündük.Öğleden sonra charter firmasının teknik servisi geldi ırgata baktılar tamam yaptık dediler, tuvalet sorunundan bahsettiğimizde de gri atık deposunun kapağını açıp baktığımızda tamamen doluydu, meğersem tekne hazırlığı sağlıklı yapılmamış. Halbuki biz her zaman dönüşte atık teslimi yapar mavi karta işletir ve tekneyi öyle iade ederdik.
Çaresiz tekneye güvenimiz olmadığı ve bütün koylarda kokudan durulmadığı için dört günümüzü ender temiz kalmış yerlerden biri olduğu için yassıca adalarda geçirdik. Burdan Çevre Bakanlığı ve Turizm bakanlığına seslenmek istiyorum güzelim koylara yapılan tesisler maalesef denetimsiz kaldığı ve tesis işletmecileri doğadan çok ticari düşündükleri için koylarımız elimizden gidiyor, acilen bu soruna el atılmalı.

Bu yazıyı yazmamdaki neden 7 yıldır yelken tatili yaptığım Marmaris Fethiye ve Göcek Koylarında bakir güzelliklerimizin her gün biraz daha kayıp gittiğini görmek, charter firmalarındaki bu sorumsuz yaklaşımların bu sektörü zedelediğini paylaşmak ve deniz severlerin bu konuya biraz daha hassas yaklaşımlarına vesile olabilmek adınadır.
Güzelim cennet koylarımızı koruyabilmek adına herkese sağlıklı günler dilerim.
*
« Yanıtla #1295 : Nisan 02, 2019, 17:10:54 »
Özdemir Bey Merhaba,
Öncelikle 2018 senesindetatilinizde başınızdan geçenleri okudum, açıkçası okurken çok şaşırdım...
2018 Yazında hemen her hafta Göcekte idik...
Tamda Bahsettiğiniz yerlerde....
Küçük Sarsala da ve Taşyaka da  (Bedri Rahmi Koyu) ...

Küçük Sarsala el değiştirmedi hep aynı insanlar tarafından işletiliyor...
Bu kanalizasyon Kokusu ve Denizinin Bulanık olması gerçekten çok garip çünkü Rüzgar yönü ve Akıntı dolayısı ile en temiz en berrak denize sahip...
Koydaki Tüm projeler Orman bakanlığı tarafından verildi Kapukargun Köyü sakinleri Kooparatif kurdu...
Bu Projeye göre Tuvaletler ve Duşlar Denizden hayli uzakta ve Foseptik çukurlara veriliyor...
Denize asla bir boşaltım yok...
Hemen Onbeş günde bir denetleniyor...

Gelelim Taşyakaya orada 2018 boyunca herhangi bir koku duymadık,
Her hafta sonu oradaydık...
Koya girişte İskele tarafında Zeytin Restoran var...30 Kadar tekne bağlanıyor....rezarvasyon yapmazsanız çok zor yer bulunur...Tam karşınızda da Nomad Restoran var orası her zaman boştur...Sebebini Buradan yazmam doğru olmaz...
Fakat her iki tesiste Tıpkı sarsala gibi WC ve Duşlar dağın tepesinde ve asla Denize deşarj edilmiyor....
Bence Sizin Kiraladığınız tekneden Atık kaçırıyor sizde bunu Denizden geliyor sandınız...

Forumda Bir çok arkadaşımız Oralarda oluyor 2018 yazında da oralarda idiler...
Hiç Böyle bir şey duymadım ....

Selamlar , Saygılar

*
« Yanıtla #1296 : Nisan 02, 2019, 17:38:13 »
    Özdemir korsan, öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Bir Göçek uzmanı olarak ve bu konuda konu başlığı açıp 87 sayfa ve 1295 ileti rakamlarına ulaşmış Oktay korsanıma güvenebilirsiniz. Bu vesileyle yazı dizisini keyifle takip ettiğimi belirtmek isterim. Ayrıca, belki yeni bir başlık açıp, bu yazınızı oraya taşıyıp devam etmeniz daha iyi olur diye düşünüyorum. Böylece sizin değerli tespitleriniz de Oktay korsanın makaraları arasında kaybolup gitmez Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.
Ey kör! Bu yer, bu gök, bu yıldızlar boştur boş!
Bırak onu bunu da, gönlünü hoş tut hoş!
Şu durmadan kurulup dağılan evrende,
Bir nefestir alacağın, o da boştur boş!
Ömer Hayyam
*
« Yanıtla #1297 : Nisan 02, 2019, 18:01:42 »
Biz devam edelim son kaldığımız konudan,
Kavga yaklaşıyor belli oldu, O Yüzden Arkadaşımız
Vur Mehteri Osman dedi....
Bizde Güldük kıkırdadık korka korka ....
Clint Eastwood ve Yanındaki Hanım efendi Bir tarafta , Bizim Hayvansever Ablalar karşı tarafta ....
Biz de Oturuyoruz Çay bardakları elimizde....
Biz Seyirciyiz tabiki ,

Şimdi Adamcağız aslında kötü bir şey söylemiyor....
Eve Bir tane, İnşaata İki Tane , Uygun Var ise bir tanede Tekneye Köpek alacağız diyor...
Ayrıca Pet Shopa gitmemiş, Barınağa gelmiş Dört Hayvancığı sahipleneyim diyor....

Ne var bunda.....

Bu Elebaşı Hayvansever ablanın etrafında militan Beş On hayvansever daha var, Grup Bunlar
daha doğrusu Müfreze....
Bizim Ablada Takım komutanı ....

Bunlar Barınaklardayız diye Dernek kursalar Aha da Komutan belli  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
oranın Çalışanları Bu ablanın karşısında esas duruşta duruyor...

Bak Abartıyorum sanıyorsunuz .....
Abartmıyorum...

Bizde Arasıra fırça yiyoruz oranın personeli ile birlikte , Komutandan....
Neyse...

Komutan Hafif gözlerini kısıp ....

- Beyefendi İnşaata Köpek vermiyoruz zaten...
- Neden
- İnşaat bitince Köpekler Ne Olacak ?

Sesizlik oldu ......
Komutan bize baktı, Hepimiz korkudan baş işaretleri ile onayladık
Haklısın gibilerinden...

Sayın Komutanımız devam etti...

- Ev için köpek içinde Evinizi görmemiz lazım

Aslında böyle bir şey yok,

- Neden ?
- Ona Göre Köpek vereceğiz...

Aslında böyle bir şey hiç ama hiç yok ,

- Biz İsteğimizi alamıyormuyuz ?
- Ev Bahçeli mi
- Evet
- Bahçede mi Bakacaksınız
- Evet

Allahım Hala kavga başlamadı, Ama Clint'in yüzü gözü oynamaya başladı, yanındaki hanımefendinin gözlerinden ateş fışkırıyor ....

Biz heyecanla bekliyoruz....

« Son Düzenleme: Nisan 02, 2019, 18:04:13 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

Çevrimdışı Barış Harmankaya

• * Gezgin Korsan
  • 34
    • Yaşadığı Şehir
  • Istanbul / Fenerbahçe
    • Tekne Adı
  • Roadrunner, Bodrum
« Yanıtla #1298 : Nisan 02, 2019, 21:06:40 »
Bizde heyecanla bekliyoruz
*

Çevrimdışı Ali Aygın

• * Gezgin Korsan
  • 503
    • Yaşadığı Şehir
  • Antalya
    • Tekne Adı
  • ATLAS, Antalya
« Yanıtla #1299 : Nisan 03, 2019, 01:24:57 »
Köpekler onları sevecek mi?

Hayatta bi şey bulamayıp, barınakta hayat bulan teyze ne yapacak?

Köpekler ona nasıl davranıyor, ne yapıyor?

Züppe , range li abi, 2 karat taşlı abla oraya neden geldi?

İnşaat, gayrimenkul, hayvan sevgisi ve toprak.

Pek yakında.

GeKo
*

Çevrimdışı Hakan Erim

• * Gezgin Korsan
  • 14.723
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • S/Y Ekip, İstanbul
« Yanıtla #1300 : Nisan 03, 2019, 09:36:01 »
...hemde kanalizasyon kokusundan geçilmiyor.
... kokudan ve suyun bulanıklığından dolayı ...
 Sıralıbük ve yanındaki koyda da kanalizasyon kokusundan durulacak gibi değildi...
... gri atık deposunun kapağını açıp baktığımızda tamamen doluydu......
bütün koylarda kokudan durulmadığı için...

Geçmiş olsun. Tatsız bir deneyim.

Atık deposu teknede koku yapıyor olmasın? Depo dolduğunda havalandırma deliklerinden tekne çevresine koku yayılabilir. Belki siz kokuyu yanınızda taşıyordunuz?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bir de iki sorum var:

1- Gri su deposu dediğiniz tuvaletlerin boşaldığı depo mu?
2- Aradığınız koy için neden hiç chartplotter veya cep telefonu tablet uygulamalarına bakmadınız?
S/Y Ekip
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*
« Yanıtla #1301 : Nisan 03, 2019, 18:27:18 »
Şimdi manzarayı dilimiz döndüğünce anlatalım, Benim anlatımımdan kim ne gözünün önüne getirir bilemedim…
Malum Türkçe Anlatım  0
Hal Ve Gidiş Bu aralar iyi …
Moderasyonla bir sıkıntımız yok…

Muharabe alanını şöyle tasvir edebiliriz…
Her şeyi benden beklemeyin sizde Hayal gücünüzü çalıştırın….
Şimdi Genel Alan Kocaman bir Barınak alanı ….
Öyle Waterloo meydanı gibi değil ama büyük….

Toplam 3.000 bazende 4.000 Cana bakılmaya çalışılıyor….
Cephane Gönüllülerden geliyor, Kermesler yapılıyor akla gelmeyecek faaliyetlerden
Paralar kazanılıyor hep bu Canlara harcanıyor….

Aslında Ödevde, Görevde,
Hadi biraz asortik söyleyelim 

Vizyonda Misyonda Bu canları yaşatmak ve Sahiplendirmek…

Ama Sahiplendirirken Uyanık olmak Neden ?

Çünkü Türkiye Cumhuriyeti sınırları arasında Artık akıllı olmak yetmiyor
Çok Akıllı Olmak gerekiyor….
Halkımızın bir kısmı Her nedense karşısındakinin zaaflarını kullanarak bir şeyler kazanma peşinde…

Bu Barınaklarda aslında bir kazanç var….

Nasıl mı ?

Bir çoğunuz bilir , Duymuştur şahit olmuştur…

Bu Köpek milleti Sevgililer Gününde Sevgiliye, Doğum Gününde Arkadaşa,

Bahçeli ev alana Ev hediyesi şeklinde hediye edilmekte….

Sonra ?

- Allah belanı versin Muhtalip Bana bunu da mı yapacaktın al Hediye ettiğin Köpeği defol

İle Biten Kavga da Sokakta kalan Muhtelip ile birlikte Bilmem kaç bin dolara alınan zavallı Köpek yavrusu
Sonunda Barınağa düşüyor…

O Yüzden deniyor ki

Arkadaşlar Ey Sevenler, Aşıklar, Anneler Babalar, Eş Dost

Bu Köpek milletini Pet Shoptan alıp ona buna hediye etmeyin kime söylüyoruz dinleyen yok elbette …

Bu Pet Shopçuların Geri kazanım bölgeleri büyük barınaklar…

Daha çok anlatılacak şey var ama Gereksiz üzüntü, keder olur….

O Yüzden Geçtik

Savaş Alanı Barınak ….

Savaşan Askerler İstanbul Hayvansever Tümenine Bağlı 1. Hayvansever müfrezesi başlarında Bizim Sert Komutan ablamız var…

Askerleri Birbirinden merdane, Bizler Genel Barınak gönüllüsü geri hizmet ödevlisi Tulumlu temizlik görevlileri…

Birde Onu Götür bunu getir, Şurayı temizle
Şu lazım bunu temin et …

Muharip değiliz biz, Biz levazım , Ne lazım işlerine bakıyoruz…

Biz Çerçeveyi çizdikten sonra ,

Hangi çerçeve demeyin işte Bu kadar geliyor elimizden Biraz hayal gücü ….

Dönüyoruz bizim Pastahane, kahvehane, Çay ocağı , bakkal Market olarak kullanılan
Büyükçe barakamıza …

Aynı zamanda Burası Bizim Komutanın dinlenme ve eğitim alanı ….

yeni gelen acemilerin ilk acemi birliği…

Nerde kalmıştık …

Kapıda Son Model Gıpcır Koca Mercedes, Şık Şıkırdım Bir Centilmen , Bir de Hanımefendi  bunlar Düşman ordusu

Karşısında Bizim hayvansever Ablalar ve Sert komutan ablamız….

Son Soru Şu

- Bahçede mi bakacaksınız
- Evet
- Hımmm
- Yahu Niye soruyorsunuz kardeşim, Kredi mi istiyoruz Altı üstü Bir Köpek alacağız uygunsa tekneye de alacağız
- Hata mı ettik yani pesss

Vur mehteri Osmannnn
Vur durmaaa

Keyfimiz yerine geldi…..pess haa

Bizim Komutana Pesss …

Bizim Kırık dökük Barakanın camının neredeyse içerisinden sokmuş Mercedesi
Yetmemiş Birde Anahtarı gözümüze sokacak şekilde tutuyorrr…
O neki be
Bizim 1. Tümen 12. Hayvansever Müfrezesine Jupiteri gökten indirsen Getirsen barınağa boşşş
Komutanı Olan Ablamız her sene bir tane Mercedesi Bu barınakta harcıyor zaten Bu canlara

Ne bilsin bizim Clint Tulumlar içerisinde çay içen Altı yedi Hırbo (Biz), Ortalarda Mama torbası taşıyan Saçları üsten tokalı Tulumlu hanımefendiler ….

O da iki rüzgar yapayım şunları bir iskeleye çarptırayım,
sonrası kolay inşaata da , eve de , Tekneye de alırız birer köpek dedi herhalde dedik…

- Bana bak  Beyefendi bana bak  Altı Üstü Köpek dediğinden burada kaç tane var biliyormuşsun sen

Dınnnnn ( Bu dınnn açılış zili ) genelde böyle başlıyor...

- Her önüne gelene , Biz buradan Köpek versek Burada bir tane köpek kalmaz,
- Bilmem ne arabası ile geldin diye sana al buradan istediğini git mi diyeceğiz ...

(Bilmem ne ismi ile söylenmiştir efendim namı diğer pe ...vk)

Yağmur gibi ,
Füzeler salvolar arkası arkasına
Hiç insaf yok

Bunlar deneyimli bu kavgalarda , Haftada bir iki böyle komedi var …
Kamera koysak YOUTUBER  olursun paraya para demezsin o derece komik...
Laflar, Cümleler bilmem kaçıncı kez söyleniyor…

Adam da Kadıncağız da Dehşet içerisinde Gözleri yuvasından çıkmış biçimde dinliyorlar…

Tam ağzını açacakken

- Bir dakika beyefendiiiii bir dakika dinleyin lütfennn

Adam zaten dinliyor başka ne yapsın…

Allahtan CD bozuk Osman Koyacak Mehteri sırıtıyor ordan, Biz Güleceğiz gülemiyoruz…

Knock Out …

Şok Halindeler…

Müdahale ettik

- Yahu xxx Abla Bir durun bir yanlış anlaşma var …Bir durun Bir sakinleşin…
- Osmannn Çay Getir abicim buraya ..

Oturdu Adamlar, teknesi var Denizci Korumamız altında ….

devam edeceğiz…
« Son Düzenleme: Nisan 03, 2019, 18:32:17 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

Çevrimdışı Ali Ünalan

• * Gezgin Korsan
  • 3.632
    • Yaşadığı Şehir
  • İSTANBUL
    • Tekne Adı
  • S/Y Çokomel
« Yanıtla #1302 : Nisan 04, 2019, 23:09:37 »
Devam edeceğiz…

BMW askıda kaldı merak ediyoruz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
“Merhaba denizci, sen de senden sonrakilere anlat…”

S/Y Çokomel
*

Çevrimdışı Murat Ayduk

• * Gezgin Korsan
  • 1.618
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • Mi Nina
« Yanıtla #1303 : Nisan 04, 2019, 23:11:06 »
Vallahi benim de favorilerimden şu BMW hikayesi... Bir de motoryatçı olan arkadaşları ile olan anılara bitiyorum...
S/Y Mi Nina
*

Çevrimdışı Cenk Gürsel

• * Gezgin Korsan
  • 3.923
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul -Tuzla
    • Tekne Adı
  • S/Y Kara S/Y.Kuzeyyıldızı Tuzla ⛵
« Yanıtla #1304 : Nisan 05, 2019, 02:18:15 »
Devam edeceğiz…

BMW askıda kaldı merak ediyoruz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bende merak icindeyim, hikayeyi unutmayayim diye bir daha okudum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ali bu arada Izmir'e gelsene sende.
"Geldikleri Gibi Giderler"  Gazi Mustafa Kemal Ataturk