Makine Dairesi > Fiber, Epoksi ve Ahşap İşleri

Kıç Ayna Tamiri için Yardım.

(1/3) > >>

Özkan Ayazoğlu:
Tüm GeKolara selamlar öncelikle. Teknemin kıç aynası eski olmasından sebep çürümüştü ve ben de aynayı hepsini söküp çıkardım. Kıç olduğu gibi çürümüştü ve malzeme olarak bildiğimiz plywood kullanılmış. Orjinalinde o şekilde muhtemelen. Şimdi siz değerli GeKolara sormak istediğim soru şu, bunu yaparken su kontrası mı kullanmalıyım yoksa ben de normal plywood alıp fiberle kaplayıp kullansam olur mu? Teşekkürler.

Ahmet Çelenoğlu:
Su kontrası kullancaksınız. Parça bulmanız zor olduğu için daha ince su kontrasını epoksi ile yapıştırarak, gerekli kalınlığa ulaşabilirsiniz. Üstünü ne kadar kaplarsanız kaplatyın, su içeri girmenin yolunu mytlaka bulur.

Özkan Ayazoğlu:
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapSu kontrası kullancaksınız. Parça bulmanız zor olduğu için daha ince su kontrasını epoksi ile yapıştırarak, gerekli kalınlığa ulaşabilirsiniz. Üstünü ne kadar kaplarsanız kaplatyın, su içeri girmenin yolunu mytlaka bulur.

--- Alıntı sonu ---
Ahmet GeKom peki deniz tutkalıyla yapıştırsam aynı işi görür mü? İlla epoksi ile mi yapıştırmam gerekiyor?

Ahmet Çelenoğlu:
Deniz tutkalı da olur ama benim favorin epoksidir. Deniz tutkalı kullanırsanız, tabakaları birbirine tutturmak için mümkün olduğu kadar fazla işkence kullanın veya presleyin

Özgür Ökten:
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapDeniz tutkalı da olur ama benim favorin epoksidir. Deniz tutkalı kullanırsanız, tabakaları birbirine tutturmak için mümkün olduğu kadar fazla işkence kullanın veya presleyin

--- Alıntı sonu ---
Özellikle tutkal için plakalar mutlaka geçici olarak çivi veya vida ile birbirine monte edilmeli, yoksa PU tutkal şiştikçe pres altındaki tabakalar çok fena yanlara doğru kayıyor!  t*"y+

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git