0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. A.

2014 HEDEFİ İYON DENİZİ
« : Kasım 25, 2013, 19:22:55 »
2014 yaz sezonu hedefi olarak kendime İyon denizi adalarını seçtim ve dersimi  çalışmaya başladım. Bu adalara  gitmiş tecrübeli korsanlar aşağıdaki konularda bilgi ve görüşlerini aktarırlarsa sevinirim ve hep beraberde öğrenmiş oluruz.
1. Datçadan başlayarak İyon denizine gidiş ve dönüş rotaları ne olabilir.
2. Bu adaların mutlaka görülmesi gereken yerleri nerelerdir.
3. Farklı lezzetleri nerelerde tadabiliriz.
4. Aman dikkat diyeceğiniz konular nelerdir.
5. Sizin aklınıza gelen diğer konular.

*

M. T.

Ynt: 2014 HEDEFİ İYON DENİZİ
« Yanıtla #1 : Kasım 25, 2013, 19:28:01 »
Hadi keyifle Hakkı abim. Senin gezip bitirdiğin yerlerden bir kısmını gezmek de bize nasip olur inşallah bu yaz.

*

T. G.

« Yanıtla #2 : Kasım 25, 2013, 19:43:55 »
Haydi hayırlısı

*

İ. G.

« Yanıtla #3 : Kasım 25, 2013, 19:47:11 »
Hedef belirlenmiş, planlar yapılmaya başlanmış...... Hakkı korsanım bravo size Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap hazırlığıda, seyri'de keyifli olsun inşaallah...

*

Z. T.

« Yanıtla #4 : Kasım 25, 2013, 19:55:25 »
Hakkı korsanım bizsiz nerelere gidiyorsunuz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Yaklaşık bir tarih var mı?

Selamlar.

*

A. R. K.

« Yanıtla #5 : Kasım 25, 2013, 22:16:44 »
Bravo Hakkı korsanım , yakışır.... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A.

« Yanıtla #6 : Kasım 25, 2013, 22:21:29 »
Hakkı korsanım hayırlısı olsun
Gelişmeleri merakla bekliyoruz..

*

S. Z.

« Yanıtla #7 : Kasım 25, 2013, 22:35:13 »
Hakkı Korsanım şimdiden Ege Yunan Adalarında görmediğin yeşili göreceğini söyleyebilirim oralarda.
Biraz çalıştıktan sonra planın şekillenmeye başladığında, ben de nacizane fikir ve oralardaki tecrübelerimi aktarmaya çalışırım.
Selametle.
*

S. Ç.

« Yanıtla #8 : Kasım 25, 2013, 22:50:11 »
Hakkı korsanım cesaretine hayranım.Darısı başımıza.Gidiş keyifli olurda,dönüş de keyifli olurmu bilmem.Çok uzak.Bence ilk olarak,orada bir tekne kiralanmalı,baktın güzel,sonra gidersin kendi teknenle.
*

H. A.

« Yanıtla #9 : Kasım 25, 2013, 23:38:45 »
İyi dilek ve temennilerini bildiren tüm korsanlara teşekkür ederim. Hepinizin görüşlerine saygı duyuyorum ve bunada ihtiyacım var. Kısa bir özetle cevap vermeye çalışayım.
Denizciliğin veya tekneciliği çok sevmemin nedeni , "  planlamak, hazırlık yapmak , şartları oluşturmak, uygulamak ve başarının hazzını yaşamak" şeklinde özetlenebilir. Her yıl bir hedef belirleyerek Hisarönünden başladık her sene daha uzak bir hedefe yöneldik, Kıbrıs, Girit, Dodecanese , Cyclades adaları , Eastern Sporades  adalarından sonra İyon denizi bu yılki hedefimiz oldu. Elbette bu bir planlama ve uygulaması içinde  şansa da ihtiyacımız var. Kendimizin( bizim ve Ferhat abilerin)  ihtiyarlarımızın, çoçuklarımızın sağlık sorunu olmamalı, iyi bir şey olsada yeğenlerin nişan ve düğünleri araya girmemeli, çocukların proğramları bizi bölmemeli , teknede altından kalkamayacağımız, veya bizi geciktirecek arıza çıkmamalı vs, vs. Ayrıca bizimle birlikte gelmek isteyen korsanlar olursa onların da düşünceleri de göz önüne alarak uygun bir tarih seçeceğiz, Mayısın ikinci yarından itibaren 60 gün gibi düşünüyorum.
*

M. D.

« Yanıtla #10 : Kasım 25, 2013, 23:47:42 »
Hakkı abim harikasın... Çalışmak zorunda olmasam yarın emeklilik dilekçemi verir peşine takılırdım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

K. E.

« Yanıtla #11 : Kasım 25, 2013, 23:59:59 »
Hakki korsanim Tebrikler. Simdiden pruvaniz neta olsun
*

E. O.

« Yanıtla #12 : Kasım 26, 2013, 08:03:58 »
Selametle...

Hakkı Abi, Geçen sene kış boyu benzer bir seyri çalışmıştım. Gerçi gerçekleştiremedik.
İlk fırsatta sizinle paylaşırım.

Sevgiler
*

H. A.

« Yanıtla #13 : Kasım 26, 2013, 09:24:23 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Selametle...

Hakkı Abi, Geçen sene kış boyu benzer bir seyri çalışmıştım. Gerçi gerçekleştiremedik.

Sevgiler

Eyüp korsanım, memnun oluruz, 2013 sezonundaki Cyclades lere yaptığımız gezide sizin önceki anılarınızdan çok faydalanmışdık. Benzeri harika olur, teşekkürler.
*

H. A.

« Yanıtla #14 : Kasım 26, 2013, 09:26:50 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Selametle...

Sevgiler

Eyüp korsanım, hazır çalışmışken bize katılırsanız , birlikte gidersek dahada memnun oluruz, selamlar.