0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. Ç.

Ynt: Amerikan bayrak Delawere kayıtları durduruldu
« Yanıtla #135 : Mart 26, 2024, 11:59:08 »
Bu sabahtan beri tekrar tekrar gözden geçirdim bilgilerimi, daha önce paylaştığım bilgilerin dışında yeni bir durum görmedim.

Bir önceki mesajımda da dediğim gib SSR ile Part 1 birbirine karışıyor.

Eğer vatandaşlığınız yok ise Yasal olarak işlem yapabileceğiniz tek seçenek Part 1 seçeneğidir.

UK veya izin verdiği ülkelerde şirket kurarak teknenizi şirket üzerine kayıt edersiniz. Survey raporu parasını ödeyip, kayıt ücretini ödeyip geçerli kayıt belgenizi alırsınız.

Ülkemizde de bu şirketin sahibi olduğunuzu gösterip Transitlog alır teknenizi kullanırsınız

Sadece TC vatandaşlığa sahip bir kişi, Small Ship Register seçeneğini KULLANAMAZ.

Small Ship Register, survey vs sertifikasyon gerekmeden, çok düşük ücretlerle sadece kendi vatandaşlarına ve izin verdiği ülkelerin vatandaşlarına imtiyazlı bir bayraktır.

Ben SSR alıyorum diyen acentalar bir yolunu bulmuş ve sistemin arkasından dolanıyorlardır. NET!

Edit: Ayrıca bu forumda SSR almayı kim nerede anlattı, kim nerede ben SSR kaydı yaptım yapıyorum dedi bilmiyorum. Belki de ben denk gelmedim.
« Son Düzenleme: Mart 26, 2024, 12:08:31 Gönderen: Erdem Çakır »

*

K. G.

« Yanıtla #136 : Mart 26, 2024, 12:27:08 »
Benim gördüğüm Part 1 ticari teknelere ait. Kayıt yapılır, ama sonrası biraz gri alana giriyor.

SSR bizim konuştuğumuz tekneler için doğru adres ama, mümkün değil.

Ben biraz inceledim. San Marino, maliyeti yüksek olmasına rağmen ilerde sıkıntı yaşanmaması adına doğru yer. Orada da VAT bilgisi verilmiş, eğer tekne yeni ise sıkıntı yok, ama ikinci el bir AB ülkesine ait tekne ise, proof of payment isteniyor

*

E. Ç.

« Yanıtla #137 : Mart 26, 2024, 12:46:17 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Benim gördüğüm Part 1 ticari teknelere ait. Kayıt yapılır, ama sonrası biraz gri alana giriyor.

SSR bizim konuştuğumuz tekneler için doğru adres ama, mümkün değil.

Ben biraz inceledim. San Marino, maliyeti yüksek olmasına rağmen ilerde sıkıntı yaşanmaması adına doğru yer. Orada da VAT bilgisi verilmiş, eğer tekne yeni ise sıkıntı yok, ama ikinci el bir AB ülkesine ait tekne ise, proof of payment isteniyor

Part 1 Merchant and Pleasure -  Ticari tekneler için değil, Şirket adına kayıtlı teknelerin kayıtları bir seçenek.

Ticari olarak teknenizi işletiyor ve kar elde ediyorsanız, sizin için geçerli seçenek zaten Part 4.

UKSR, yüklenen evrakları ve tüm belgeleri çok ciddi şekilde inceliyor ve kalıcı kaydı evraklarda sorun varsa zaten vermiyor.

Part 1 üzerinden yapılan tekne kayıtlarında herhangi bir gri alan görmüyorum.

*

A. E.

« Yanıtla #138 : Mart 26, 2024, 21:08:54 »
Part 3 ingiliz vatantaslar icin yapilir
Tc vatandaşları sadece sirket uzerine part 1 e kayit yaptirabilirler, olurda yurt disindan bir twkne aliyor iseniz provisional register ile turkiyeye gelebilirsiniz,
Part 1 icin teknenin son 5 yilini kapsayan sahiplik belgesi lazim (bill of sale, register, fatura... )gibi ayrica Tonnage ölçümü gerekmektedir, tonage ölçümü sadece yetkili surveyorler tarafindan yapilabilir, register fiyati survey ucretine gore artar veya azalabilir,