0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*
Ynt: Göcek izlenimlerim
« Yanıtla #1140 : Şubat 15, 2019, 14:30:36 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Mesleğinde Astronot yazanların Dikkatine ....
Senide silmesinler Bu yüzden  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ben astronotum kardeşim. Füzeye koydunuz da uçurmam mı dedim? Mesleği "serbest" yazana bir şey demiyorsunuz da forumun en çok boş mesaj yazan kişisiyle mi uğraşıyorsunuz?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bende Wallaha da Billahada Boşta gezerim... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Vitesim Geçmiyor .....
Su Yakıyorum....
Ne diyeyim daha Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*
« Yanıtla #1141 : Şubat 15, 2019, 14:37:51 »
Oktay korsanım (izninizle),

Yazdığım latife amaçlıýdı. Bunu belli etmek için de paragrafın sonuna gülümseme emojisi koydum. Farklı algılandıysa açıkça özür diliyorum.

Estağfurullah Latife amacınızı anladım , Ama Denizde karada farketmez Oktay Eryılmaz affetmez sloganı Boşa düşmesin.... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Maksat hasıl olsun mu derler...
Bilemedim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimdışı Ömer Öge

• * Gezgin Korsan
  • 361
    • Yaşadığı Şehir
  • izmir
    • Tekne Adı
  • M/Y Moonlight- Fairline Squadron 55
« Yanıtla #1142 : Şubat 15, 2019, 14:39:03 »

Mesleğinde Astronot yazanların Dikkatine ....
Senide silmesinler Bu yüzden  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ben astronotum kardeşim. Füzeye koydunuz da uçurmam mı dedim? Mesleği "serbest" yazana bir şey demiyorsunuz da forumun en çok boş mesaj yazan kişisiyle mi uğraşıyorsunuz?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bende Wallaha da Billahada Boşta gezerim... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Vitesim Geçmiyor .....
Su Yakıyorum....
Ne diyeyim daha Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Eee meslek yazılınca reklama giriyor dendiği için bir tırsma oldu bu konuda forum sakinlerinde. Ben de kozmonotum ama bizimkiler uzay yatırımlarını bırakalı beri uçuşum yok.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*
« Yanıtla #1143 : Şubat 15, 2019, 14:39:39 »
Genel olarak forumda hareket azaldı gibi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sabah 05:30 yeni mesajla dolu olan forum

09 : 30 olmuş ve tek bir yeni mesaj var .
[/quote

Şimdi Nasıl  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sende Az değilsin ...... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*
« Yanıtla #1144 : Şubat 15, 2019, 14:40:41 »
Genel olarak forumda hareket azaldı gibi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sabah 05:30 yeni mesajla dolu olan forum

09 : 30 olmuş ve tek bir yeni mesaj var .
[/quote

Şimdi Nasıl  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sende Az değilsin ...... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*
« Yanıtla #1145 : Şubat 15, 2019, 15:16:39 »
Bu Konuda oluşan hassasiyetlerin giderilmesi , Bu konunun Uzamaması için aslında
Sayın Serdar Çırak ve Ben üzerimize düşeni yaptık, Kendisi Ben Cezamı çekerken İncelik gösterdi Bir yazı yayınladı Özür Diledi, Benim ceza süremde Foruma girmeyeceğini beyan etti ve sözünü tuttu...
Ben Cezamın bittiği gün Sayın Çıraktan bende Af diledim....

Ama ortada bence haksız verilmiş bir ceza var.....
Ortada durup duruyor....

Üstelik Savunmamız alınmadı Ne Serdar Beyin ne Benim...

Bize Bir şans verilmedi....

Konu Kitlenip bize birer uyarı mesajı.....kendi aramızda sulh olma şansı...

Özür dile kardeşim yoksa uyarı mesajı alacaksın uyarısı .....

Bunlar olur ise gerginlik hiç olmaz....

Bizler olgun koskoca adamlarız .....

Git tek ayak üstünde bekle , Olmaz

Serdar Bey belki bir gün sonra yaptığı yayınladığı özrü O an yazacaktı , bende sorun yok bende özür dilerim yazacaktım ....
Unutulup gidecekti...
Üyelerden bir çok tepki geldi....
Ali Ünalan hala Foruma girmiyor...
Bir Çok kişi tepkisini koydu...Koymayada devam ediyor...
Hala çok tepkili olan var ....

Şimdi herkes üzerine düşeni yaptı ,

Moderasyonunda bu vakada bir hatası olduğunu düşünüyorum...

Var ise öz eleştrisini herkes gibi bende  bekliyorum .....

Yok Hatamız yok Kuralları uyguladık deniyor ise ,

Gerekçeli kararı yayınlamalarını bekliyorum...

Şu Cümlenizden Şu hakaret dolayısı ile şu cezayı aldınız demelerini beklemek herkesin hakkı...

Kİ bir daha yapmayalım....

Ben Yaptım oldu Olmaz...
Olmamalı...

Tekrar ediyorum Bu forumda kimseye (Şahsına, mesleğine ,statüsüne ) asla bir hakaret kelimesi yazmadım , istesemde yazamam ...
Kendi çapında iş yapmaya çalışan ,çalışmaya mecbur bir adam olarak bunu istesemde yapamam zaten...
Ama emekli olur Kuruşlu işler ile alakamı kesersem düşünebilirm...

Selamlar
« Son Düzenleme: Şubat 15, 2019, 15:22:59 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

Çevrimdışı Hakan Erim

• * Gezgin Korsan
  • 14.633
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • S/Y Ekip, İstanbul
« Yanıtla #1146 : Şubat 15, 2019, 16:00:18 »
Valla ben olayı tarafsız gözle inceledim. Benim görüşüm şöyle;

Öncelikle moderasyonun mahkeme kurma, savunma alma, değerlendirme gibi işlevleri yok. Ortada yazılı bir kurallar dizisi var, bir şikayet olduğunda onlara göre konuyu değerlendiriyor yine orada yazan yaptırımı uyguluyor.

Oktay sen burada, cevap verme şansı olmayan kişilere cevap hakkı doğuracak şekilde yazılar yazdın. Bunun ortamı bozacağını, diğer üyeleri rahatsız edebileceğini, başkaları adına buradan birilerinin cevap verebileceğini, bunun da huzuru bozacağını öngörebilmeliydin. Ön görememiş olsan bile bir çok kişinin bunu sana ihtar ettiğini ben biliyorum.

Nitekim Serdar Çırak aynen öngörüldüğü şekilde bu duruma karşı yazılar yazdı ve huzur kaçtı. Şikayetler gelmeye başladı ama taraflar durumu çözecek hiçbir davranışta bulunmadılar. "Kendi aranızda sulh olma şansı" dediğin şey konusunda hiçbir çaba görmedim ben.

Bunun üzerine moderasyon ilgili üyelere karşı forum kurallarının belirlediği yaptırımları uygulama kararı aldı, soruna yol açan mesajları kaldırdı ve yaptırımları uyguladı. Sen daha önce başka nedenlerle yaptırımlara maruz kaldığından forum kuralları gereği sana 5 gün forumdan uzaklaştırma verildi. Bir sonraki yaptırım, "kaydının silinmesi" örneğin.  Bu nedenle "eşit davranılmadı" türü eleştirin bence doğru değil. Soruna yol açan üyelerden geçmişi eşit olanlar aynı yaptırımları aldılar.

"Gerekçesi anlatılmadı" eleştirin de doğru değil. Moderasyon yaptırım uyguladığı üyeye bunu bildiren mesaj yolluyor, sana sözlü olarak da anlatıldı. Genel olarak bu konu nedeniyle  yaptırıma uğrayan her üye "Fikir alışverişinde bulunulması amacıyla kurulan bu forumda üyeler arasında oluşabilecek fikir uyuşmazlıklarını kavgaya dönüştürmemek..." kuralını ihlal etti zaten.

Bu mesajların kaldırılıp kaldırılmaması konusuna da ayrıca çok gülüyorum. Her forumda hiç şaşmaz, bu kavga hep çıkar. Bir grup insan bazen "mesajları niye kaldırıyorsunuz, kalsın da kim ne yapmış görelim" der, bir grup insan ve hatta bazı aynı insan da "Tamam, ceza verildi ama o mesajlar orada durdukça benim haklarıma saldırı sürüyor, o mesajları da kaldırın" der.

Sonuç olarak senin ifadenle moderasyon "Ben yaptım oldu" demiyor belki ama "Kurallara göre yapıyoruz, oldu" diyor ve bence bir sorun yok. Zaten bir kuralsızlık görsem tüm hayatımda yaptığım gibi tepki gösteririm.

Sen de kuralsızlık olduğunu düşünüyor olabilirsin, tepki vermekte haklısın, bu hakkını sonuna kadar savunurum. Moderasyona istediğini sor ama herkesin önünde tribünlere oynar konumda algılatma bence kendini. O moderasyon "Aksine bir kural yok" diye üyelikten kendini sildiğin halde tekrar başvurman üzerine seni buraya geri aldı mesela. Bir tane kurallara aykırı hareketlerini de görmedim bugüne kadar. Görsem dediğim gibi sonuna kadar herkesin gözüne sokarım, beni atarlarsa da gider bir "Küskünler Klübü" kurar orada eğlenirim.
S/Y Ekip
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*
« Yanıtla #1147 : Şubat 15, 2019, 16:38:50 »
Bir tane kurallara aykırı hareketlerini de görmedim bugüne kadar. Görsem dediğim gibi sonuna kadar herkesin gözüne sokarım, beni atarlarsa da gider bir "Küskünler Klübü" kurar orada eğlenirim.

Bu Cümlen çok hoşuma gitti...Diğerlerini sayfalarca aylarca konuşuruz sonuç alamayız...

Ancak baştan İnsanlara bir uyarı yollanması çok faydalı olacaktır... Moderasyon federasyon işte her ne iseniz bunu bir gündeme getirseniz keşke...

Bu Küskünler klübü nerdeymiş acaba Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ok Bu Mevzuyu Aşık atışması haline getirmeyelim Sen beni yemeğe götür orda konuşuruz...

Yaa Türbün dediğin , Hale Jale yedi mahalle hep biz bizeyiz....

Sonuç olarak Başa sarıyoruz , Kaldığımız yerden devam ediyoruz....

Bir Önemli Not :

Ersin Böke ile haftada 2 kere telefon ile konuşuyoruz,
Ben cezalı iken En Çok Ersin Benimle Dalga geçti telefon da ,
For your information  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İngilizceye bak....

« Son Düzenleme: Şubat 15, 2019, 16:41:46 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

Çevrimdışı Ali Aygın

• * Gezgin Korsan
  • 494
    • Yaşadığı Şehir
  • Antalya
    • Tekne Adı
  • ATLAS, Antalya
« Yanıtla #1148 : Şubat 15, 2019, 17:36:40 »
Bu konu uzasın istemiyordum ama walla mecbur kaldım.

Şu an uzun yazamiycam. Ben de ceza aldım biliyorsunuz.

Size rica ettik falan filan diye mesaj geldi moderasyondan.
Ben de direkt yazdım, nasıl rica ettiniz diye. Bana gelmedi.

Forum kurallarında yaziyo ricamiz diye cevap geldi. Şaka gibi. Rica etmek zorunda da değilsiniz." Niye rica ettik deyip, beni küçük düşürüp, insanların ve benim aklimla  alay ediyorsunuz" demiyom.

GeKo
*

Çevrimdışı Ali Aygın

• * Gezgin Korsan
  • 494
    • Yaşadığı Şehir
  • Antalya
    • Tekne Adı
  • ATLAS, Antalya
« Yanıtla #1149 : Şubat 15, 2019, 17:44:37 »
Şaka gibi
GeKo
*

Çevrimdışı Ali Aygın

• * Gezgin Korsan
  • 494
    • Yaşadığı Şehir
  • Antalya
    • Tekne Adı
  • ATLAS, Antalya
« Yanıtla #1150 : Şubat 15, 2019, 19:55:11 »
Hancı, yolcu işi plmuş
GeKo
*

Çevrimdışı Ali Aygın

• * Gezgin Korsan
  • 494
    • Yaşadığı Şehir
  • Antalya
    • Tekne Adı
  • ATLAS, Antalya
« Yanıtla #1151 : Şubat 15, 2019, 20:00:35 »
Olmuş
GeKo
*
« Yanıtla #1152 : Şubat 15, 2019, 23:58:57 »
Arkadaşlar şu dükkanın önünü bir açalım lütfen
Sel felaketi nedeni ile su basmıştı
Tadilat tamirat dolayısı ile geçici bir süre kapalıydık
Açıyoruz efendim dükkanı ....
Lütfen park etmeyiniz , eski sıkıntılı konular ile dükkanı meşgül etmeyelim
Ne oldu ise oldu...

Herkes ama Herkes gereken dersleri çıkartı....

Herkes denince tüm taraflar akla geliyor Sadece Sayın Çırak ve Ben Akla gelmiyor umarım HERKES   Diyoruz. ... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. ....
(Bu olaydaki 3. Kişiler diyoruz )

Umuyorum ve diliyorum

Eski konuları kapattık ...

1

2

3.   Tıp

Kakara kikiri ,  Bizim ölenle kalanla, batık ile yatık ile  vikinglisi ile hititlisi ile işimiz olmaz zaten bu işin cahili dahası  cühellasıyız...

Burada ciddi konular olmaz efendim ...
Gerçek hayatımızda yeteri kadar ciddi konularla uğraşıyoruz zaten....

Burada o ciddi konuları anlatacak kadarda ham değiliz...
Herkesin sofrasındaki sofrasında , kalbindeki kalbinde...cebindeki cebinde...

Birde burada

Yok olmaz ,

Herkesten az biliriz ,
Herkese bizden akıllı bizden kültürlü diye bakarız ...
Kendimizi kimseden akıllı ,kimseden daha bilgili saymayız çünkü öyle değiliz...
herkese saygımız sevgimiz var
En az yüzde 5 ini de karşıdan bekliyoruz efendim...

Çok güzel bir laf var kimin olduğu çok önemli değil...

Herkes açlığını üstüne giyermiş
Dikkatli bakan görür...

Bizim açlığımız samimiyet ,hoşgörü

Bundan santim saparsak dostlarımızdan en acı laflarla uyarılmayı bekleriz ...dost. O dur zaten...
Yanlış yaptın diyen adam ...adamdır
Selamlar ,Hürmetler.......
« Son Düzenleme: Şubat 16, 2019, 00:13:49 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

Çevrimdışı Alper Dora

• * Gezgin Korsan
  • 858
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • HAYHAY, Sokakağzı
« Yanıtla #1153 : Şubat 16, 2019, 10:55:43 »
Oktay abi sana  baba diyebilir miyim? Bak öksüz adamım 19 yaşımda babamı kaybettim. O zamandan beri babasızım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Çok iyi yemek yapar balık tutarım. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Fok gibi yüzer ağzımla balık yakalar getiririm. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
IN BOOST WE TRUST
*
« Yanıtla #1154 : Şubat 16, 2019, 14:58:32 »
Oktay abi sana  baba diyebilir miyim? Bak öksüz adamım 19 yaşımda babamı kaybettim. O zamandan beri babasızım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Çok iyi yemek yapar balık tutarım. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Fok gibi yüzer ağzımla balık yakalar getiririm. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yani CV yetersiz gibi ama bir yüzyüze mülakat yaparız...
İyi yemek yaparım ,Ağzımla balık yakalarım bunlar yeterli özelik değil....
yakaladığını kendin pişirip yiyor gibi duruyorsun ayrıca...

Bize AKÜ den anlayan adam lazım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Şubat 16, 2019, 15:00:06 Gönderen: Oktay Eryılmaz »