0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. K.

Internetten baktiğim Kurtarma malzemeleri bana buraz riskli gibi geldi . Adamlar kablo bağı ile bağlayip bir de patent almişlar.
Kurtarma sen isteyince çalişacak .  Çoğu otomatik atiyor.

Ben eski usul  mapaya  bağli şamandrali  halat sisteminden şaşmam

*

Ö. Ö.

Demir kurtarma ile ilgili zamanında şöyle bir görsel hazırlamıştım, konusu geçmişken buraya da koyayım;

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Kaynak konu: Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Y.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Forum'un deposunda şöyle bir döküman varmış, orada da "Demir Ağırlığı" bölümünde aynı şeyden bahsediliyor.

Gerçi dökümanlarda demir ağırlığı genelde "gezinmeyi azaltmak" amacı ile kullanılıyor ama zincir kalomasının ortasına ağırlık eklemek sert havada çapanın zeminde çekilme açısını azalttığı için demirin taramama ihtimalini arttıracağı aşikardır.

Boğaziçi Üniversitesi Yelken Takımı - DEMİRLEME (10 Sayfa, PDF)

Şimdi indirdim bilgisayarıma Özgür Korsan'ım. Benim bile anlayabileceğim netlikte hazırlanmış Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Teşekkürler link için.

*

A. Y.

Demir kurtarma ile ilgili zamanında şöyle bir görsel hazırlamıştım, konusu geçmişken buraya da koyayım;

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Kaynak konu: Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

pdf bulunamıyor maalesef. Ama bu görsel de okunabiliyor neticede. Bilginize sağlık.

*

S. K. .

selamlar. ilave zincir eklemek tabiki en doğrusu ama teknede mutlaka 8-10 kg ilave çapa taşımak hayat kurtarır . ben cok sert hava durumlarında çapaya ilave olarak, çapanın 5-10 metre arkasına 2 metre zinciri olan ıkınci çapayı da kilitle atarım . ilave çapa hem zinciri zemine yaklaştırır hem de ana çapanın taramasını engeller. selametler dilerim