0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Y. B.

Ynt: YouTube Kanalım The Kayık
« Yanıtla #105 : Kasım 25, 2022, 12:06:58 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Alıntı
S/Y THE KAYIK
BAVARIA CRUISER 40

Hayırlı uğurlu olsun Yiğit Kaptanım. Satın alma ve transfer videolarını da dört gözle bekliyoruz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tesekkurler Efe kaptanım 😇 en güzelleri gelecek 🤗⛵

*

Y. B.

" Selva 2.5hp Bakımı 3. Bölüm " - The Kayık Bölüm 76
« Yanıtla #106 : Kasım 25, 2022, 12:07:49 »
" Selva 2.5hp Bakımı 3. Bölüm " - The Kayık Bölüm 76

*

S. K.

« Yanıtla #107 : Aralık 09, 2022, 18:58:21 »
Yiğit korsanın şu an halen yayınlanmakta olan canlı videosunun ana fikri:

Türk'e 10K€ dolandırılacağınıza Hırvat'a 20K€ dolandırılın...

Dolandırılmaya çalışılan ben olmamama rağmen elim ayağım titredi izlerken... Resmen kendi insanından nefret ediyorsun... Gittiğimiz yeri de bozuyoruz maalesef...

*

Y. B.

« Yanıtla #108 : Aralık 09, 2022, 19:05:51 »
Yiğit korsanın şu an halen yayınlanmakta olan canlı videosunun ana fikri:

Türk'e 10K€ dolandırılacağınıza Hırvat'a 20K€ dolandırılın...

Dolandırılmaya çalışılan ben olmamama rağmen elim ayağım titredi izlerken... Resmen kendi insanından nefret ediyorsun... Gittiğimiz yeri de bozuyoruz maalesef...

Sedat korsanım düşüncelerinizi burdan da paylaştığınız için teşekkür ederim 😇

Olaylar kabusumda gördüğüm Tanzanya'da geçen bir hikayeye ait 😇⛵

Selametle 🙌🏻⛵

*

Y. B.

Yurtdışında tekne almak
« Yanıtla #109 : Aralık 09, 2022, 19:06:27 »
Herkese selamlar, yurtdışından tüm alım, survey, şirket açma, transfer işlemlerimi kendim yaptığım teknemin alım aşamalarını elimden geldiğince anlattım.

Yurtdışından tekne alacaklara rehber olacağını inanıyorum. The Kayık'tan selamlar 😇🙌🏻⛵

*

G. Ö.

« Yanıtla #110 : Aralık 09, 2022, 23:03:59 »
Takipteyiz... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. S.

« Yanıtla #111 : Aralık 10, 2022, 11:36:52 »
Offf çok acayip bir bölüm olmuş Yiğit Kaptanım. Yurtdışından özellikle Adriyatik piyasasından tekne alınacaksa, sessiz sedasız, kimseye duyurmadan bizzat gidip, satıcı veya broker ile direkt temasa girmek en mantıklı yol olacak herhalde. Aksi takdirde b.k sinekleri gibi üşüşüyor "Ergen ve Haktan" gibi adamlar. Hukuki sakıncalar sebebi ile sana bunları yaşatan B.k Sineklerinin isimleri ifşa edemediğini düşünüyorum ama ileride senin gibi insanların daha fazla zarar görmelerini engellemek için biraz daha ip ucu verebilirsin;)
Geçmiş olsun, maddi kayıp ve çok büyük sinir stress harbi yaşayarak da olsa güzel kızına kavuşmuşsun. Bildiğim kadarı Türkiye transferini de yaptın. Artık Keyfini çıkaracağın güzel günler bu yaşadığın sıkıntıları unutturacaktır sana. Karinasından su eksik olmasın.
*

T. Ö.

« Yanıtla #112 : Aralık 10, 2022, 23:34:31 »
Herkese selamlar, yurtdışından tüm alım, survey, şirket açma, transfer işlemlerimi kendim yaptığım teknemin alım aşamalarını elimden geldiğince anlattım.

Yurtdışından tekne alacaklara rehber olacağını inanıyorum. The Kayık'tan selamlar 😇🙌🏻⛵

Yiğit kaptan videoyu izledim. Önce geçmiş olsun diyelim .Yeni teknenizi güle  güle kullanın .
Normal yeni tekne müşterilerinden sizin gibi çok az var. Tekne tecrübesi olup , Hırvatistan’dan kendi getirebilecek, yabancı satıcı İle pazarlık yapıp internetten şirket kurup devir işlemini gerçekleştirebilecek ve yurdum insanına özgü basit galerici blöflerini açığa çıkaracak çok nadir müşteri var.
Bu aracılık ve transfercilik yapan arkadaşlar ayrıca survey hizmeti ve varsa tekne eksiklerinin orada tamamlanması hizmeti de veriyor. Aracılık, survey, eksikler, transfer derken bir tekneden iyi ekmek çıkıyor. -Gözümüz yok Allah daha fazla versin- Bu işlerden hiç anlamayan yeni acemi denizciler için tüm bu süreci 5-10 veya 20-30 fazlasna bile mal etmiş olsalar kendilerini bu dertlerden kurtaran Ergen abi gibi abilerine büyük hayranlık besliyor olmak ve herkese süreçten memnuniyetlerini aktarmak durumu ortaya çıkıyor.
Onlarla karşılaşmak sizin için bir talihsizlik olduğu kadar, sizin gibi biriyle karşılaşmak da onlar adına talihsizlik olmuş.
Herkesin çok kibar bildiği bir beyefendinin kalabalıkta ayağına basmışsınız ve nezaketin yapay olduğu ortaya çıkmış .
Bu hikayedeki çok ciddi etik sorununa rağmen onun eski müşterileri ondan yana olup ona hakverir. Zira aksi halde öpüldüklerini kabul etmiş olacaklar ki birinci şıkkı seçmek daha güvenli gelecektir.😊
Şanslıymışsınız ki süreç çok daha kötüleşmeden sizin lehinize sonuçlanmış.
Tekrar geçmiş olsun. Ve de tebrikler👍
*

B. K.

« Yanıtla #113 : Aralık 11, 2022, 19:02:00 »
Offf çok acayip bir bölüm olmuş Yiğit Kaptanım. Yurtdışından özellikle Adriyatik piyasasından tekne alınacaksa, sessiz sedasız, kimseye duyurmadan bizzat gidip, satıcı veya broker ile direkt temasa girmek en mantıklı yol olacak herhalde. Aksi takdirde b.k sinekleri gibi üşüşüyor "Ergen ve Haktan" gibi adamlar. Hukuki sakıncalar sebebi ile sana bunları yaşatan B.k Sineklerinin isimleri ifşa edemediğini düşünüyorum ama ileride senin gibi insanların daha fazla zarar görmelerini engellemek için biraz daha ip ucu verebilirsin;)
Geçmiş olsun, maddi kayıp ve çok büyük sinir stress harbi yaşayarak da olsa güzel kızına kavuşmuşsun. Bildiğim kadarı Türkiye transferini de yaptın. Artık Keyfini çıkaracağın güzel günler bu yaşadığın sıkıntıları unutturacaktır sana. Karinasından su eksik olmasın.

Efe Kaptan'ım yorumlar kısmında kendi kendilerini ifşa etmişler zaten (:
*

T. Ö.

« Yanıtla #114 : Aralık 12, 2022, 18:46:16 »

Yiğit kaptan videoyu izledim. Önce geçmiş olsun diyelim .Yeni teknenizi güle  güle kullanın .
Normal yeni tekne müşterilerinden sizin gibi çok az var. Tekne tecrübesi olup , Hırvatistan’dan kendi getirebilecek, yabancı satıcı İle pazarlık yapıp internetten şirket kurup devir işlemini gerçekleştirebilecek ve yurdum insanına özgü basit galerici blöflerini açığa çıkaracak çok nadir müşteri var.
Bu aracılık ve transfercilik yapan arkadaşlar ayrıca survey hizmeti ve varsa tekne eksiklerinin orada tamamlanması hizmeti de veriyor. Aracılık, survey, eksikler, transfer derken bir tekneden iyi ekmek çıkıyor. -Gözümüz yok Allah daha fazla versin- Bu işlerden hiç anlamayan yeni acemi denizciler için tüm bu süreci 5-10 veya 20-30 fazlasna bile mal etmiş olsalar kendilerini bu dertlerden kurtaran Ergen abi gibi abilerine büyük hayranlık besliyor olmak ve herkese süreçten memnuniyetlerini aktarmak durumu ortaya çıkıyor.
Onlarla karşılaşmak sizin için bir talihsizlik olduğu kadar, sizin gibi biriyle karşılaşmak da onlar adına talihsizlik olmuş.
Herkesin çok kibar bildiği bir beyefendinin kalabalıkta ayağına basmışsınız ve nezaketin yapay olduğu ortaya çıkmış .
Bu hikayedeki çok ciddi etik sorununa rağmen onun eski müşterileri ondan yana olup ona hakverir. Zira aksi halde öpüldüklerini kabul etmiş olacaklar ki birinci şıkkı seçmek daha güvenli gelecektir.😊

Yiğit kaptanın kod adı ile duyurduğu kaptan arkadaş kendi sitesinde olayı kendi yönünden anlatmış. Konuya genel hukuk açısından baktığımızda bir kadıya gitseydiniz size ''Haklısın ama alacağın yok '' derdi. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sonuçta satışta olan bir ticari malın satışına aracı olmak ve onu aracısız almak konusunda bir itişme yaşanırken aracı olmak isteyen arkadaş doğru olmayan -aldım/sattım gibi- beyanlarda bulunup ticari etiğe uygun olmayan manevralar yapmış. Ama ortada bir dolandırıcılık, sonuçlanmış suistimal veya haksız kazanç yok. Yani suç yok.Olsa olsa kabahat denilebilir. Sizin anlatım duygularınızdan etkilenerek o kaptanın önceki müşterileri için öpülme ifadesini kullanmıştım ama doğru değildi o ifadeyi geri alıyorum. Tahmin ettiğim gibi eski müşterileri ve fazladan fark ödeyenler neticede rıza ile bu farkları vermeye gönüllü olarak ödedikleri için onları kendi işlerini kendileri halledemiyor diye beceriksizlikle suçlayamayız.Farkı alanı da az ya da çok almak gibi bir yönden eleştiremeyiz.Çünkü ticari ve gönüllü bir alış veriş var ortada. Sonuç olarak alan ve satan memnun.
Bu iş her ne kadar sizi üzmüş olsa da bir talihsizlik olarak değerlendirip unutmak en iyisi.
Biz de dışarıdan bakıp ticari etik anlamında yaptığımız eleştirilerimizi de daha önce bu konuda bir iddia duymadığımız için kararın geri bıraktırılması anlamında çözülmemiş dosyalar kolisine atmalıyız. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

U. C. O.

« Yanıtla #115 : Aralık 13, 2022, 04:34:38 »
Emlakçı, komisyoncu, brooker, investment bilmemnesi, banker, Gayrimenkul danışmanı, galerici..vb

Yukarıda saydığım is kollarinda çalışan ve Türkiye'de hizmet veren kişiler,

her ticaretimde beni hayal kırıklığına ugrattilar. "bu gerçekten hizmet verip karşılığını alacak" diyorum ve Türkiye'de her zaman hizmet almadan para ödüyorum bu arkadaşlara.

Evimi de iş yerimi de anahtar orda siz bakın diyen emlakcidan tuttum. Gelip göstermedi bile. Araba da öyle oldu. Ya ben çok şanssızım ya bu meslek gruplarında uyanık oranı fazla.

The kayık olayı da aslında Tuğrul Bey'in dediği gibi Ticaret. Bir taraf para kazanmaya çalışıyor. Diğeri de teknesini sagsalim ucuza almaya çalisiyor. Bu sırada da bir taraf etik dışı davranmış olabilir. Hırvat brooker de şeffaf olmamış olabilir.(ki bence öyle)

Bana çok yabancı gelmediği için emlakci tecrübelerimden falan garipsemedim yani. Kontratını yaptığım bina için sonradan gelip ben buranın emlakcisiyim para ver diyen oldu bana.

Yiğit Beyi vidyoda çok gergin gördüm. O kısma üzüldüm aslında. Ne gerek var okadar. Sağlığa zarar. El ayak titremesi falan... Kötü zamanlar yaşamişsiniz.
*

Y. B.

« Yanıtla #116 : Aralık 13, 2022, 21:48:24 »

Çok teşekkür ederim Efe korsanım selamlar 😇🙏🏻⛵
*

Y. B.

« Yanıtla #117 : Aralık 13, 2022, 21:49:20 »

Çok tesekkurler kaptanım 😇🙏🏻⛵
*

Y. B.

« Yanıtla #118 : Aralık 13, 2022, 21:54:54 »

Yiğit kaptanın kod adı ile duyurduğu kaptan arkadaş kendi sitesinde olayı kendi yönünden anlatmış. Konuya genel hukuk açısından baktığımızda bir kadıya gitseydiniz size ''Haklısın ama alacağın yok '' derdi. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sonuçta satışta olan bir ticari malın satışına aracı olmak ve onu aracısız almak konusunda bir itişme yaşanırken aracı olmak isteyen arkadaş doğru olmayan -aldım/sattım gibi- beyanlarda bulunup ticari etiğe uygun olmayan manevralar yapmış. Ama ortada bir dolandırıcılık, sonuçlanmış suistimal veya haksız kazanç yok. Yani suç yok.Olsa olsa kabahat denilebilir. Sizin anlatım duygularınızdan etkilenerek o kaptanın önceki müşterileri için öpülme ifadesini kullanmıştım ama doğru değildi o ifadeyi geri alıyorum. Tahmin ettiğim gibi eski müşterileri ve fazladan fark ödeyenler neticede rıza ile bu farkları vermeye gönüllü olarak ödedikleri için onları kendi işlerini kendileri halledemiyor diye beceriksizlikle suçlayamayız.Farkı alanı da az ya da çok almak gibi bir yönden eleştiremeyiz.Çünkü ticari ve gönüllü bir alış veriş var ortada. Sonuç olarak alan ve satan memnun.
Bu iş her ne kadar sizi üzmüş olsa da bir talihsizlik olarak değerlendirip unutmak en iyisi.
Biz de dışarıdan bakıp ticari etik anlamında yaptığımız eleştirilerimizi de daha önce bu konuda bir iddia duymadığımız için kararın geri bıraktırılması anlamında çözülmemiş dosyalar kolisine atmalıyız. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Kaptanım yaşadığım kabusla ilgili inanılmaz manipülasyon yapıldı sadece. Tabii ki başka türlüsü de beklenemezdi. Benim yaşadığım olayda olay başkasına pahalıya satması değil. Bana beraber çalışıyoruz sana bu tekneyi alıyoruz diyip başkasına satılması. Siz emek veriyorsunuz km'lerce yol gidiyorsunuz. Karşınızdaki adam alay eder gibi sizi sözleşme yapmaya gönderip başkasına sözleşme yapıyor. Tekneyi görmeye gönderiliyorsunuz saat kaçta geleceksin diyor ben de orada olayım diyor, saati söylüyorsunuz o saate kadar tekneyi satmaya çalışıyor. Tekneyi alıyorsunuz karşı tarafı 2 gün boyunca sözleşme üzerinde çalışıyoruz deniliyor daha nicesi. Video altında da cevabımı paylaştım fakat buraya da ekliyorum. Olayın ne olduğunun anlasılması için.

Şimdi Ergün bey ben sizi tanımam etmem siz niye üstünüze alındınız burada yaşadığım olayı onu da anlamadım aşağıya onlarca mesaj yazmışsınız. Zaten anlamıyorum videoyu yayınladığımdan beri onlarca kişi kabusumda yaşadığım olaydaki sürreal ismi siz sanmış, isminizi vere vere bize neler yaşattı n’olur Yiğit bey bunları da paylaşın diye on sayfa mesaj gönderiyorlar. O siz misiniz ? Neyse benim konum o değil sizseniz aranızdaki problem.

Öncelikle ben bu kanalda tecrübelerimi paylaşırım, deneyimlerimi anlatırım, bakım yaparım insanlar izler kendi teknelerinde yapar bütçesini korurlar. Gezdiğim yerleri kalınacak korunaklı yerleri anlatırım, yenilecek yemekleri anlatırım paylaştığım lezzetli nadir şeyleri yer fotoğrafını gönderir teşekkür ederler. Benim ne takipçi kasmaya ihtiyacım var, ne de ünlü olmaya. Ben boş beleş bir adam değilim, kendi paramı kazanıyorum, insanlar bana bir konuda danıştığında elimden geldiğince zamanımı ve enerjimi ayırıp bu kanalda anlatıyorum, yeri gelir beni çağırırlar giderim çözemedikleri arızalarını teknelerinde giderir ücret falan talep etmem, çünkü bu işleri çok ama çok seviyorum. Yani alında bakarsanız benim kanalımın bana kattığı hiçbirşey yok insanların mutluluğu ve hobim olan bu uğraşlarla uğraşmak dışında. Hele ki bir bakımı 10 dk’da bitirecekken saatlerce kamera kur açı ayarla anlat post prodüksiyonda saatlerce edit yap vs. bunlar benden götüren şeyler. Zamanı gelir doğru bulmadığım kimsenin dile getiremediği marina fiyatları gibi şeyleri de eleştiririm. Yani kanalım kısaca Faho kaptan tabiriyle afedersiniz “ bokumda boncuk var kanalı “ değildir.

Şimdi konuya gelelim. Birincisi kabus boyutuyla ikincisi gerçekte nasıl aldım.

Kabus ile başlayalım; Siz kimle ne yaşadınız bilmiyorum ama kabusum öyle hiç ama hiç manipüle etmeye çalıştığınız gibi ilerlemedi sizi okuyunca bambaşka bir olayı okudum geçmiş olsun değişikmiş. Bununla birlikte yazdıklarınızı okuyup, zaman çizgisine herşeyi oturtunca yazdığınız şeylerin ilginç bir şekilde benim videomdaki anlattığım kabusla örtüştüğü gözlemleniyor. Dolayısıyla siz de haklısınız yanlış anlamakla. Sadece acayip bir manipülasyon yapılmış hali var okununca benim yaşadıklarımı etkilemesin diye tekrardan üstünü çizelim detayların. Örneklerle açıklayalım;

1 - Benim uyarılarıdan aklın başına gelmiş; Yok yok benim hiçbir uyarıyla kabusumda aklım başıma gelmedi, beni birileri sürekli manipüle etmeye çalıştığı için ben de onu manipüle ettim. Kendisini kaf dağının ötesinde gördüğü için anlayamadı sadece , insana dünyadaki en uzak yer sırtıdır. Örneğin; kabusumda dediğiniz gibi kabusumdaki insana tüm parayı sözleşmeden önce ödeyeceğim demedim. Benden öğrenmek istediği birşey vardı, ben parayı ödedim mi ödemedim mi. Ödemediysem videoda da dediğim gibi diğer kişiye hemen ödeme yap diyeceği için kaporamı verdim dedim ama kendini kaf dağında gördüğü, egolarının gölgesinde güç zehirlenmesi yaşadığı için aslında tam olarak ne yaptığımı bile çözemedi. Ben sözleşmemi herşeyi tek tek işletip satın alma ve para gönderme işlemini tek tek madde madde sözleşmeme işletip önce sözleşmeyi imzaladım. Montenegroya zaten nakit parayla gelmediğim için sözleşme günü olan 22 Ekim Cumartesi gününden iki gün sonra 24 Ekim Pazartesi günü Tanzanyaya dönünce kaporamı gönderdim. Öyle iyi oyuna getirdim ki videoda dediğim gibi dönüş yolunda bile beni aramaya çalışmış hala parayı gönderip göndermediğimi anlamaya çalıştığı sırada diğer alacak kişiye benim sözleşmemi imzaladığımı bildiği halde, alacak kişi 23 Ekim Pazar günü ne oldu sözleşme dediğinde, haftasonu olduğundan sözleşme için ilerleyemedik dedi kabusumda. Şaka gibi değil mi. Yani sizi tanımama rağmen yaşadığınız olaylar çok örtüşüyor benim kabusumla ama inanılmaz manipülasyon yapılmış şekilde örtüşüyor çok ilginçtir.

2 - Benim kabusumdaki kişi videomda da söylediğim gibi beni sürekli manipüle edip zaman kazanmaya çalıştı. Ben sürekli nettim ben bu tekneyi alıcam, alıcam yani söylediğiniz gibi ne yapsın broker ordan oraya koşturanı falan değil. Karşımda tüm bölgeyi eline geçirmiş, bu gibi çeşitli oyunlarla bir çok tekne satmış dolayısıyla oradaki broker’a para kazandırıp mutlu etmiş dediğinden harice çıkartmayan bir canlı var. Ben ta oraya kadar gitmişim onlarca km yol yapmışım o tekneyi almayacağım, insanları oyalayacağım, insanlar da bana güvenmeyecek öyle mi ? Kadir mi inanacak buna 😀😂 dayanamadım güldüm. Siz bilmezsiniz izlemediniz heralde, videonun sonunda söyledim, ben broker’ın yanında sözleşme yapmaya çalışırken bu Ergen diğer alıcıya sözleşme gönderiyor bana da diyor ki ya bu teknenin şuyuna buyuna bakmadık sen sözleşme yapma bekle 😂 Kabus da olsa inat adamım ben bırakmam, sağolsun Hırvattaki broker da bana bu kadar uğraşımdan saygı duyduğu için git bak Karadağda o eksiklere dedi de orada inanmadım Ergen’in sözleşme yapma uyarısına da kopardım aldım tırnaklarımla tekneyi.

3 - Sizin yine benim kabusumla örtüşen yanlız manipüle edilen bir nokta var, broker beni başından savmış Karadağ’a göndermiş başından savıp 😃 Ben kabusumda Hırvatistandaki broker’dan çıktığımda adam elime şampanya verdi hayırlı olsun artık diyerek gönderdi. Sözleşme sürecinden sonra da teknenin sana satıldığından dolayı çok mutlu oldum, günlerce uğraştın hakedene satıldı dedi. Yani kabusumda gördüğüm, insanlığını kaybetmış, kibir ve egoları altında ezilip, manipülasyonları ve yalanlarıyla insanların zamanını çalan kişi dışında herkes inanılmaz mutluyudu. Zaten videoda diyorum ya Porto Montenegrodan çıktıktan sonra arıyor beni Ergen tekneyi satmış sonra ben Ergeni arıyorum yok satmadım diyor tekrar broker’ı arıyorum satmamış diyorum “ Bu Ergen ne yapmaya çalışıyor kafayı yicem artık neden herşey bu kadar karmaşıklaştı neden “ diyor , sanırım artık o tarafalar da bıkmış yaptıklarından adamlar aklını kaybedecekti.

4 - Kimsenin ticaretine karşı da değilim ha 3’de 1 fiyatına şirket açılcakken 1000 dolara açmış, ha 3’de 1 fiyatına tekne export olacakken 3 katını alıcıdan almış, ha tekne fiyatına yüzde 1.5 kendine koymuş. Beni ilgilendirmez bunlar, her kaleme istediği kadar yüzde yazsın hatta yolda girdiği marinalara ödediği günlük ücretlerden bile yüzde kazansın umrumda olmaz. Alıcıyla satıcının bileceği iş o alan kişi mutluysa alan da memnun satan da. Bu Ergen bambaşka şeyler peşindeydi. Dürüst insan olur çalışılır adama tamam diyorum birlikte çalışalım adam ben fotoğraf beklerken başkasına fotoğraf gönderiyor. Ben sözleşme yapacakken önümü kesiyor diğer alıcıya sözleşme gönderiyor bana sözleşme yapma diyor. Tekneye bakmaya gidiyorum ben de geleyim saat kaçta diyor 10 diyorum 10’a kadar tekneyi başkasına satmak için kendini yırtıyor. Anlatabiliyor muyum Ergen’i size. Herkes benim yaptığım şeyi yapamaz bunun bilincindeyim, ben bu yaşıma kolay gelmedim cevval yetiştim 23 senedir kendi başıma ayaktayım. Lazım oldu yazılım öğrendim, lazım oldu elektronik öğrendim, lazım oldu teknik çizim öğrendim. Ben karşıma çıkam problemlerle savaşmayı yıllar önce öğrendim. O yüzden kimsenin ticaretine karışmam namuslu ve dürüst olsun yeter. Zor işler bu yurtdışından tekne alma işleri, elbet bunu birisi vasıtasıyla yürütmek isteyen olacaktır. Bundan normal ne olabilir kaç ay uğraştım ben ondan diyorum benim yaptığımı yapamaz diye. Deli gibi zaman alıyor bu işler fakat bu kabusumdaki Ergen gibi insanlarla da olmaz. Piyasada inanılmaz adamlar var çok namuslu dürüst, alacak insanlara da onları öneriyorum. Size de lazım olursa size de önereyim.

Şimdi gelelim gerçekte ben teknemi nasıl aldım;

1- EVET, ben survey yaptırmadım yaptım çünkü kanalımda 77. video bu video ile birlikte. Sizi tanımam etmem, açıp izlerseniz önceki teknemin altından girip üstünden çıktığımı farkedersiniz. Elimin değmediği tek bir yeri kalmadı önceki teknemde. Bunları da insanlarla ücretsiz reklamsız içerikle paylaşıp yayınladım. Bu hareketlerimle ben insan ve gönül kazandım “ takipçi değil”. Benim gibi bir kişinin tek sıkıntısı major problemdir tekneyle alakalı bu nedir? Fiberde, postada kırık var mı. Onun dışında motormuş armaymış yelkenmiş bunların hiçbir önemi yok. Motor denilen şey 7500 euro daha geçen gün arkadaşınkini değiştik, 2500 euroya da eski motoru aldılar 5000 euro mal oluşu, ben bunu göze alarak tekme alma serüvenine çıktım. Arma denilen şey de ustaya bırakılmadan biraz uğraşla halledilebilecek birşey yine var videolarımda açın izleyin. Ozmoz bile olsaydı tedavisi mümkün sadece zaman alacak birşey 👍🏻 Bunlarla birlikte teknenin heryerine girdim çıktım elimde 100 lerce maddelik survey listemle beraber. Tekne o kadar iyiydi ki beklediğimden kat ve kat iyiydi şaşırdım doğrusu. Charter çıkması değildi sahibi öyle güzel bakmış ki aklınızı kaybedersiniz. Ufak tefek şeyler var onlar zaten olacak. Videolarımdan tanınan ekürim Cem kaptanın bir sözü vardır tembel anlamına gelen “ lapgöt “ değiliz çok şükür onları da hallederiz. Mis gibi yapalım bitince buyrun gelin misafirim olun kış bahçemizde oturalım “ Aslan “ sütü içelim.

2-Şimdi sıkı durun buna inanamayacaksınız 😃😃 survey yaptırmadığım tekne yol boyu tek bir arıza çıkarmadı taş gibi çünkü tüm bakımlarını oradan ayrılmadan tek tek yaptım, inanmazsınız yolda üşürüz falan dedik İstanbuldan webasto taşıdım orada montajını yaptım,  Aralık ayında, benim diye dolaşan, çoğu kişinin denize çıkamadığı havada 6 günde Adriyatik, İyon, Ege denizinde hergün başka bir hava olayı macerasıyla çekirdek arkadaş ekibimle tekneyi getirdik. Tekne tank tank kaptanım “ Tank “. Neden biliyor musunuz bazıları diyor 3 senelik adam diye, ben 35+3 seneyim. Dedim ya ben bugüne kadar karşıma çıkan problemlerle böyle oldum ben nasıl sizi tanımıyorsam siz de belli beni tanımıyorsunuz belli fakat benim hayatımı, nasıl bugün ben olduğumu bilseniz şaşırırsınız.

3- İyi tekne kendini bilen adama saniyesinde belli eder kendini konuşur ondan hep derim tekne alınmaz tekne hak edilir ilk teknemde de bunu yaşamıştım onu da hak ettim aldım. Ha bi de bu tekne işleri gerçek tekneci/denizci adam için bambaşkadır. Diğer deniz sevdalıları da bilir ki tekne çocuğu, sevgilisi gibidir insanın diğer gayrimenkullere benzemez o yüzden bu kabustaki Ergen gibi insanlar kimsenin ağzının tadını bozması; teknesi, kızı, evladıyla ilişkisini, bozmasın diye gördüğüm kabusu paylaştım.

Bu vesileyle ben sizi tanımıyorum siz de yanlış anlamışsınız hikayenizde yaşadığınız başka bir bilmiyorum hayal/gerçek olayı yazıp benim anlattığım kabusu manipüle etmişsiniz. İsmimi kullanıp hakaret etmişsiniz, sizin yaşadığınız olayı da silmiyorum insanlar faydalansın çünkü tecrübe tecrübedir yılların kaptanı saygı duyulan bir kişisiniz sanıyorum ama ismimi ve yazdığınız hakaretleri silerseniz sevinim.

Saygılar.
*

Y. B.

« Yanıtla #119 : Aralık 13, 2022, 21:58:12 »
Emlakçı, komisyoncu, brooker, investment bilmemnesi, banker, Gayrimenkul danışmanı, galerici..vb

Yukarıda saydığım is kollarinda çalışan ve Türkiye'de hizmet veren kişiler,

her ticaretimde beni hayal kırıklığına ugrattilar. "bu gerçekten hizmet verip karşılığını alacak" diyorum ve Türkiye'de her zaman hizmet almadan para ödüyorum bu arkadaşlara.

Evimi de iş yerimi de anahtar orda siz bakın diyen emlakcidan tuttum. Gelip göstermedi bile. Araba da öyle oldu. Ya ben çok şanssızım ya bu meslek gruplarında uyanık oranı fazla.

The kayık olayı da aslında Tuğrul Bey'in dediği gibi Ticaret. Bir taraf para kazanmaya çalışıyor. Diğeri de teknesini sagsalim ucuza almaya çalisiyor. Bu sırada da bir taraf etik dışı davranmış olabilir. Hırvat brooker de şeffaf olmamış olabilir.(ki bence öyle)

Bana çok yabancı gelmediği için emlakci tecrübelerimden falan garipsemedim yani. Kontratını yaptığım bina için sonradan gelip ben buranın emlakcisiyim para ver diyen oldu bana.

Yiğit Beyi vidyoda çok gergin gördüm. O kısma üzüldüm aslında. Ne gerek var okadar. Sağlığa zarar. El ayak titremesi falan... Kötü zamanlar yaşamişsiniz.

Uğur Can korsanım ömrümden 1 sene gitti stresten hatırladıkça hala sinirleniyorum. Benim yaşadığımı başkası yaşasa o sinirle de kalmazdı konuyla ilgili yapılan manipülasyona cevabımı yukarıda paylaştım okuyunca siz de hak vereceksiniz yoksa dünyanın en pasifist insanıyım.

Selamlar 😇🙌🏻⛵