0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. K.

Ynt: Charter firması Tavsiyesi
« Yanıtla #15 : Mayıs 29, 2020, 17:07:29 »
Bu yaz ilk kiralama için tam Özgür korsanın ₺ fiyatlı Bavaria'larına gidecektik - ki emrivakiyle katılanlar yüzünden 10 kişi olunca Akademi'yi ağustosa bırakıp önümüzdeki hafta için katamaran kiralayalım dedik...

Güzel bir katamaranı kendi sitesindeki liste fiyatından %10'a yakın ucuza rezerve ettik ama tam az önce ödeme için kredi kartı girecekken içime bir kurt düştü; gerçek operatör firmaya da ulaşamayınca buradan buradan teyit edeyim istedim...

GoToSailing sitesinden tekne kiralamış korsanımız var mı aramızda? Tam benim istediğim gibi, hatta yukarıda da yazmışım zamanında, bu tam öyle booking.com mantığıyla herşeyi online yapabiliyorsunuz... da ilk yapan ben miyim diye bir fikre kapıldım...

Bundan önce GoToSailing sitesi üzerinden tekne kiralamış (siteden veya charter operatöründen memnun kalmış veya kalmamış önemli değil, marinaya gittiğinde elde bavullarla ortada kalmış olmasın yeter  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  ) bir korsanımız varsa içim çok rahatlayacak...

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #16 : Mayıs 29, 2020, 17:25:33 »
Charter dünyasında tekne işletmecileri ve acentaların ortak kullandığı birkaç online rezervasyon altyapısı var (Nausys, Sedna, Booking Manager gibi.), bunlara ek bir ücret ödeyen her bir acenta web API'leri aracılığı ile canlı veri çekip kendi web sitesinden bunları sunabiliyor. Söylediğiniz web sitesi bunlardan biri. Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap sayfasında bizim de üyesi olduğumuz Nausys sistemini kullandıklarını yazmışlar.

Bu sitelerde size sunulan fiyatlar hem tekne sahibi işletmeci firmanın verdiği indirimler hem de acentanın kendi kar marjından bir kısmını size indirim olarak yansıtması olarak oluşuyor.

Güvenlik olarak çekinceniz olmasın, acenta sadece sizin tekne sahibi işletmeciye ulaşmanızı sağlıyor, ödeme işlerini kendi üzerinden hallediyor, bilgilerinizi işletmeciye iletiyor. Sonra siz marinaya gittiğinizde gerçek bir işletmeci ve tekneleri ile tanışıyorsunuz.

Bu altyapılar sayesinde biz acentalar tüm dünyadaki teknelere ulaşabiliyor, opsiyon koyabiliyor ve rezervasyon yapabiliyoruz.

Seneye Maldivler, Seyşeller veya Karayiplerde bir katamaran alır mıydınız acaba? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. G.

« Yanıtla #17 : Mayıs 29, 2020, 17:30:30 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Charter dünyasında tekne işletmecileri ve acentaların ortak kullandığı birkaç online rezervasyon altyapısı var (Nausys, Sedna, Booking Manager gibi.), bunlara ek bir ücret ödeyen her bir acenta web API'leri aracılığı ile canlı veri çekip kendi web sitesinden bunları sunabiliyor. Söylediğiniz web sitesi bunlardan biri. Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap sayfasında bizim de üyesi olduğumuz Nausys sistemini kullandıklarını yazmışlar.

Bu sitelerde size sunulan fiyatlar hem tekne sahibi işletmeci firmanın verdiği indirimler hem de acentanın kendi kar marjından bir kısmını size indirim olarak yansıtması olarak oluşuyor.

Güvenlik olarak çekinceniz olmasın, acenta sadece sizin tekne sahibi işletmeciye ulaşmanızı sağlıyor, ödeme işlerini kendi üzerinden hallediyor, bilgilerinizi işletmeciye iletiyor. Sonra siz marinaya gittiğinizde gerçek bir işletmeci ve tekneleri ile tanışıyorsunuz.

Bu altyapılar sayesinde biz acentalar tüm dünyadaki teknelere ulaşabiliyor, opsiyon koyabiliyor ve rezervasyon yapabiliyoruz.

Seneye Maldivler, Seyşeller veya Karayiplerde bir katamaran alır mıydınız acaba? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Covid-2021 almayalım da...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. E.

« Yanıtla #18 : Temmuz 12, 2020, 11:00:01 »
Merhabalar,
Konu üzerinden zaman geçti ama belki faydası olur diye yazıyorum. Bu Temmuz için buradaki tavsiyelere istinaden Lovesail - Fethiye 'den kiralama yaptım. Sahipleri Bahadır ve Osman bey düzgün insanlar.  Tavsiye ederim. Buradan tavisyede bulunup değerli görüşlerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler.

*

M. T.

« Yanıtla #19 : Temmuz 12, 2020, 11:43:49 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu yaz ilk kiralama için tam Özgür korsanın ₺ fiyatlı Bavaria'larına gidecektik - ki emrivakiyle katılanlar yüzünden 10 kişi olunca Akademi'yi ağustosa bırakıp önümüzdeki hafta için katamaran kiralayalım dedik...

Güzel bir katamaranı kendi sitesindeki liste fiyatından %10'a yakın ucuza rezerve ettik ama tam az önce ödeme için kredi kartı girecekken içime bir kurt düştü; gerçek operatör firmaya da ulaşamayınca buradan buradan teyit edeyim istedim...

GoToSailing sitesinden tekne kiralamış korsanımız var mı aramızda? Tam benim istediğim gibi, hatta yukarıda da yazmışım zamanında, bu tam öyle booking.com mantığıyla herşeyi online yapabiliyorsunuz... da ilk yapan ben miyim diye bir fikre kapıldım...

Bundan önce GoToSailing sitesi üzerinden tekne kiralamış (siteden veya charter operatöründen memnun kalmış veya kalmamış önemli değil, marinaya gittiğinde elde bavullarla ortada kalmış olmasın yeter  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  ) bir korsanımız varsa içim çok rahatlayacak...

Bu siteden haberim yoktu simdi girip bir goz attim... Zizoo.com a bakiyordum ara ara musait tekneleri gormek icin...

Site gayet basarili geldi bana. Tekne detaylari her tekne aramasinin altinda net belirtilmis. Mesela su tankinin kapasitesi benim icin onemli... kredi karti ile odeme aliyor olmasi da benim icin buyuk avantaj. Hatta eger tekneyi birden fazla kisi / aile kiraliyorsaniz herkesin kendi payini odemesine de imkan veriyor.

Daha once KDV soruma cevap alamamistimki simdi burdan odeme yapinca da bir KDV cikmiyor anlasilan...

Normalde cikiyor mu hala bilmiyorum.

*

S. K.

« Yanıtla #20 : Temmuz 12, 2020, 11:48:38 »
Bir güncelleme de ben yapayım...

Ağustos ayında charter firmaları en tepe teknelerinde full dolu; aşağı indikçe boşalıyor... 8800€/w etiketli 47' katamaran bir hafta belki (o da ingiliz müşteri gelmek için yırtınıyor da olur da gelemezse) boşalacak, 5750€ etiketli bir başka katamaranın bir haftasındaki opsiyonun netleşmesi bekleniyor ama diğer 2250€'luk 2700€'luk 3500€'luk monohullar "seç, beğen, sonra haftalardan hafta beğen, şımarıkça tüm extra isteklerini yaz ve hepsini bedavaya al" şeklinde... 

Bu nasıl yorumlanır bilmiyorum; belki de millet "madem şu ortamda seyahat riskine giriyoruz, bari en kralı için girelim" şeklinde davranıyor... 

Yine bu mevcut durum global bir tüketici davranışı ise eğer; büyük charter şirketlerinin monohull filolarını üçe beşe bakmadan boşaltmak için 2. el piyasaya binlerce tekne arz etmelerini açıklıyor...
*

M. T.

« Yanıtla #21 : Temmuz 12, 2020, 12:02:49 »
Simdi bende Corfu / Lefkas / Preveza tarafina baktim... Temmuz / Agustos ve Eylul basi icin... bir cok tekne var musait % 20-30-40 indirimlerle...