0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimiçi Niyazi Ağaçdiken

• * Gezgin Korsan
  • 198
    • Tekne Adı
  • S/Y AfaCAN - Göcek, MarinTürk Village Port
Ynt: Göcek izlenimlerim
« Yanıtla #1125 : Şubat 15, 2019, 11:42:43 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Genel olarak forumda hareket azaldı gibi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sabah 05:30 yeni mesajla dolu olan forum

09 : 30 olmuş ve tek bir yeni mesaj var .

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*
« Yanıtla #1126 : Şubat 15, 2019, 11:47:48 »
Genel olarak forumda hareket azaldı gibi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sabah 05:30 yeni mesajla dolu olan forum

09 : 30 olmuş ve tek bir yeni mesaj var .

Sildim....
Ayu Çıkabiliio, Daş Düşebilioo........
*

Çevrimdışı Emin Alp Alayunt

• * Gezgin Korsan
  • 1.373
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • FUNDA NİL , Mandalya Marina
« Yanıtla #1127 : Şubat 15, 2019, 12:15:41 »
Oktay bu yaz ben Göceğe filan gelmem aga.  Benim tekneyi manevraları demiri filan gözler gözler bir forum dolusu kafa bulursun. Millete madara olurum , ben Gökovayı fethe devam  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
S/Y  FUNDA NİL
*

Çevrimiçi Ahmet Çelenoğlu

• * Gezgin Korsan
  • 8.493
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Eğitim, tekne danışmanlığı, sörvey
« Yanıtla #1128 : Şubat 15, 2019, 12:18:36 »
Forum konusunda bir bilgi:

En çok yazışma Perşembe günleri oluyor, Cuma azalıyor, Cumartesi, Pazar yerlerde sürünüyor. Forumda yazışma olmamasından şikayet etmek yerine, bir kaç yazarın yazmasını bekleyeceğimize çoğumuz okuyucu kimliğinden çıkıp, yazar olmalıyız.   

Bir tekne limanda güvenliktedir, ancak tekneler limanda durmak için yapılmazlar.

*

Çevrimiçi Enes Save

• * Gezgin Korsan
  • 604
    • Sosyal Ağ Hesapları
« Yanıtla #1129 : Şubat 15, 2019, 12:19:58 »
Oktay bu yaz ben Göceğe filan gelmem aga.  Benim tekneyi manevraları demiri filan gözler gözler bir forum dolusu kafa bulursun. Millete madara olurum , ben Gökovayı fethe devam  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ben de Oktay korsanla gerçek yaşamda tanışmayı umuyordum ama kara deniz farketmez, Oktay korsan affetmez deyip benzer nedenlerden dolayı teklif götürmekten vaz geçtim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
"Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Yine dene, yine yenil, daha iyi yenil."
Samuel Beckett
*

• * Gezgin Korsan
  • 1.373
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
« Yanıtla #1130 : Şubat 15, 2019, 12:29:17 »

En çok yazışma Perşembe günleri oluyor, Cuma azalıyor, Cumartesi, Pazar yerlerde sürünüyor. Forumda yazışma olmamasından şikayet etmek yerine, bir kaç yazarın yazmasını bekleyeceğimize çoğumuz okuyucu kimliğinden çıkıp, yazar olmalıyız.   

Kişilerin kendilerini objektif değerlendirebilmeleri en önemli nokta . Kendi hesabıma ben ,  mavraları bir kenara koyarsak, onlarsız da forum çekilmez olur zaten ,  ihtiyacım kadar soruyorum birikimim kadar cevaplıyorum. Bu yüzden negatifte kalmakla beraber doğru yaptığımı düşünüyorum.  Sizler gibi teknik konularda yeterlikli insanların yazması kalitesiz topik trafiğinden daha faydalıdır bence.
S/Y  FUNDA NİL
*

Çevrimiçi Ahmet Çelenoğlu

• * Gezgin Korsan
  • 8.493
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Eğitim, tekne danışmanlığı, sörvey
« Yanıtla #1131 : Şubat 15, 2019, 12:30:54 »
Bu adam korkutacak ne yaptı?

Bir tekne limanda güvenliktedir, ancak tekneler limanda durmak için yapılmazlar.
*

Çevrimdışı Ömer Öge

• * Gezgin Korsan
  • 378
    • Yaşadığı Şehir
  • izmir
    • Tekne Adı
  • M/Y Moonlight- Fairline Squadron 55
« Yanıtla #1132 : Şubat 15, 2019, 12:39:26 »

Kişilerin kendilerini objektif değerlendirebilmeleri en önemli nokta . Kendi hesabıma ben ,  mavraları bir kenara koyarsak, onlarsız da forum çekilmez olur zaten ,  ihtiyacım kadar soruyorum birikimim kadar cevaplıyorum. Bu yüzden negatifte kalmakla beraber doğru yaptığımı düşünüyorum.  Sizler gibi teknik konularda yeterlikli insanların yazması kalitesiz topik trafiğinden daha faydalıdır bence.

Boyadığım alanda virgüllerin kullanılmasındaki doğruluğa dikkat çekerim. Konu içerisinde konuyu ayırmak için kullanılmış. Hocanın kalp cerrahisi kadar dilbilgisi de kuvvetli.
*

• * Gezgin Korsan
  • 1.373
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
« Yanıtla #1133 : Şubat 15, 2019, 12:47:31 »

Boyadığım alanda virgüllerin kullanılmasındaki doğruluğa dikkat çekerim. Konu içerisinde konuyu ayırmak için kullanılmış. Hocanın kalp cerrahisi kadar dilbilgisi de kuvvetli.

Alemsin Ömer  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
S/Y  FUNDA NİL
*

• * Gezgin Korsan
  • 1.373
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
« Yanıtla #1134 : Şubat 15, 2019, 12:50:42 »

Korkutma demeyelim de , forumdaki diğer benzerleri gibi zeki sözünü sakınmayan dalgacı bir adam. Şaka yollu söyledik zaten .
S/Y  FUNDA NİL
*

Çevrimdışı Recep Ertürk

• * Gezgin Korsan
  • 1.240
    • Yaşadığı Şehir
  • Ayvalık
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • Sonyaz
« Yanıtla #1135 : Şubat 15, 2019, 13:02:56 »

Kendisine yapılan infazla, infaz yapanların halleriyle dalga geçip mizah yaptı.
Ama onların kolu buraya da ulaştı!
Dünyanın her yerinde diktatörler-zalimler mizahtan korkar.
İnanmayan Aziz Nesin'e, Rıfat Ilgaz'a kaç yıl hapis yatırdığımızı kolaylıkla öğrenebilir..

Gezi tekneciliği, amatör denizcilik  camiasında o infazcı zat-ı muhteremler insan suretiyle dolaşabildikleri gibi başka bir forumun işleyişine de müdahale edebiliyorlar.

Ama kendi yaptıkları yanlışı düzeltmek akıllarından geçmiyor. Bırakın denizciliği, insanlıktan da o kadar uzaklar!
Yaptığı yanlışı fark edip bunu açık yüreklilikle söyleyebilenlere saygı ve sevgiyle yaklaşmaya devam edeceğim. Ama yanlışında ısrar edenleri de unutmayacağım.

Dileğim bunu hepimizin yapması..

Unutmayın, makro ve mikro alanlar birbirinden farklı değildir. "Ben idama karşıyım" diye demokrat insan havalarında dolaşmak kolaydır. Mikro bir alanda elinize yetki geçtiğinde ise ne olduğunuz kolay öğreniliyor..

Gördüğümüz gibi: Cellat ve linççi!

Bir not daha ekleyerek konuşmamak üzere konuyu kapatayım. Denizler, denizcilik konuları, denizcilik bilgileri kimsenin babasının malı değildir. Kimseden de sorulmaz. Herkesin kendince fikrini beyan edebildiği alanlardır. Ama tartışmayı bilirseniz öğrenebilirsiniz.

*
« Yanıtla #1136 : Şubat 15, 2019, 14:02:09 »
Amanınnn Aman
Müşteriler vardı içeride ,
Bir geldim formu açtım ne yapmışınız abii ....

Emin Hocam Seni Yazdım kenara ne diyor bir arkadaş yukarıda

Denizde Karada fark etmez Oktay Eryılmaz Affetmez ...

Aslında Bu Cümleye hangi açıdan hangi niyetle bakarsan O niyeti bulursun....

Bu Cümle aslında benimle dalga geçiyor dersen .....

Evet Geçiyor ....

Bu Cümle beni aşağılıyor dersen  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap?

Evet aşağılıyor...

Bu Cümle Beni Yüceltiyor dersen  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Evet Yüceltiyor....

Bu Yüzden Bu tip yazılı çizili yerlerde SAVUNMA ALMADAN HÜKÜM KURULMAZ .....

Hüküm kurmak için derin Vicdan ,  Hukuk Eğitimi bilgisi bir yana

Hüküm kurulacak olana SAVUNMA HAKKI verilmesi şartır....

Ben Bu Cümleyi yazan Korsan Arkadaşımızın ne amaçla yazdığını ancak NİYET OKUMA  yöntemi ile belirleyebilirim.....Hepimizin hayat tecrübesi buna 3 aşağı beş yukarı yeter...

Ancak  Niyet Okumayı doğru bulmam, kimseyede tavsiye etmem...
Çünkü NİYET OKUMAK kimsenin haddi harcı ve yeteneği değil....Yanıltır..

Emin Hocammmm
Yazdım Seni !!!! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İlk Fırsatta dalga geçilecek bir halini yakalayacağım...
Zaten Bende iş Güç yok ....

Çok Önemli Not : İlk hesabımda Boşta gezer yazmakta olup İşyerinde gerçekten Boşta gezmekteyim ....
Fiilen bir  iş yapmıyorum....
Aldığım mesajda bunun bile gerektiğinde yalan beyana girebileceğini anladım ancak değiştirme imkanım yok o hesap erişilemiyor yeni hesabım var...

Mesleğinde Astronot yazanların Dikkatine ....
Senide silmesinler Bu yüzden  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Şubat 15, 2019, 14:05:53 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*
« Yanıtla #1137 : Şubat 15, 2019, 14:14:44 »

Ben de Oktay korsanla gerçek yaşamda tanışmayı umuyordum ama kara deniz farketmez, Oktay korsan affetmez deyip benzer nedenlerden dolayı teklif götürmekten vaz geçtim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Emin Hoca dalga geçiyor , Sayın Save .....
Ne Zaman İsterseniz , Nerede İsterseniz ....
Şu anda Benim yüzümden Kendini 30 Gün Forumdan Men etmiş sizin samimi Arkadaşınız ALİ ÜNALAN Beni iyi tanır, her türlü bilgiyi kendisinden alabilirsiniz....
Aramışken Foruma erken dönsün diyede ısrar ediniz lütfen
Ben Hergün arıyorum beni Tersliyor...

Not :Ali Ünalan Benimle ençok dalga geçen Adamdır....
Hem burada hem Telefonda

Selamlar ,
« Son Düzenleme: Şubat 15, 2019, 14:16:55 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

Çevrimdışı Hakan Erim

• * Gezgin Korsan
  • 14.722
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • S/Y Ekip, İstanbul
« Yanıtla #1138 : Şubat 15, 2019, 14:20:40 »

Mesleğinde Astronot yazanların Dikkatine ....
Senide silmesinler Bu yüzden  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ben astronotum kardeşim. Füzeye koydunuz da uçurmam mı dedim? Mesleği "serbest" yazana bir şey demiyorsunuz da forumun en çok boş mesaj yazan kişisiyle mi uğraşıyorsunuz?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
S/Y Ekip
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimiçi Enes Save

• * Gezgin Korsan
  • 604
    • Sosyal Ağ Hesapları
« Yanıtla #1139 : Şubat 15, 2019, 14:22:50 »
Oktay korsanım (izninizle),

Yazdığım latife amaçlıýdı. Bunu belli etmek için de paragrafın sonuna gülümseme emojisi koydum. Farklı algılandıysa açıkça özür diliyorum.
"Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Yine dene, yine yenil, daha iyi yenil."
Samuel Beckett