Hakan Dikmen ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. O.

Ynt: CE Belgesi Sorunsalında Son Durum
« Yanıtla #30 : Nisan 22, 2024, 20:41:57 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bilgi veriyorum.
Dün itibariyle liman başkanlıklarına giden yazıda 01.01.2016 tarihinden sonraki üretimlere 2013/53/EU standardı aranacağı, bu tarihten öncekilerde ise sadece 94/25 CE standardına uygun belgenin yeterli olduğu bilgisi yer alıyormuş.
Bana, artık sorun kalmadı başvurunuzu yapabilirsiniz dediler.

Motorun fatura tarihi önemlidir. Eğer 94 standartının geçerli olduğu tarihte alındı ise kayıtta bir sorun yaşanmaması gerekir. Yeni tarihli bir fatura ise üretici /ithalatçı firmaya başvurmanız uygun olur.
Kolay gelsin.

Merhaba, İki zamanlı faturalı ce belgeli deniz motorumu liman başkanlığına kaydettiremedim. Motorun CE belgesinde 94/25 CE Standardı var ama liman başkanlığı bu olmaz diyor. illa 2013/53/EU standardı olacak diyor. Nerde ve nbasıl çözebildiniz dönüş yapabilir misiniz.

*

M. Z.

« Yanıtla #31 : Nisan 25, 2024, 09:00:00 »
Murat Zengin kaptanım merhaba. usa bayraklı teknemi 2018 sonunda Türk bayrağına geçirdim. Kendim başvurduğumda CE sorunu vardı sonra benim teknem 2002 model olduğu için üretim yılı itibariyle eski CE standardının kabul edileceği söylendi. Tekne ve servis botunu 2018 de Marmaris Netsel marina arkasındaki gümrük müdürlüğü yanında olan bir gümrük komisyoncusuna giriş yaptırdım. Sorun çıkmadı. İşlemi kendim yapmadım.
Merhaba İstanbul liman başkanlığındaki ekip maalesef kayıt yapmadı yok olmaz diyorlar. Yeni motor al diyorlar. Bu işin bir çözümü olmalı. Çok anlamsız geliyor bana.

*

A. K.

« Yanıtla #32 : Nisan 25, 2024, 21:52:26 »
Motorunuza güveniyorsaniz yerli bir firmayla konusup ce belgesi alma sansiniz olabilir.
Standart testleri öğrenin çoğundan direkt geçersiniz

*

M. Z.

« Yanıtla #33 : Dün, 13:49:27 »
Motorunuza güveniyorsaniz yerli bir firmayla konusup ce belgesi alma sansiniz olabilir.
Standart testleri öğrenin çoğundan direkt geçersiniz

söz etiğiniz gibi ce belgesi veren yerli firmanın verdiği CE belgesini liman başkanlığı kabul ediyor mi acaba.

*

A. K.

« Yanıtla #34 : Bugün, 00:17:03 »
Oyle bir secenekleri yok. Ce belgesi varmi var. Eger bir sıkıntı cıkarsa şahsi kaprisi veya bilgisizliğidir. Mücadele alani sizin