0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. A. Z.

Ynt: Çakmak Şarj Cİhazı (usb çıkış)
« Yanıtla #15 : Aralık 29, 2023, 09:25:41 »
Peki
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Şöyle bir ürün buldum ve sipariş ettim. Bağlayınca neler olacak yazarım.
Ne yazık ki tam doğru bir ürün olmamış.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu regülatör sadece daha yüksek bir voltajı 12V DC'ye indiriyor ve regüle ediyor, ama düşük voltajı yükseltmez.
Yani akü voltajının herhangi bir sebeple (ırgat çalışırken vb.) 12V'un altına düştüğünde bu regülatörün de çıkış voltajı 12'nin altına inecektir.

Daha önce yazdığım gibi, güvenlik kamerası gibi cihazlar için bu kadar bir voltaj dalgalanması çok sorun değil ama aşağıdaki linkteki alet (yukarıda resmini paylaştığım) hem düşük voltajı yükselttiği hem yüksek voltajı düşürdüğünden tekne için daha uygun olabilirdi;

Özgür korsanım sizin söylediğiniz ürünü de sipariş ettim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

*

M. A. Z.

« Yanıtla #16 : Ocak 03, 2024, 21:48:32 »
Şöyle bir ürün buldum ve sipariş ettim. Bağlayınca neler olacak yazarım.
Ne yazık ki tam doğru bir ürün olmamış.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu regülatör sadece daha yüksek bir voltajı 12V DC'ye indiriyor ve regüle ediyor, ama düşük voltajı yükseltmez.
Yani akü voltajının herhangi bir sebeple (ırgat çalışırken vb.) 12V'un altına düştüğünde bu regülatörün de çıkış voltajı 12'nin altına inecektir.

Daha önce yazdığım gibi, güvenlik kamerası gibi cihazlar için bu kadar bir voltaj dalgalanması çok sorun değil ama aşağıdaki linkteki alet (yukarıda resmini paylaştığım) hem düşük voltajı yükselttiği hem yüksek voltajı düşürdüğünden tekne için daha uygun olabilirdi;

[/quote]
Özgür korsanım tavsiye ettiğiniz ürünü bugün teslim aldım. Ürün minnacık birşey. Bu cihazı kameraya yakın veya uzak bağlamamın bir önemi var mı? O kadar küçük ki ben bunu doğru lehimleyebilir miyim acaba.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #17 : Ocak 03, 2024, 22:14:41 »
Özgür korsanım tavsiye ettiğiniz ürünü bugün teslim aldım. Ürün minnacık birşey. Bu cihazı kameraya yakın veya uzak bağlamamın bir önemi var mı? O kadar küçük ki ben bunu doğru lehimleyebilir miyim acaba.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İstediğiniz yere monte edebilirsiniz, çalışması yönünden sorun olmaz.
Eğer kameraya enerjiyi direk sigorta panosundan verecekseniz tercihen bu tip bir cihazın pano içinde bir yere sabitlenmesi iyi olur.
Yoksa çakmak adaptöründen enerji alacaksanız eğer sığarsa bir çakmak soketi içine konulursa güzel derli toplu ve kullanışlı olur.

Eğer bunlardan biri değil ise bir küçük kutucuk (kibrit kutusu gibi) içine koyup kameranın kendi üzerine/arkasına da yapıştırabilirsiniz.

Ne yazık ki artık bu tip modüller oldukça küçüldü, ben de montaj değil ama tamirat işlerinde artık çok zorlanıyorum.
Elektronik tamirat işleri mikroskop olmadan yapılamaz hale geldi..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A. Z.

« Yanıtla #18 : Ocak 04, 2024, 15:00:00 »
Özgür korsanım değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.