0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. Y.

Ynt: Elektronik online transitlog geliyor! 🎉
« Yanıtla #30 : Ocak 22, 2023, 00:22:13 »
Önceden her kurum kendi sistemini kullanıyordu. Ulaştırma Seyir izin belgesi sistemini, gümrük yat takip sistemini, hudut sahil sağlık ve pasaport polisi kendi sistemlerine kayıt yapıyordu. 2018 de hudut sahil sağlık seyir sistemine entegre oldu. Şimdi tüm kurumlar bu sisteme entegre oldu, gümrüğün kullandığı yat takip sistemi yatçıyı verildi. Yatçı buradan veri girişi yapacak, seyir sistemi buradan aldığı verileri kurumların onayına sunacak.
Y1 ile giriş yapan elindeki Y2 yi kullanacak ve sisteme de kayıt girecek. Ancak hiç kullanılmamış belgeler çöp oldu.

*

M. E.

« Yanıtla #31 : Mart 28, 2023, 09:45:45 »
online sistemde geliştimeler devam ediyorsanırım. Bazı aksaklıkları düzelttiler. Trasitlog uzatma için 20 Subat 2023 tarihinde başvuruda bulundum. Ancak 1 ayı gecti, hala onay bekleyen başvurularda gözüküyor ve henüz onaylanmadı. Ne kadarlık bir süre beklemek lazım emin olamadım.

Sistem üzerinden transit log uzatma işlemi yapabilen oldu mu?
Yoksa bütün bunlar bir test süreci ve onay için  yine liman başkanlığı, gümrük gezmek mi gerekecek?
« Son Düzenleme: Mart 28, 2023, 09:56:13 Gönderen: Mutlu Elcin »

*

B. G.

« Yanıtla #32 : Mayıs 17, 2023, 20:16:58 »
Merhaba
Bu konu ile ilgili son mesaj 23 Ocak 2023 tarihli, belki güncel bilgisi olan vardır diye düşündüm.

Geçen sene eski sistem ile çıkış ve giriş yaptım
Kılavuzu takip edip Çıkış için tüm verileri girmeme ragmen ''İşlem başarısız'' , ''Başvuru kaydı sırasında bir hata oluştu'' mesajı çıkıyor
Bu uygulama hala deneme-geliştirme aşamasında belki. Ticaret bakanlığının web sitesindeki e işlemler arasında da yer almıyor.
Türk bayraklı olup, elektronik transitlog ile çıkış işlemlerini tamamlamış kaptan var mıdır merak ettim.
Süreci nasıl tamamladığını paylaşabilirse memnun olurum

Teşekkürler
Bergil

*

M. E.

« Yanıtla #33 : Mayıs 18, 2023, 04:33:11 »
Merhabalar,
Özelden sorunuza cevap verdim ama buradan da yazayım. Kimse vaktini boşa harcamasın.

Burada yazilanlardan gaza gelerek online basvuru yapmistim. Ciddi bir uğraş ve gümrük - liman başkanlığı arası git gel sonucunda, acenta üzerinden uzatma yaptirabildim. Vaktime yazik oldu.
Ankara'da programi geliştiren arkadaşlar ile konuşma imkani buldum. Malesef hala Gümrük
ile  Denizcilik bakanlığı ortaklaşa bir sonuca varamamış. Online Sistemin 1 yil sonra devreye alınması planlanıyormuş.

*

S. H.

« Yanıtla #34 : Haziran 27, 2023, 12:04:57 »
Bu sistemle işlem yapabilen var mı?

*

F. A.

« Yanıtla #35 : Ağustos 21, 2023, 18:53:26 »
Merhaba,

Ben ABD bayraklı teknemi İngiliz Bayrağına geçirdim. Bu bilgiyi vermek ve ne yapmam gerektiği konusunda bilgi almak için liman başkanlığına gittiğimde beni bir acenteye yönlendirdi. Online olarak yapılıyor artık diyerek. Eğer online yapılıyorsa kendim yapabilir miyim diye sorduğumda ise, yalnızca acenteler yatınıza ait bizim gördüğümüz bilgileri görebilir dediler. Burası ayrı bir konu. Yat takip sistemi üzerinden bu konuyu nasıl çözebilirim. Bilgisi olan var mı acaba?
*

B. A.

« Yanıtla #36 : Ağustos 22, 2023, 08:54:19 »
Yarın yabancı bayraklı teknemle ülkeye giriş yapacağım ama maalesef acentesiz giremiyoruz.
Devlete ödemeyeceğim paradan daha fazla acenteye ödeme yapmak zorundayız. Bu konuyla ilgili şikayette bulunan yok mu? Şikayet için hangi kuruma yazmak gerekiyor bilen varsa lütfen yazsın.
*

B. E.

« Yanıtla #37 : Ağustos 22, 2023, 09:56:09 »
Sanırım Cimer 'e şikayet edilebilir.
*

S. H.

« Yanıtla #38 : Eylül 16, 2023, 14:29:36 »
Ulaştırma bakanlığından bir yetkili ile görüştüm. Şu an için kendimiz yapamıyoruz. Liman başkanlıkları acenta olmadan dolduruyorlar dedi. Bir sonraki aşamada biz e devlet üzerinden yapabilecekmişiz.
*

Z. Ö.

« Yanıtla #39 : Eylül 16, 2023, 18:49:17 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhaba,

Ben ABD bayraklı teknemi İngiliz Bayrağına geçirdim. Bu bilgiyi vermek ve ne yapmam gerektiği konusunda bilgi almak için liman başkanlığına gittiğimde beni bir acenteye yönlendirdi. Online olarak yapılıyor artık diyerek. Eğer online yapılıyorsa kendim yapabilir miyim diye sorduğumda ise, yalnızca acenteler yatınıza ait bizim gördüğümüz bilgileri görebilir dediler. Burası ayrı bir konu. Yat takip sistemi üzerinden bu konuyu nasıl çözebilirim. Bilgisi olan var mı acaba?

Selamlar . İngiliz bayrağa geçiş işlemi kaça mal oldu ? Ben de amerikan bayrağını değiştirmek zorunda kalıcam yakın zamanda.
*

M.

« Yanıtla #40 : Kasım 04, 2023, 21:00:54 »
Merhaba,

merhaba ben şirket kuruma, tonaj, vs toplam sanırım 500 pound masraf yaptım.

Selamlar . İngiliz bayrağa geçiş işlemi kaça mal oldu ? Ben de amerikan bayrağını değiştirmek zorunda kalıcam yakın zamanda.
*

Z. Ö.

« Yanıtla #41 : Kasım 04, 2023, 23:30:07 »
Selam Metehan bey ;
Benim konuştuğum şahıslar sadece tonaj sertifikası için 1000 pound istediler .
Siz tonaj surveyini kime yaptırdınız ? İletişim numarası paylaşabilir misiniz ?
*

A. E.

« Yanıtla #42 : Kasım 05, 2023, 12:05:33 »
Muhtemelen 500 paund part 3 için öediginiz rakamdır
Türkiye'de İngiltere Register 1600 ile 1800 Euro arasında değişir, bu rakama tonnage ölçümü Register ve telsiz sertifikası dahildir, transitlog yenileme dahil değildir,
ABD den çıkıyorsa iz 2100 Euroyada san Marino yapabilirsiniz,

500 paund muhtemelen İngiltere'de felan yapmışsinizdir
*

A. E.

« Yanıtla #43 : Kasım 05, 2023, 12:12:45 »
Bu arada evet biz acentalar sistem giriş yetkimiz olduğu için yapabiliyoruz sonrasında bireysel olarak doldurabilecek siniz , hazırlıkları devam ediyor, fakat işlevsel olarak nasıl bir yol izlenir kestirmesi zor değişiklik sayfası limandan ama yenileme olursa gümrük işin içine giriyortekne boyuma göre fener ucreti felan iş biraz karışıyor, bir diğeri tekne takibi için acentalar oto kontrol