0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

O. E.

Ynt: devamlı teknede yaşamak istersem en mantıklı Koy hangisidir ?
« Yanıtla #45 : Ağustos 21, 2019, 22:27:56 »
Nasıl Bir tekneye sahipsiniz bilmiyorum ancak,
Ne olur ise olsun isterse Megayat olsun Bir Tekne bir Çocuğu büyütmek için sağlıklı bir ortam sağlamaz...
Arkadaş Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Çevre Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sosyal yaşam Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bana mantıklı gelmiyor,
Yinede hadimizi aştı isek affediniz..
selamlar

*

M. K.

« Yanıtla #46 : Ağustos 22, 2019, 10:52:50 »
Sn. Mehmet Kaplan öncelikle size çok teşekkür ederim, 6 aylık teknede yaşam deneyiminizi krndinize saklamayıp blogunuzda yayınladığınız için.

Geçen sene bir çırpıda okumuştum tüm yazdıklarınızı.

Her satırda kendinizi tanıtırken verdiğiniz "Antep'te yaşayıp Trt belgesel seyrederken aldığım bir karardı denizde yaşamak" referansına kendi içimde dönüp vay anasını nidalarıyla iç geçirmiştim.

Bu hayalinizi de umarım sağlıkla, mutlulukla gerçekleştirirsiniz.

Denizde yaşamakla ilgili hiç tecrübem yok, ancak Fethiye çocuk büyütmek için yaşamak, yaşlanmak için çok iyi bir seçim olur diye düşünüyorum.

Gelecek ne gösterir bilinmez ancak tam zamanlı denizde yaşamdan kaynaklanan sorunlar olursa Fethiye'de alınacak 1+1 daire tüm sorunları çözecektir.

Bunu size söylemek benim hiç haddim değil ama hayalinizi ertelemeyin.

Selamlar.

*

M. K.

« Yanıtla #47 : Ağustos 23, 2019, 16:33:37 »
Serdar Korsanım
Toplum olarak ''gördügü ile yaşamak'' esasına göre yaşıyoruz
yani çevremizde çogunlugun yaptığı herşeyi doğru, yapılamayan ve nadir yapılan şeyleri ise yanlış görüyoruz
nadir görülen şeyleri yapanları başında eleştiriyor, ama o onu yapınca aferin diyor alkışlıyoruz
hele hele konu deniz olunca, ülkemizde denizin daha en başında oldukça yanlış yorumlanmış olduğunu görüyoruz
ülkemizde Deniz deyince Ailelerin aklına gelen ilk iki şey : balık ve bogulmak
bir kaç soru sorayım ;
bebekle dünya seyahati yapan Türk ve yabancı aileler yanlışmı yaptılar ve yapıyorlar ?
örneğin Boro ailesi, Atasoy ailesi bebekle uzun seyahatler yaptılar, okyanuslar geçtiler
size göre bebeklerinin ellerinden alınmalarımı gerekirdi ?
Amerikada olsan bebek elinizden alınır demişsiniz, bu kesin bir bilgimi yoksa tahminmi ?
bebek ve küçük çocukla teknede yaşamak bana göre eğer ''iyi planlanmış ve tüm tedbirler alınmış'' ise mümkündür 
bir diğer detay ise bana göre kara yaşamı bebekler için denize nazaran daha fazla tehlikeler barındırmaktadır
şehirlerde örneğin artık aileler çocuklarını bırakın parka göndermeye binanın önüne bile inmesine korkar hale geldiler

*

M. K.

« Yanıtla #48 : Ağustos 23, 2019, 16:36:31 »
Ali Fuat Korsanım
evet bu fikriniz güzel
not aldım

*

M. K.

« Yanıtla #49 : Ağustos 23, 2019, 16:53:56 »
Oktay Korsanım
Henüz Teknem yok ama büyük oranda modelini belirlemiş olduğum bu husus benim için hallolmuş gibi
Arkadaş, Çevre, Sosyal yaşam bunlar kıyılarımızda olmaz detaylar değil bana göre
ya 2 yıla kadar tekne hayatına başlayacağım, yada Çocugun büyümesini bekleyeceğim yani 20 yıl !
emekli olduktan sonra teknede yaşayacaksam hiç yaşamayayım daha iyi
evet ülkemizde teknede yaşayanlar ya Emekli yada, Bekar veya Eşli ama Çocuksuz
ben önceden çizilmiş yolda yürümek istemiyorum, kendi çizdiğim yolda yürümek istiyorum
''teknede çocuksuz yaşanmaz'' Çoğunluk Kabulü bana göre ülkemize mahsus bir Tabu
bu tabu ise bana göre Genç Aileler tarafından zaman içerisinde pratikte uygulandıkça yıkılacak diye düşünüyorum

Oktay Korsanım mantıklı bulmuyorum demenize nasıl darılırım bu mümkünmü

*

M. K.

« Yanıtla #50 : Ağustos 23, 2019, 17:06:50 »
Muhammed Korsanım
Teknede yaşam konulu yazılarımı okudugunuz için teşekkürler
bence Hakan Güvenç'in yaptığı deniz yüzlü insanlar belgesel serisi benim gibi çok kişiyi daha zehirlemiştir
fethiye'de seçeneklerim arasında
*

N. Ö.

« Yanıtla #51 : Ağustos 23, 2019, 17:36:11 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Serdar Korsanım
Toplum olarak ''gördügü ile yaşamak'' esasına göre yaşıyoruz
yani çevremizde çogunlugun yaptığı herşeyi doğru, yapılamayan ve nadir yapılan şeyleri ise yanlış görüyoruz
nadir görülen şeyleri yapanları başında eleştiriyor, ama o onu yapınca aferin diyor alkışlıyoruz
hele hele konu deniz olunca, ülkemizde denizin daha en başında oldukça yanlış yorumlanmış olduğunu görüyoruz
ülkemizde Deniz deyince Ailelerin aklına gelen ilk iki şey : balık ve bogulmak
bir kaç soru sorayım ;
bebekle dünya seyahati yapan Türk ve yabancı aileler yanlışmı yaptılar ve yapıyorlar ?
örneğin Boro ailesi, Atasoy ailesi bebekle uzun seyahatler yaptılar, okyanuslar geçtiler
size göre bebeklerinin ellerinden alınmalarımı gerekirdi ?
Amerikada olsan bebek elinizden alınır demişsiniz, bu kesin bir bilgimi yoksa tahminmi ?
bebek ve küçük çocukla teknede yaşamak bana göre eğer ''iyi planlanmış ve tüm tedbirler alınmış'' ise mümkündür 
bir diğer detay ise bana göre kara yaşamı bebekler için denize nazaran daha fazla tehlikeler barındırmaktadır
şehirlerde örneğin artık aileler çocuklarını bırakın parka göndermeye binanın önüne bile inmesine korkar hale geldiler

Uzaklar-I ile yolculukları sırasında çekilmiş, Osman (Atasoy) beyin ve bebeğinin bir fotoğrafını görmüştüm.

Havuzluğun bir kenarında, ayaklarının üstünde bebeğini uyutmaya çalışıyordu. Fakat arka planda da devasa bir dalganın geldiği görülüyordu. Hem hayranlık duymuş hem de ürkmüştüm.

Yurda döndüklerinde Osman beye bu fotoğrafı hatırlattım ve korkup-korkmadıklarını sordum.

'' Nejat bey , oralar (okyanusun ortası) buralardan daha güvenliydi '' dedi ve galiba haklıydı.
*

Ö. S.

« Yanıtla #52 : Ağustos 23, 2019, 21:11:07 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Oktay Korsanım
Henüz Teknem yok ama büyük oranda modelini belirlemiş olduğum bu husus benim için hallolmuş gibi

Mehmet korsanim konunun bu kısmi başta dikkatimden kaçmış veya hiç belirtmemişsiniz , dogmamis bebege don biçmek gibi biraz ve 52 msg olmus..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #53 : Ağustos 23, 2019, 23:12:57 »

Yaşayan yaşıyor işte teknede.
*

M. B. A.

« Yanıtla #54 : Ağustos 24, 2019, 09:03:59 »
Mehmet bey teknede yaşamakla ulaşmak istediğiniz "hedef" şehirlerin karmaşasından kurtulmak ise bir kıyı kasabasına veya ilçesine yerleşerek de aynı huzuru yakalayabilirsiniz. Son beş yıldır öyle yaşıyorum ailemle (okula giden küçük kızım da var). İşlerim gerektirdiğinde İstanbul'a da gidip geliyorum...

Aynı hedefe giden farklı yollar olabilir...
*

M. K.

« Yanıtla #55 : Ağustos 24, 2019, 12:46:45 »
Çok acaibime gidiyor, denizin, denizde olan, denizi yaşayan, hatta sadece denizi seyreden her insanda aynı etkiyi bırakmaması.

Daha sonra sahildeki taşlar geliyor gözümün önüne. Tümü yuvarlak ve yassı değil. Öyleki yıllardır dalgalar tarafından aşındırıldığından minicik kalmasına rağmen hala sivriliğini koruyan çakıllar var.

Kendi adıma umarım sivriliklerimin törpülenmesi yıllar almaz. Köşelerin yumuşaması için deli fırtınalar gerekmez, sakin bir akşam meltemi bile yeterli gelir.

Saygılar.
*

M. K.

« Yanıtla #56 : Ağustos 24, 2019, 23:23:29 »
Mahir Korsanım
Konumu kısaca özetlemek istiyorum
bekar iken teknede yaşıyordum
ardından tekneyi satıp evlendim ve marmariste ev alıp yerleştim
1 yıl sonra oğlum Hiram dünyaya geldikten sonra evi satıp ortacada müstakil bir ev alıp yerleştik
yine 1 yıl sonrada Fethiye merkezde ev alıp oraya yerleştik
tekrar 1 yıl sonra oradanda İzmir'e yerleştik
yani kısacası zaten son 4 yıldır hep tatil ilçelerinde yaşadık
( niye bu kadar dolaştınız derseniz hepsinin ortak sebebi : daha iyi ev almak idi ve olduda )
sorun ne o halde derseniz
ben teknede yaşamayı özledim
ilk başladığım noktaya ailemle dönmek istiyorum
2 yıla kadar karşıyaka'daki evin taksitini bitirince tekrar teknede yaşamak istiyorum
tamam yap yani ne diye bu kadar başımızı ağrıttın derseniz
sorun bizim Çocuk, aslında bana göre sorun değil
marinalar gürültülü olur alargada kalmak istiyorum
alargada hergün Çocuğu okula dingy ile götürüp getirmek riskli olursada B planım hazır,
en kötü senaryo marinada kalırız
sabah okula götürür akşam okuldan alırım
durum kısaca böyle

*

M. K.

« Yanıtla #57 : Ağustos 24, 2019, 23:29:53 »
Özhan Korsanım
tekne almak benim için 1 ayda halolacak bir konu
nasıl bu kadar eminsin derseniz ilk teknemi araştırma yaptıktan 2 hafta sonra aldım
tabiatım gereği gerçekleşmeyecek hayal kurmadım, ve düşünüpte gerçekleşmemiş hiç hayalim olmadı
buda olacak eminin
isterseniz 2 yıl sonrasına bahsine girebilirim, bilemedin 3 yıl
*

M. K.

« Yanıtla #58 : Ağustos 24, 2019, 23:35:02 »
Nejat Korsanım
söz konusu teknede Çocuk ise çok çok önemli bir konu
iyi bir planlama ve sıkı tedbir ile mümkündür diye düşünüyorum
*

M. K.

« Yanıtla #59 : Ağustos 24, 2019, 23:39:46 »
Ömer Korsanım
videoyu izleyince aklıma ''para para para'' şarkısı geldi
150binliralık 10 metre bir teknede çekirdek aile yaşar diye düşünüyorum