0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

R. K.

Ynt: Pis Su ve Tuvalet Tesisatı Hk.
« Yanıtla #30 : Mayıs 09, 2023, 14:29:01 »
Tankın denize açılan vanası ve havalandırması hariç başka hiçbir yerinde delik yok. Lumbuz'un altına gelen (yani tankın tam ortası ve pis suyun en üst seviyesi zaten hiç oraya kadar doldurmam) yerden tankta panç vasıtası ile bir delik açmak ve buraya pis su ağzı adı altında satılan bir parça takmak.
Bu arada tekneyi yeni aldım yıllardır pis suyu denize basıyorum sanılmasın.Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap))
« Son Düzenleme: Mayıs 09, 2023, 14:30:21 Gönderen: Rıfat Kurteş »

*

S. T.

« Yanıtla #31 : Mayıs 09, 2023, 14:42:56 »
Tekne var karar sizin.....ama yan bordodan açılacak delik estetik olmaz ..boşaltmak için o kapagı açmak,hortumu ordan sokmak zor olmaz mı?

*

O. B.

« Yanıtla #32 : Mayıs 09, 2023, 14:43:14 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Tankın denize açılan vanası ve havalandırması hariç başka hiçbir yerinde delik yok. Lumbuz'un altına gelen (yani tankın tam ortası ve pis suyun en üst seviyesi zaten hiç oraya kadar doldurmam) yerden tankta panç vasıtası ile bir delik açmak ve buraya pis su ağzı adı altında satılan bir parça takmak.
Bu arada tekneyi yeni aldım yıllardır pis suyu denize basıyorum sanılmasın.Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap))
Tankı delmeye gerek yok. Tankın çıkışında hortum varsa 3 yollu bir vana bağlarsan ister denize istersen pompaya verebilirsin.

*

R. K.

« Yanıtla #33 : Mayıs 09, 2023, 15:11:28 »
Tekne var karar sizin.....ama yan bordodan açılacak delik estetik olmaz ..boşaltmak için o kapagı açmak,hortumu ordan sokmak zor olmaz mı?

Servet korsanım, teknenin bordosuna veya güvertesini delik açmayacağım. Tankın konumu, vakumla çekmek için gelen hortuma çok uygun yerde o yüzden güvertede bir delik açmak pek istemiyorum. Çünkü zamanla illa su sızıntı veya aldığım parçanın kalitesine göre paslanma vs. gibi sorunlar olabilir diye düşünüyorum.

*

R. K.

« Yanıtla #34 : Mayıs 09, 2023, 15:16:00 »
Tankı delmeye gerek yok. Tankın çıkışında hortum varsa 3 yollu bir vana bağlarsan ister denize istersen pompaya verebilirsin.

Orhan korsanım çok haklısınız buda kafamdaki çözümler arasında.

*

M. Ö.

« Yanıtla #35 : Mayıs 12, 2023, 09:34:23 »
Benim teknemde pis su tankı var. Lakin tankın güverteye açılan bir çıkış yeri yapılmamış. Güverteyi delmekte istemiyorum. Tank iskele tarafta su kesimi üstüne monteli paslanmaz bir tank. Tankın  üzerine bir çıkış bağlantısı monte etsem ve bu çıkış yerinden pis suyumu vakumlu atık istasyonlarına teslim edebilirim herhalde.

maalesef sahil güvenlik kontroller sırasında güvertede çıkış istiyor diye biliyorum. bunu iyice araştırın
*

A. K.

« Yanıtla #36 : Mayıs 12, 2023, 13:26:12 »
bana tekneyi delmeniz şart değil ambarın içinden aynı standart aparatla kolylıkla alınsın yeter dediler. Ancak bu da pis aletin ambara sokulması oluyor  , hem de damlama yapıyor.
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #37 : Mayıs 12, 2023, 13:40:53 »
maalesef sahil güvenlik kontroller sırasında güvertede çıkış istiyor diye biliyorum. bunu iyice araştırın
Araştırılacak bir tarafı yok, yönetmelik net, tuvaleti olan teknenin tankı + güverte çıkışı olacak.

Bakınız:
EK-2 : ÖZEL TEKNELERDE BULUNDURULMASI ZORUNLU ASGARİ EMNİYET TECHİZATI