0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ö. P.

Tekne su seviyesi
« : Mayıs 02, 2023, 23:45:58 »
Değerli kaptanları sizlere bir konuda danışmak istiyorum. Benim rota 660 teknem var(eski kabuk 2012) sintine pompasının bulunduğu yere su dolma sorunu yaşıyorum. Çok aşırı değil sadece sintine pompasına kadar geliyor ve o seviyede sabit kalıyor. Suya baktım tuzlu su ben her hafta düzenli boşaltma yapıyorum ancak bu normal midir yoksa başka bir çözümü var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim saygılar.  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ç.

Ynt: Tekne su seviyesi
« Yanıtla #1 : Mayıs 03, 2023, 07:06:58 »
Teknelerde su olması hiç bir zaman normal sayılmasa da şimdiye kadar sintinesinde su olmayan çok az tekne gördüm. Su seviyesi artmıyorsa kullanıma bağlı olarak şaft körüğünden giriyor olabilir.

*

O. S.

« Yanıtla #2 : Mayıs 03, 2023, 09:24:24 »
Şaft körüğü soğutma hortumuna bakın, titreşim ve sıcaklık nedeniyle en fazla kaçıran yerdir.
Hortumun körüğe girdiği yerde, kelepçelerin etrafı hızlıca sertleşip çatlayabilir.

*

Ö. P.

« Yanıtla #3 : Mayıs 03, 2023, 09:26:33 »
su seviyesi artmadı Ahmet kaptanım ama ben tekneden çıkarken sıfır su bırakıyorum birkaç seyirden sonra(2000-2200 devir max) fotoğraflardaki seviyelerde su görüyorum. Korkum birşekilde giren suyun seviyesinin artması ve çok zor anlar yaşatması

*

A. K.

« Yanıtla #4 : Mayıs 03, 2023, 11:45:30 »
Bu kadar uzun bir zamanda az miktar yapıyorsa .
- motor çalışırken mi  su geliyor
- teknede motor çalşmadığı zaman mı su oluyor. bu onemli.
Tekneyi terkederen bir işaret koyun 1hafta gibi sonra geldiğinizde veya motoru çalıştırmadan bir kere daha bakın.
kelepçelerin sıkılı olduğuna emin olun
Bence öncelikle onu tespit etmeniz lazım ki ona göre daha yakından bakılsın .

Bende de su eksiltme problemi vardı . sonunda çareyi motor tatlı su deposuna su bazlı boya atmakta buldum , anında gösterdi.

*

Ö. P.

« Yanıtla #5 : Mayıs 03, 2023, 18:03:24 »
Teşekkür ederim kaptanım
*

M. E. C.

« Yanıtla #6 : Mayıs 10, 2023, 08:46:34 »
Bir önceki teknemde hep yaşadığım ve anlamlandıramadığım bir şeydi.
Ancak şunu söyleyebilirim, siz bu suyu sintine pompasıyla ne kadar basarsanız basın pompadan tahliyeye kadar olan hortum içerisinde bir miktar su illaki kalıyor.
Genelde tekneyi terk ederken çalıştırıp temizledim zannediyorsunuz ancak siz gelene kadar hortumda kalan yeniden geri basıyor.
Teknenin merkezinde olduğunu düşünürseniz bu 3,30 mt hortuma denk gelir ki bir de bu gözle değerlendirin derim….
Selametle