0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ö. T.

Ynt: YouTube Kanalım The Kayık
« Yanıtla #120 : Aralık 13, 2022, 22:32:16 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Emlakçı, komisyoncu, brooker, investment bilmemnesi, banker, Gayrimenkul danışmanı, galerici..vb

Yukarıda saydığım is kollarinda çalışan ve Türkiye'de hizmet veren kişiler,

her ticaretimde beni hayal kırıklığına ugrattilar. "bu gerçekten hizmet verip karşılığını alacak" diyorum ve Türkiye'de her zaman hizmet almadan para ödüyorum bu arkadaşlara.

Evimi de iş yerimi de anahtar orda siz bakın diyen emlakcidan tuttum. Gelip göstermedi bile. Araba da öyle oldu. Ya ben çok şanssızım ya bu meslek gruplarında uyanık oranı fazla.

The kayık olayı da aslında Tuğrul Bey'in dediği gibi Ticaret. Bir taraf para kazanmaya çalışıyor. Diğeri de teknesini sagsalim ucuza almaya çalisiyor. Bu sırada da bir taraf etik dışı davranmış olabilir. Hırvat brooker de şeffaf olmamış olabilir.(ki bence öyle)

Bana çok yabancı gelmediği için emlakci tecrübelerimden falan garipsemedim yani. Kontratını yaptığım bina için sonradan gelip ben buranın emlakcisiyim para ver diyen oldu bana.

Yiğit Beyi vidyoda çok gergin gördüm. O kısma üzüldüm aslında. Ne gerek var okadar. Sağlığa zarar. El ayak titremesi falan... Kötü zamanlar yaşamişsiniz.

Uğur Can korsanım ömrümden 1 sene gitti stresten hatırladıkça hala sinirleniyorum. Benim yaşadığımı başkası yaşasa o sinirle de kalmazdı konuyla ilgili yapılan manipülasyona cevabımı yukarıda paylaştım okuyunca siz de hak vereceksiniz yoksa dünyanın en pasifist insanıyım.

Selamlar 😇🙌🏻⛵

Bir de işine gelmeyen korsanları tehdit eden ve bu işi yapıp servet edinen eski forum üyeleri var. Şanslısınız yine. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

R. E.

« Yanıtla #121 : Aralık 13, 2022, 23:04:51 »

Bir de işine gelmeyen korsanları tehdit eden ve bu işi yapıp servet edinen eski forum üyeleri var. Şanslısınız yine. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Üstadım bir yerde topluluk, insanlar varsa, neler neler vardır bir bilseniz...
🤣🤣
Sevgi vardır, saygı vardır, aşk vardır  hırsızlar vardır, alçaklar vardır, düzgün ve namuslu insanlar vardır. Çakallar vardır.
İyiler vardır, kötüler vardır...

Ama bura forum. Burada yazılar vardır.. yazılara bakalım biz...

*

S. K.

« Yanıtla #122 : Aralık 14, 2022, 13:07:54 »
Yurtdışına "beyin göçü" tabir edilebilecek şekilde gitmiş onlarca arkadaşım var... Romanya'da fabrika müdürü, Almanya'da dişçi olan da var aralarında; Karadağ'da kafe-pansiyon, SanDiego'da pizzacı açmış olan da; Paolo Alto'da veya Seattle'da zibilyon çeşit IT işlerinde, Londra'da stüdyo müzisyenliği ve/ya öğretmenlik işlerinde çalışan da...

Hepsinin bir ortak özelliği var; bulundukları bölgedeki Türk'lerle temasa geçmek konusunda inanılmaz pasif hatta defansif davranıyorlar... Biraz muhabbet ilerlediğinde görüyorsunuz ki bunun nedeni iletişime geçtikleri 1. 2. hatta 3. Türklerden hep kazık(lar) yemiş olmaları... İstisnasız böyle bu; hatta bir tanesi elinden tutan(!) bir Türk yüzünden tüm birikimini kaybetme ve geri dönmek zorunda kalma noktasına gelmiş ve çok ciddi zararlarla ülke değiştirerek (tabi sonrasında sadece yabancılarla muhatap olarak) toparlamış...

Hayat tüm hataları kendi kendinize yapacağınız kadar uzun değil diye bir söz var... Yani başkalarının tecrübeleri önemli bir yol haritası veriyor elimize...

Son olarak Yiğit korsanın yaşadığı da bu uzun listeye eklenince görüyorum ki... Yurtdışında (özel veya ticari) X bir iş için yapılacak ilk ve en büyük hata oralarda karşılaşılan Türkler'den yardım almaya çalışmak veya yardım tekliflerini kabul etmek...

Rahatlıkla şöyle bir genelleme yapabiliriz:

Evet, Yurtdışındaki Türklerin arasında nadiren iyi niyetli insanlar da var. Ama onlardan birine denk gelme olasılığına güvenmektense, bulunduğunuz ülkenin hukukuna, sistemine ve insanlarına güvenmek çok daha mantıklı...

*

T. Ö.

« Yanıtla #123 : Aralık 14, 2022, 19:48:29 »
Yiğit kaptan bana mı yoksa ''Ergen'' kaptana mı yazıldığı tam anlaşılmayan uzun bir cevap olmuş. Ben size hiç hakaret etmedim.Lütfen yazdıklarımı tekrar okuyun.Yazdıklarınızı manüple de etmedim. Üstelik ticari etik anlamında size hak verdim.

Tekrar baktığımda bu can sıkıcı olayın bir adli suç içermediğini ve yapılan yanlışlar ve haksızlıkların hukuken bir karşılığı olmadığını ve kendinizi bu konuda daha fazla üzmemeniz ve sinirlerinizi bozmamanız gerektiğini düşündüm.
Çok fazla ticari mal alım satımı yapmış olsaydınız bu karşılaştığınız şeylerin yurdum esnafının çok sık başvurduğu taktikler olduğunu görürdünüz. Doğru mu? Tabii ki değil.
Siz dostane yardımlaşma ve denizci dostluğu beklentisi içinde olarak önceden çıtayı yükseltmişsiniz. Dolayısı ile bu malı/müşteriyi/komisyonu kaptırmama manevraları size çok büyük şok ve hayal kırıklığı olmuş.
Size hak vermekle birlikte haklı olma halini sürdürebilmeniz için bu konuyu kapatmanız ve kendinizi uzatılmış süreli bir üzüntüye kaptırmamanızı öneriyorum.
Hukuken karşılığı olmayan, sadece etik karşılığı olan haklılıklar veya haksızlıklar kamuoyunu kazandırır fakat davayı kazandırmaz.
Arada hak etmediğim bir yumruk yemiş oldum.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. K.

« Yanıtla #124 : Aralık 15, 2022, 00:07:21 »
Yiğit kaptan bana mı yoksa ''Ergen'' kaptana mı yazıldığı tam anlaşılmayan uzun bir cevap olmuş. Ben size hiç hakaret etmedim.Lütfen yazdıklarımı tekrar okuyun.Yazdıklarınızı manüple de etmedim. Üstelik ticari etik anlamında size hak verdim.

Arada hak etmediğim bir yumruk yemiş oldum.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yanlış hatırlamıyorsam o yazı youtube kanalında bu Gergin denen vatandaşa yazılmış bir cevap... Yiğit korsan buraya da koymuş... Gergin ne yazmış da bu cevabı almış? onu bilmiyorum çünkü silmiş yazdıklarını... Sanırım konuya dalıp kendini hem afişe hem de rüsva ettiğini Yiğit korsan karşı saldırının gelişine voleyi patlatınca anlayabilmiş...

Ben normal karşılıyorum karşı tarafın sinirini... Artık nasıl bir hampa varsa bu "hıyvatistandan yeykenli tekne alcas bis!"ci Türkleri düdükleme işinde... çomak sokunca elektroşok oldu hepsine...

Halbuki bu işi ne de güzel yapanlar var... Hem Yunanistan'da hem Hırvatistan'da...  Sonuçta bu bir para meselesi olduğu kadar aynı derecede zaman meselesi de... Herkesin harcı değil; ara-bul, doğru fiyatı teklif et, sörvey yaptır, işlemler için git, evraklar için bakım için git, transfer için git, hatta transfere: a- katıl b- kendin getir...

Doğru düzgün işe yarar hizmet sağlayarak tüm bu sürecin yükünü şeffaf ve hesap verebilir şekilde üzerinizden alan ve bu sayede gayet iyi para da kazananlar var...  Diğer taraftan bunun üzerine kapital riskini de alıp tekneyi kendisi satın alıp getirip burada üstüne çok sağlam kâr yazıp satanlar var... Her ikisinin de sonuna kadar hakkıdır kazandığı para...

Bir de bunlar var işte... her yıl 1500 küsur teknenin satışa arz edildiği piyasada, zaten kurulmuş bağlantıyı kendisi araya giremiyorsa koparmaya çalışan; whatsapp'ta tek online oluşta 45 kişiye 445 yalan mesajı aynı anda atan...

En komiği de videonun altında Gergin kişisinin Yiğit korsanı oyalamaya uğraşırken tekneyi kendisi satmak için alelacele bulduğu diğer müşterinin de yorumu var; doğrulamış adam bütün olanları...

Başka ülkede dükkan kapattıracak; isim soyisim değiştirip saçları boyayıp başka bir yere iltica etmeyi gerektirecek şeyler bunlar... ama söz konusu bu topraklar olunca, yukarıda bir başka mesajında Tuğrul korsanın da dediği gibi; öncelikle previous wictims denen şahıslar savunur cellatlarını ve seneye de insta'da aynı kişinin sayısız transfer videosunu izleriz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Binaenaleyh coğrafya kaderdir...

*

U. C. O.

« Yanıtla #125 : Aralık 15, 2022, 01:48:48 »
Bir yanlış anlaşılmaya müdahale edeyim. Tuğrul kaptan, sadece ilk paragraf size hitaben. Gerisi zaten YouTube yorumundan copy paste.

.....
Olayın ne olduğunun anlasılması için....
..... Buradan gerisi copy paste.

Tekrar baktığımda bu can sıkıcı olayın bir adli suç içermediğini ve yapılan yanlışlar ve haksızlıkların hukuken bir karşılığı olmadığını ve kendinizi bu konuda daha fazla üzmemeniz ve sinirlerinizi bozmamanız gerektiğini düşündüm.
Çok fazla ticari mal alım satımı yapmış olsaydınız bu karşılaştığınız şeylerin yurdum esnafının çok sık başvurduğu taktikler olduğunu görürdünüz. Doğru mu? Tabii ki değil.
Siz dostane yardımlaşma ve denizci dostluğu beklentisi içinde olarak önceden çıtayı yükseltmişsiniz. Dolayısı ile bu malı/müşteriyi/komisyonu kaptırmama manevraları size çok büyük şok ve hayal kırıklığı olmuş.
Size hak vermekle birlikte haklı olma halini sürdürebilmeniz için bu konuyu kapatmanız ve kendinizi uzatılmış süreli bir üzüntüye kaptırmamanızı öneriyorum.
Hukuken karşılığı olmayan, sadece etik karşılığı olan haklılıklar veya haksızlıklar kamuoyunu kazandırır fakat davayı kazandırmaz.
*

Y. B.

« Yanıtla #126 : Aralık 15, 2022, 07:06:53 »

Sevgili Tuğrul kaptanım olur mu 😅, diger korsanların da belirttiği gibi YouTube'daki cevabımı paylasmıştım zaten paragraf Ergün bey diye başlıyor 😇 güzel düşünceleriniz ve katkınız için teşekkür ederim. Yaşattığım kısa şok icin ozur dilerim o bolumu baska bir sekilde ayirayim size olan mesajdan baskaları da yanlis anlamasın 🙌🏻⛵
*

Y. B.

« Yanıtla #127 : Aralık 15, 2022, 07:11:53 »

Yanlış hatırlamıyorsam o yazı youtube kanalında bu Gergin denen vatandaşa yazılmış bir cevap... Yiğit korsan buraya da koymuş... Gergin ne yazmış da bu cevabı almış? onu bilmiyorum çünkü silmiş yazdıklarını... Sanırım konuya dalıp kendini hem afişe hem de rüsva ettiğini Yiğit korsan karşı saldırının gelişine voleyi patlatınca anlayabilmiş...

Ben normal karşılıyorum karşı tarafın sinirini... Artık nasıl bir hampa varsa bu "hıyvatistandan yeykenli tekne alcas bis!"ci Türkleri düdükleme işinde... çomak sokunca elektroşok oldu hepsine...

Halbuki bu işi ne de güzel yapanlar var... Hem Yunanistan'da hem Hırvatistan'da...  Sonuçta bu bir para meselesi olduğu kadar aynı derecede zaman meselesi de... Herkesin harcı değil; ara-bul, doğru fiyatı teklif et, sörvey yaptır, işlemler için git, evraklar için bakım için git, transfer için git, hatta transfere: a- katıl b- kendin getir...

Doğru düzgün işe yarar hizmet sağlayarak tüm bu sürecin yükünü şeffaf ve hesap verebilir şekilde üzerinizden alan ve bu sayede gayet iyi para da kazananlar var...  Diğer taraftan bunun üzerine kapital riskini de alıp tekneyi kendisi satın alıp getirip burada üstüne çok sağlam kâr yazıp satanlar var... Her ikisinin de sonuna kadar hakkıdır kazandığı para...

Bir de bunlar var işte... her yıl 1500 küsur teknenin satışa arz edildiği piyasada, zaten kurulmuş bağlantıyı kendisi araya giremiyorsa koparmaya çalışan; whatsapp'ta tek online oluşta 45 kişiye 445 yalan mesajı aynı anda atan...

En komiği de videonun altında Gergin kişisinin Yiğit korsanı oyalamaya uğraşırken tekneyi kendisi satmak için alelacele bulduğu diğer müşterinin de yorumu var; doğrulamış adam bütün olanları...

Başka ülkede dükkan kapattıracak; isim soyisim değiştirip saçları boyayıp başka bir yere iltica etmeyi gerektirecek şeyler bunlar... ama söz konusu bu topraklar olunca, yukarıda bir başka mesajında Tuğrul korsanın da dediği gibi; öncelikle previous wictims denen şahıslar savunur cellatlarını ve seneye de insta'da aynı kişinin sayısız transfer videosunu izleriz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Binaenaleyh coğrafya kaderdir...

Sedat kaptanım öncelikle düzeltme için tesekkur ederim kısa süreli bir şik yaşanmis paragrafi ayirmadigin icin, ondan sonra da katkiniz icin tesekkur ederim.

Aynen o metindeki 4. Madde gibi birileri illaki buna zaman ayiramayacak, illa ki destek isteyecek. Sizin de dediginiz gibi bu isi piyasada durustce duzgun sekilde yapan kisiler var. En önemlisi exclusive broker olmali. Sizinle basta hukuki bir sozlesme yapmali lafla peynir kayigi yururmeyecek. Senden alacagim para su, sana sunacagim hizmet su su. Sana bu kadar zaman icinde tekneni boyle teslim edicem. Zaten bu sekilde yapilmayan surec vergi kacirmaya da giriyor da orası başka konu.

Tekrar tesekkur ederim selametle 🙌🏻⛵
*

T. Ö.

« Yanıtla #128 : Aralık 15, 2022, 12:25:05 »
🖐👍
*

Y. B.

Montenegro - Türkiye Tekne Transferi 1
« Yanıtla #129 : Aralık 30, 2022, 13:28:53 »
The Kayık Bölüm - 78 -
Montenegro - Türkiye tekne transferi 1. Bölüm yayında ⛵