0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ö. Ö.

Ynt: Açık denizde ve genişban internet olmayan yerde hava raporu temini.
« Yanıtla #195 : Mayıs 12, 2023, 13:31:01 »
İki yıldır unutmuşuz bu konuyu burada, Erdem sağolsun diğer konudan link verince hatırladım yeniden..

Aradan geçen zamanda artık oyunu yeniden değiştiren STARLINK geldi.
Tüm dünya denizlerinde aylık 250$ gibi fiyatlarla karada bile erişemediğimiz hızlarda (~250MBps) internet erişimi mümkün.

*

U. C. O.

« Yanıtla #196 : Mayıs 13, 2023, 01:28:57 »
izlediğim kurulum videolarında sürekli uydulara doğru bir yön değiştiren anten var. Sallanan bir yelkenlide kullanımı mümkün mü starlinkin?

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İki yıldır unutmuşuz bu konuyu burada, Erdem sağolsun diğer konudan link verince hatırladım yeniden..

Tüm dünya denizlerinde aylık 250$ gibi fiyatlarla karada bile erişemediğimiz hızlarda (~250MBps) internet erişimi mümkün.

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #197 : Mayıs 13, 2023, 02:39:23 »
izlediğim kurulum videolarında sürekli uydulara doğru bir yön değiştiren anten var. Sallanan bir yelkenlide kullanımı mümkün mü starlinkin?

Güzel tespit.

Starlink anteni motoru ile bulunduğu bölgeye göre uydu katarlarının geçtiği yörüngeye doğru kendini çeviriyor (ana pozisyonunu buluyor) sonra uyduları hiçbir fiziksel hareket yapmadan electronic phased array teknolojisi ile uyduları takip ediyor. (Hayranım bu teknolojiye! )

Alışık olduğumuz dome antenler gibi motorlu kayışlı sürekli hareket eden bir düzeneği yok.

Bu sayede her türlü deniz koşulunda sorunsuz çalışıyor.

*

T. K.

« Yanıtla #198 : Şubat 13, 2024, 22:14:13 »
TECSUN lar çok iyi.. Deneme mahiyetiyle evin çatısına anten kurdum, TECSUN la bağlandığım Almanya weather fax lerini PC ye indirebildim. Linux PC bu arada.. Yani evet mümkün hala weather fax almak -- sıfır internet ile Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  -t