0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. M.

Motor su eksiltiyor
« : Mayıs 19, 2024, 10:32:13 »
Merhabalar
Nissan bd30 motorum her gün yaklaşık 2litre su kaçırıyor hortumlarda çatlak bulamadım, çalışmadığı halde akşam dolduruyorum Sabah çalışmadığı halde 2litre yaklaşık kaçak oluryor,birde tahminen antifriz koyduktan sonra oldu bilgisi olan varmı acaba
Teşekkürler

*

A. Ç.

Ynt: Motor su eksiltiyor
« Yanıtla #1 : Mayıs 19, 2024, 10:42:07 »
Yağda veya başka bir yerde su belirtmediğinize göre büyük olasılıkla, su tuzlu su tarafına eşanjörden kaçıyordur.

*

E. S.

« Yanıtla #2 : Mayıs 19, 2024, 11:00:05 »
Silindir kapak contası yanmış olabilir, su yanma odasına karışıp egzozdan dışarı atılıyordur.

*

M. A.

« Yanıtla #3 : Mayıs 19, 2024, 11:32:41 »
Belirtilen antifreeze dışında başka antifreeze kullanmak özellikle ; Inorganic Additive Technology (IAT) ve Organic Acid Technology (OAT) - (organik ve inorganik asit bazlı coolantlar) sıkıntı çıkarır.Birbirleri ile karıştırılması başlıca sıkıntı kaynagı olur.
Silindir kafalarında bozulma , contaları bozma( üst kapak contası özellikle) , su hortumlarında hasar , radyatör ve su pompasında korosyona sebep olur..

Antifreeze deyip geçmemek lazım , büyük masraf çıkarıyor...

Organik ve inorgank coolantların birbiri ile reaksiyona girip jelleşmesi ve buna bağlı olarak tıkanmalara yol açıp contalarda hasar bırakması ile sonuçlanıyor..

Kaynak :

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2024, 11:38:56 Gönderen: Mustafa Alp »

*

M. M.

« Yanıtla #4 : Dün, 07:47:52 »
Tüm cvp ve yorumlar için teşekkürler,kondese içinde çatlak tespit ettim , ve motor suyunun tuzlu su kanallarıyla egzoz yoluyla atıldığını gördüm.umarim başka bir problem yoktur.