0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. E.

Ynt: Amerikan bayrak Delawere kayıtları durduruldu
« Yanıtla #105 : Kasım 29, 2023, 15:52:23 »
Normalde Polonya bayrak içinde istenmiyor sadece gümrük muhafaza ile ilgili, adam bu şirketin sahibi değişmis tekneyi mibsattiniz diye tamamen bireysel BOS istiyor,  böyle bir durumda itiraz edebilirsiniz

*

K. G.

« Yanıtla #106 : Mart 25, 2024, 18:38:10 »
Bu İngiltere bayrak işi enteresan

Bildiğim kadarıyla, tescil işlemlerini birçok tekne sahibi, detaylarla uğraşmamak için aracı firmalar kanalı ile yaptırıyor. Bu başlık altındamı tam hatırlamıyorum ama Erdem korsan tescil işleri ve adreslerle ilgili çok detaylı bilgi vermişti.

Bugün onun verdiği kontak adresine bu konuda bir e-posta yolladım.

Gelen cevap: İngiltere'de yılda en az 185 gün ikamet etmiyorsanız, teknenize SSR alamazsınız. Ancak belli bir süre için geçici tescil edebilirsiniz. Bu arada kalıcı olarak tescil edilebilmeniz için gerekli prosedürü tamamlarsınız.

Bu konuya dikkat edilmesinde fayda var. Kimseyi karalamak istemem ama böylede garip bir durum var

*

M. T.

« Yanıtla #107 : Mart 25, 2024, 19:38:14 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu İngiltere bayrak işi enteresan

Bildiğim kadarıyla, tescil işlemlerini birçok tekne sahibi, detaylarla uğraşmamak için aracı firmalar kanalı ile yaptırıyor. Bu başlık altındamı tam hatırlamıyorum ama Erdem korsan tescil işleri ve adreslerle ilgili çok detaylı bilgi vermişti.

Bugün onun verdiği kontak adresine bu konuda bir e-posta yolladım.

Gelen cevap: İngiltere'de yılda en az 185 gün ikamet etmiyorsanız, teknenize SSR alamazsınız. Ancak belli bir süre için geçici tescil edebilirsiniz. Bu arada kalıcı olarak tescil edilebilmeniz için gerekli prosedürü tamamlarsınız.

Bu konuya dikkat edilmesinde fayda var. Kimseyi karalamak istemem ama böylede garip bir durum var

Bildigim kadariyla Part 1 registration yapiliyor, SSR UK residentler icin.

Gene de 5000 EUR vermeye gerek yok.. 2100 EUR a San Marino yapin gecin.

Ya da kendiniz halledin.. UK tonnage sertifika dahil 2000 EUR a biter. Tonnage sertifikasi bence problem… San Marino istemiyor.

*

K. G.

« Yanıtla #108 : Mart 25, 2024, 19:50:18 »
Benim gelen mesajdan anladığım şu.

Sorduğum sorularda sadece, kurulacak şirket tipinin Merchant and Leisure Craft olacağına olumlu teyit verdi. Onun dışında, 1 yıl içinde 185 gün şartını koydu. 3 ay için geçici tescilin mümkün olduğunu, ama bu süre zarfında kalıcı tescil için gerekenlerin yapılmasını şart koştu. Şartın ne olduğunu sormadım, çünkü cevabı belli.

Gerçek tescil SSR Part 3. Onun gerçekleşmesi, geçici veya kalıcı hiçbir şekilde söz konusu değil.

*

K. G.

« Yanıtla #109 : Mart 25, 2024, 19:54:24 »
Bu adamın SSR müşteri hizmetlerinden sorumlu bir çalışan olduğu ve verdiği bilgilerin doğru olduğunu kabul edince, şu anda hasbelkader İngiliz bayrağı almış arkadaşların durumlarını bir sorgulamada yararları var. Aynı durumun Delawere içinde geçerli olduğu yıllarca göz ardı edilmiş, nihayet adamlar geçen sene durumun farkına varmışlar.
Bizim sularda denizcilik otoritesi olan hanzolar farkına varmayabilir ama, ülke dışına çıkıldığında yapılacak bir kontrol çok canyakar

*

M. T.

« Yanıtla #110 : Mart 25, 2024, 19:59:06 »
Benim gelen mesajdan anladığım şu.

Sorduğum sorularda sadece, kurulacak şirket tipinin Merchant and Leisure Craft olacağına olumlu teyit verdi. Onun dışında, 1 yıl içinde 185 gün şartını koydu. 3 ay için geçici tescilin mümkün olduğunu, ama bu süre zarfında kalıcı tescil için gerekenlerin yapılmasını şart koştu. Şartın ne olduğunu sormadım, çünkü cevabı belli.

Gerçek tescil SSR Part 3. Onun gerçekleşmesi, geçici veya kalıcı hiçbir şekilde söz konusu değil.

Part 1 icin UK LTD sirket ve Delaware LLC kabul ediliyor diye biliyorum.

*

A. E.

« Yanıtla #111 : Mart 25, 2024, 20:05:56 »
Delaware sirketiniz varsa hem san marino hemde uk register yapabilirsiniz sirket kaydinolacagi icin 185 gun sarti aranmaz İngiltere bayrak fiyat olarak cok avantajli biz sanmarinonun yetkili acentasi ve Surveyoruyuz ona ragmen agirlikli olarak ingiliz bayragi cekiyoruz
*

K. G.

« Yanıtla #112 : Mart 25, 2024, 20:12:39 »
Pes vallahi kardeşim

Adam UK şirketi kurabilirsiniz, ama buna rağmen 185 güne bakarım diyor. Bu işin döğrusu sahibinin izniyle son günlerde SSR almış bir tekenin durumunu sorgulatıp burda yayınlamak.

Gelen olumsuz cevabına çok şaşırdığımı, burada son zamanlarda çok fazla İngiliz bayrak görüldüğünü yazdığımda çok ilgi gösterdi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. T.

« Yanıtla #113 : Mart 25, 2024, 20:18:45 »
Delaware sirketiniz varsa hem san marino hemde uk register yapabilirsiniz sirket kaydinolacagi icin 185 gun sarti aranmaz İngiltere bayrak fiyat olarak cok avantajli biz sanmarinonun yetkili acentasi ve Surveyoruyuz ona ragmen agirlikli olarak ingiliz bayragi cekiyoruz

UK maliyet nedir? Sadece tonnage sertifikasina 1000 EUR istiyorlar.
*

K. G.

« Yanıtla #114 : Mart 25, 2024, 20:31:39 »
Daha ilk  soruda tescil olamazsınız cevabını alınca, maliyet sormak abesle iştigal olurdu. Zaten o işleri online yapmanız hususunda ısrarlılar. Benim merak ettiğim şudur; insanlar aldatılıyormu? Bu kadar. Halbuki bu işleri mesela kayda değer düşük oranda VAT ödeyerek Malta ile çözmek mümkün bildiğim kadarıyla. Çünkü AB'nin büyük ülkeleri, tıpkı altın vize olayında olduğu gibi, küçük üyeleri sübvanse etmek yerine, onların yaptığı yaramazlıkları görmezden geliyorlar. Neticede büyükler için daha az masraflı oluyor. Bu arada VAT konusunda İngiltere hakikaten çok cazip olabilirdi AB'den ayrıldığı için. Ama Polonya bayrağı ile EU VAT ödenmemiş bir tekne ile AB sularında dolaşmak, resmen Rus Ruleti
*

M. T.

« Yanıtla #115 : Mart 25, 2024, 21:01:12 »
Arif korsan a sordum.. UK yapiyoruz deyince… San Marino 2100 EUR.. cok ucuz degil.. nerde eski 300-500 dolara Delaware ama..

Tonnage tarafini hesapli yaptirabiliyorsa San Marino dan ucuza gelir.
*

M. T.

« Yanıtla #116 : Mart 25, 2024, 21:03:31 »
Daha ilk  soruda tescil olamazsınız cevabını alınca, maliyet sormak abesle iştigal olurdu. Zaten o işleri online yapmanız hususunda ısrarlılar. Benim merak ettiğim şudur; insanlar aldatılıyormu? Bu kadar. Halbuki bu işleri mesela kayda değer düşük oranda VAT ödeyerek Malta ile çözmek mümkün bildiğim kadarıyla. Çünkü AB'nin büyük ülkeleri, tıpkı altın vize olayında olduğu gibi, küçük üyeleri sübvanse etmek yerine, onların yaptığı yaramazlıkları görmezden geliyorlar. Neticede büyükler için daha az masraflı oluyor. Bu arada VAT konusunda İngiltere hakikaten çok cazip olabilirdi AB'den ayrıldığı için. Ama Polonya bayrağı ile EU VAT ödenmemiş bir tekne ile AB sularında dolaşmak, resmen Rus Ruleti

Yillardir Delaware Eyaleti aldatildi… goz yumdular diye yorumluyor herkes ama Amerikalilar ole cok hinlik cinlik dusunmezler, verdiginiz beyan i kabul ederler.

Bir cok yere yazdim buraya… o bayrak gercek Amerikan bayragi degil diye.. Aslinda Turkiye’nin o bayragi en basta kabul etmemesi lazimdi.. transit log vermemesi… akabinde Yunanistan ve diger ulkeler.

Ama onlar da bilmiyorlar.. bir Amerika Eyaletinden belge var. Demekki dogru diyorlar.. halbuki tek gercek Amerikan bayragi US Coast Guard documentation’dir.

*

K. G.

« Yanıtla #117 : Mart 25, 2024, 21:08:43 »
Yanlış okumadıysam, eğer Delawere LLC sahibi iseniz İngiltere bayrak mümkün dendi. O zaman son zamanlarda satışta gördüğüm, birçoğu İngiliz bayrak çekilmiş, buradaki KDV artışından bir şekilde tekne bedelini dışarıya ödeyerek kurtulanlar ( çünkü yakın bir arkadaşım burada ödediği için kurtulamadı ve kallavi bir fark ödedi ), hepsi bir şekilde LLC sahibimiydiler. Yeni kurdularsa, bu o ülkelerdeki kuralların arkasından dolaşmak değilmi. Çok canlar yanar
*

M. T.

« Yanıtla #118 : Mart 25, 2024, 21:18:49 »
Dogru. Delaware LLC altina kayitli tekneyi UK ya da San Marino bayragi yapabiliyorsunuz. ( Marshall Island filan da oluyor sanirim.. )

Eger hazir Delaware LLC yoksa, UK LTD sirket kuruyorlar. Ya da yeni Delaware LLC.

UK LTD daha hesapli olsa gerek.. internette ilanlar var 12.99 GBP.

Sonucta teknenin legal sahibi ( sahis ya da sirket ) ile bayrak tescili farkli seyler. Boyle gelmis gidiyor.. halbuki herkes kendi vatandasi ya da en azindan oturum izni oldugu yere kayit ettirse..  artik o ulkenin kurallari neyse.. KDV vs. Cografya kaderdir deyip yola devam.

Italyada da KDV den kacmak icin Delaware yapmislar zamaninda sonra Italyan otoriteler bunu durdurmus diye duydum.

*

K. G.

« Yanıtla #119 : Mart 25, 2024, 21:27:12 »
Yalnız benim son zamanlarda gördüğüm dediğim teknelerin neredeyse tamamı yeni ve doğal olarak ilk tescilleri. ABD bayrak olamadığı için İngiliz tescil olmuşlar. Nasıl başardılarsa, geçtim 185 günü, bazı teknelerin sahiplerinin İngilizce dahi bilmediklerini düşünürüm Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap