0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

B. A.

Ynt: Burhaniye Marina - Kuzey Ege'de Yeni Rotanız
« Yanıtla #15 : Mart 14, 2019, 14:47:50 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhaba Gezgin Korsanlar,
Burhaniye Marina ailesi olarak siz değerli korsanları Marinamızda misafir etmek bizleri mutlu edecektir. Güneye inişte veya Kuzeye çıkışta sizleri bir gece Marinamızda ücretsiz konaklatmak isteriz. İki gece kalır iseniz bir gece ücreti, Üç gece kalır iseniz iki gece ücreti talep ederiz.
Şimdiden pruvanız neta rüzgarınız kolayınıza olsun.
Marina GSM       : 0533 145 8129
Ozan AVCI GSM : 0532 355 8088

Günlük ve haftalık fiyatlar üzerinden GeKo'lara özel %50 iskonto gibi birşey okudum ben bu mesajda?? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Evet bende öyle anladım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. O. A.

« Yanıtla #16 : Mart 15, 2019, 10:10:38 »
Merhabalar,
Maalesef Mehmet beyin bahsettiği durumlar geçmiş yıllarda Burhaniye Yat Limanında yaşanıyordu. Bilmeyenler için ben yeniden hatırlatma yapmak isterim.
Burhaniye Marina, Yat Limanı ve Balıkçı barınağı olarak 1996 yılında DLH tarafından %70 i tamamlanan bir yapıdır. 1996 yılından 2016 yılına kadar DLH'nın yaptığı yapıya hiçbir katkı, ekleme, revizyon yapılmamıştır. Sanırım bu noktada sahipsiz kalmıştır ifadesi çok ta yanlış olmaz. Bu dönemde olta balıkçılarının, yöre tekne/yat sahiplerinin kullandığı, güvenlik olmayan, tekne sahiplerinin kendi zincirlerini dökerek bağlandığı, elektrik, su, duş, tuvalet hizmeti verilmeyen bir barınak durumundadır. Kolay değil yaklaşık 20 yıl sahipsiz kaldığı dönemde Mehmet Bey gibi daha nice denizci burada mağdur olmuş, memnuniyetsiz olarak Limandan ayrılmıştır ve son derece haklıdırlar.
Ancak 2016 yılı itibari ile Burhaniye Belediye Başkanımız Sayın Necdet UYSAL önderliğinde Burhaniye Yat Limanına yatırım yapılmaya başlanmış, güvenlik önlemleri arttırılmış, tel örgüler ile Marina sahası ayrılmış, kartla giriş sistemi kurulmuş, kamera sistemi yerleştirilmiş ve 24 saat kayıt altına alınmıştır. Özel güvenlik görevlilerince 7/24 Marina sahası kontrol edilmektedir.
Duş, tuvalet yerleştirilmiş, mooring hattı yapılmış, palamar botu alınmış, elektrik su ve yangın hattı baştan sona değiştirilmiştir. En son olarak ta 2 adet yüzer beton iskele ile kapasite artışına gidilmiştir.
Fiyat konusunda da kısa bir açıklama yapma gereği duyuyorum; Burhaniye Belediyesinin işlettiği Marinamızın fiyat tarifesi, Burhaniye Belediyesi Meclis üyelerinin oluşturduğu, Plan Bütçe komisyonu tarafından belirlenmekte ve meclis onayı ile yürürlüğe girmektedir.
Bu durum biz marina yöneticilerinin kampanya, indirim, promosyon yapmak gibi konularda elini kolunu bağlamaktadır.
Umuyorum ki ilerleyen yıllarda fiyat konusunda da yenilikler yapacağız. Şimdilik inisiyatif alarak yapabildiğimiz sadece kısa süreli konaklamalarda sizlere gün eksiltme yapmak.
Daha önce de ifade ettiğim gibi siz değerli deniz sever tekne sahiplerini marinamızda bir gece ücretsiz misafir etmek isteriz. 2 gece kalırsanız 1 gece ücreti, 3 gece kalırsanız 2 gece ücreti, 5 gece kalırsanız 3 gece ücreti, 7 gece kalır iseniz 5 gece ücreti, 10 gece kalır iseniz 7 gece ücreti alarak sizleri Marinamızda konaklatmak isteriz.
Daha ayrıntılı bilgi almak için telefon ile bana ulaşabilirsiniz.
Saygılarımla.     
Gümrük Kapısı var mı? Yurda giriş çıkış işlemleri yapılsa Kuzey, Güney rotasındaki tekneler için ciddi bir uğrak noktası olur. Özellikle İstanbul'a çıkan tekneler bir haftalığına tekneyi bırakıp, sonraki hafta, ay gelip İstanbul'a devam ederler falan.

Bir zamanlar Akçaya açılmıştı gümrük Midilliden gelen tekneler için .devam ediyor mu sormak lazım.
Küçükkuyu da olduğunu duydum.
Bağlama fiatı konusunda fuarda da kendilerine bahsettim pahallı olduklarını .
Belediye meclisi kararı olduğunu söylediler bende marinalara bakarak karar almalarının yanlış olduğunu hizmet lerin ve sigorta açısından kabullerin aynı olmadığını ayrıca marinalarında oteller gibi değişken uygulamalar yaptığını o listelerin her zaman aynı uygulanmadığını anlattım sanırım yetkileri yok ya  da konulardan uzak bir bayan vardı ayrıldım.
Bu fiatlar la zorda olmadıkça haftalık 15 günlük kalış tercih edilmez.
Halbuki yakınlarımın olduğu bir lokasyon olduğu için ilgimi çekmişti .
Ayrıca geçmişte bir anım var aynı yerde ailece kalırken gece ssat 02.30 civarı büyük bir gümleme ile ayağa kalktık
hepimiz panik içinde uyku sersemi ne oluyor derken ayak sesleri ve konuşmalardan teknenin üstüne birinin atladığını anladık dışarı çıkıp baktığımda gayet doğal ne var ki diye bakan bir tip oltası takıldığını onu aldığını bırakın özür dilemeyi niye orada
olduğumuzu sorgular bir şekilde tavırları vardı bilginize.Bu yüzden Burhaniye böyle kaldı aklımda .Gündüz sorumluya bahsettiğimde gece balık tutmak için gelenleri engelliyemediklerini söyledi.

*

M. G.

« Yanıtla #17 : Mart 15, 2019, 12:40:05 »
Ozan bey, merhaba.
Öneriniz, davetiniz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz. Bir gün mutlaka uğrarız limanınıza.
Bir konuda size bir öneride bulunmak isterim.
Broşürünüzde Fiyat Listesi bölümünde, Alan - Loa x ( m2 ) kısmı biraz karışık mı acaba?
Loa, tekne boyu demek olduğuna göre bunu m2 ile çarpan göstermek karışıklığa ya da yanlış anlamalara neden olabilir mi?
Kısaca m2 x birim fiyat ya da en x boy = m2 x birim fiyat mı yazmalı?

*

M. O. A.

« Yanıtla #18 : Mart 15, 2019, 17:47:30 »
Merhabalar Mahir Bey,
İlginiz ve öneriniz için çok teşekkürler.
Ozan bey, merhaba.
Öneriniz, davetiniz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz. Bir gün mutlaka uğrarız limanınıza.
Bir konuda size bir öneride bulunmak isterim.
Broşürünüzde Fiyat Listesi bölümünde, Alan - Loa x ( m2 ) kısmı biraz karışık mı acaba?
Loa, tekne boyu demek olduğuna göre bunu m2 ile çarpan göstermek karışıklığa ya da yanlış anlamalara neden olabilir mi?
Kısaca m2 x birim fiyat ya da en x boy = m2 x birim fiyat mı yazmalı?

*

A. F. G.

« Yanıtla #19 : Mart 15, 2019, 20:38:57 »
Tesiste atık su alma imkanı var mı? Varsa ücreti ne kadar acaba?

*

M. O. A.

« Yanıtla #20 : Mart 15, 2019, 20:58:53 »
Merhaba Ali Fuat Bey,
Maalesef şuan İçin atık alım tesisimiz bulunmuyor. Ancak gerekli satın alma işlemlerini başlattık. Yerel seçimler sonrasında satın alma işini sonuçlandırıp en kısa zamanda tesis kurulumunu gerçekleştireceğiz.
*

A. F. G.

« Yanıtla #21 : Mart 16, 2019, 12:32:21 »
Umarım en kısa zamanda tesis kurulur. Edremit körfezinde, Ayvalık Setur dışında nerelerde atık alımı var acaba? Bu mayısta o civarda bir süre kalmayı düşünüyorum.
*

S. D.

« Yanıtla #22 : Ağustos 13, 2021, 18:31:18 »
Ozan korsan merhabalar, geçen 2 yıllık sürenin sonunda marinada yaşanan gelişme ve iyileşmeleri paylaşarak bu başlığı güncelleyebilir misiniz mümkün ise?

Özellikle atık alım konusu önemli bir ihtiyaç artık.

Tabii ki güncel fiyatlar ve kampanyalar da faydalı olur eğer paylaşabilirseniz.

Ben de Kaş'tan başladığım yolculuğumu önümüzdeki hafta sonuna doğru Burhaniye Marina'da kısa süreli konaklama ile sonlandırabilirim.

İnternette marina ile ilgili bilgi bulamadım, belediye internet sitesi de pek yardımcı olmadı.

Umarım bu başlıkta girişini yaptığınız olumlu yaklaşımın meyveleri olgunlaşmıştır.
*

A. G.

« Yanıtla #23 : Haziran 16, 2022, 01:07:46 »
Uzun zaman geçmiş güncelleme olmamış sanırım,en azından bu başlıkta. 2 haftadır farklı günlerde marinayı arıyorum güvenlik çıkıyor ve ilgili kişi yok numaranızı alayım sizi arattırayım diyor kimse de aramıyor.Bugün için hatta Nusret Mayın gemisi geldi herkes onunla meşgul dediler. Ozan Bey selamlar siz hala görevde misiniz orada ?
*

T. T.

« Yanıtla #24 : Haziran 16, 2022, 01:31:26 »
selamlar,

Öncelikle Burhaniye Marina yerine Burhaniye Yat Limanı demek sanırım daha dogru olur. Zira tam bir marina degil lakin bence harika bir tesis. Maalesef atik alim istasyonu hala yok (ben 1 ay evvel ayrıldım ve yoktu).  Belediye isletiyor ve asgari tüm ihtiyaclar bence gayet uygun fiyatlar ile mevcut. Elektrigi ve suyu var, tuvaletler lüks degil ama temiz (hayatim yatılı okullarda geçtiği icin benim standartlarıma bakmayın tabi:))  güvenlik cok iyi ve personeli cok yardimsever ve efendi insanlar. Elbette lüks marinalarimizin verdigi hizmeti beklemek bu tesis icin mümkün olmaz ama ben kaldigim süre icinde cok memnundum.  Keske tüm belediyelerimiz tüm denize kiyisi olan yerlerde bu tip tesisler kursalar. Sanirim yöneticisi değişmis (ben baska isimde bir beyefendinin ismini hatırlıyorum ama yanıt gelirse anlarız:)

Bildigim kadari ile yer sorunu mevcut ama kisa süreli konaklamalar icin durumu bilmiyorum. Aradiginiz zaman sizlere yardimci olabilecek arkadaslar tesis icinde baska islere de kosturduklarindan ulaşamıyor olabilirsiniz. Maalesef tekrar denemek durumundasınız.
*

M. O. A.

« Yanıtla #25 : Haziran 16, 2022, 10:39:56 »
Merhabalar. Burhaniye Yat Limanı 2019 yılında bir kapasite artışına gitmişti. Ancak fiyat performans açısından diğer marinalara oranla çok talep geldiği için kısa sürede Yat Limanı doldu. Bağlama yeri ile alakalı biraz problem olduğunu biliyorum.  2019 yılı sonunda Yat Limanındaki görevimden ayrıldım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ancak aynı ilgi ve alaka ile arkadaşlarımız hizmet vermeye devam etmekte. Elimden geldiğince gezgin olamasam da korsanlık yapmaya çalışıyorum. Tüm gezgin korsanlara iyi seyirler dilerim. Pruvanız neta olsun saygılar. 
*

A. G.

« Yanıtla #26 : Haziran 17, 2022, 18:09:10 »
Biraz once ulaşabildim gorevli nazikçe anlattı durumu, dolular. Haftaya da dolular, sonraki hafta da. Yakit alabiliyor muyuz disarida gelip hayır dedi. Iceride kalanlar sadece telefonla arayıp isteyebiliyorlarmis , anladigim kucuk tanker ile teslim ediliyor.
*

T. T.

« Yanıtla #27 : Haziran 17, 2022, 23:52:59 »
evet tanker geliyor...