0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. D.

ilginç!
« : Aralık 09, 2023, 20:26:48 »
   EGE BÖLGESİ’NDE YENİ YAT LİMANI PROJE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR
   Yatçılığın önemli bir parçası olan yat limanlarının ülkemizdeki durumunu da değerlendiren Bakan Uraloğlu, “63 yat limanı ve yat yanaşma yerinde 25 bin 38 yat bağlama ve barınma kapasitesine sahibiz. Yapacağımız yatırımlarla bu kapasitenin çok daha üzerine çıkmayı planlamaktayız. Ege Bölgesinde yeni yat limanları yapılması amacıyla devam eden proje çalışmalarımızla 5000 tekne bağlama kapasitesi elde edeceğiz. Yat limanlarının yanında kruvaziyer gemiler için de Fethiye’de yeni bir liman yapılması amaçlı proje çalışması sürdürüyoruz. Diğer taraftan, amatör denizcilerimizden de özel teknelerinin bağlama ve barınma yeri için birçok talep geliyor. Bu kapsamda da yat limanı konsepti dışında, izin onay sürecini kısaltıp yatırım maliyetini düşürmek suretiyle tekne bağlama kapasitesini artırmayı amaçlayan çalışmaları paydaşlarımızla hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

Haberin orijinali ve tamamı; Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

R. E.

Ynt: ilginç!
« Yanıtla #1 : Aralık 09, 2023, 21:19:12 »

Yerel seçim sath-ı mailine girdik.. Artık, "ceğiz", "cağız" ile biten çok cümleler duyarız.

Sormak lazım, bu zamana kadar niye yapmadınız?

*

E. D.

« Yanıtla #2 : Aralık 09, 2023, 21:45:50 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yerel seçim sath-ı mailine girdik.. Artık, "ceğiz", "cağız" ile biten çok cümleler duyarız.

Recep hocam, umarım dediğiniz gibi lafta kalmaz. Ben ilk defa "Yat limanı konsepti dışında" kavramının kullanıldığını duyuyorum. Bu nedenle bana ilginç geldi. Bir de tabii " Diğer taraftan, amatör denizcilerimizden de özel teknelerinin bağlama ve barınma yeri için birçok talep geliyor. " cümlesi var. Demek ki amatör denizciler bakanlığa seslerini duyurabilmiş. Bunu başaran arkadaşlara da teşekkür etmek lazım.

*

S. T.

« Yanıtla #3 : Aralık 10, 2023, 14:15:43 »

Recep hocam, umarım dediğiniz gibi lafta kalmaz. Ben ilk defa "Yat limanı konsepti dışında" kavramının kullanıldığını duyuyorum. Bu nedenle bana ilginç geldi. Bir de tabii " Diğer taraftan, amatör denizcilerimizden de özel teknelerinin bağlama ve barınma yeri için birçok talep geliyor. " cümlesi var. Demek ki amatör denizciler bakanlığa seslerini duyurabilmiş. Bunu başaran arkadaşlara da teşekkür etmek lazım.

Ayvalıkta iki barınak projesi var..Ticari ,tur,balıkçılar için ,setur marinanın orası,ufak tekneler için köprüye giderken..yer ve proje hazırmış..Cimerden, Büyükşehir ve bakanlıgın ensesindeyim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap..Ortalama cevaplar geliyor,bütce oluşturulunca başlanılacakmış..Ayvalık için elzem bu barınaklar,illa birgün yapılacakta..ne zaman?! Her fırtına ve kaçakta bir sürü tekne batıyor..

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #4 : Aralık 10, 2023, 15:06:52 »
Fethiye'de iç liman bataklığa dönmüşken en dip kısımda (Karagözler-Aksazlar planı önü) bir marina projesi yaptılar, itiraz davaları sürüyor, şimdi bir de kruvaziyer liman projesi uydurdular başımıza. Ölmüş denizin mezar taşı olacak bir iş.

*

E. A.

« Yanıtla #5 : Aralık 10, 2023, 23:23:38 »
Sığacıkta da girilen (mezarlık) koyuna yeni balıkçı barınağı planı vardı. Yetersiz tabii ama işte yerel seçim sathı
*

R. E.

« Yanıtla #6 : Aralık 10, 2023, 23:26:57 »

Ayvalıkta iki barınak projesi var..Ticari ,tur,balıkçılar için ,setur marinanın orası,ufak tekneler için köprüye giderken..yer ve proje hazırmış..Cimerden, Büyükşehir ve bakanlıgın ensesindeyim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap..Ortalama cevaplar geliyor,bütce oluşturulunca başlanılacakmış..Ayvalık için elzem bu barınaklar,illa birgün yapılacakta..ne zaman?! Her fırtına ve kaçakta bir sürü tekne batıyor..

Türkçe meali, para yok!.

Bizim takıma para yedirecek birikim olunca yapacağız. Sakın yanlış yapmayın, seçimde bizim takıma oy verin. Oy verinki, para olunca bağlanma yeri ihalesini bizim takımdan birine, işletmesini bizim takımdan bir diğerine verebilelim...

*

C. A.

« Yanıtla #7 : Aralık 12, 2023, 01:02:40 »

[/quote]

Türkçe meali, para yok!.

Bizim takıma para yedirecek birikim olunca yapacağız. Sakın yanlış yapmayın, seçimde bizim takıma oy verin. Oy verinki, para olunca bağlanma yeri ihalesini bizim takımdan birine, işletmesini bizim takımdan bir diğerine verebilelim...

[/quote]

Kesinlikle katılıyorum. 20 küsur senede bunun bir çok örneğini gördük.

Selametle
« Son Düzenleme: Aralık 12, 2023, 01:04:17 Gönderen: Cenk Ayvacı »