0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

B. K.

Edremit Körfezinde Yelken Seyri
« : Ocak 08, 2023, 13:17:43 »
Merhaba Değerli Kaptanlarım,

Uzun süredir devam eden deniz sevdam maalesef ekonomik koşulların uzun süredir negatif yönde ilerlemesi sebebi ile ancak Gezgin Korsan sayesinde tanıştığım kaptanlarım, abilerim sayesinde devam edebiliyor ve tecrübe kazanabiliyorum. Bu platform sayesinde tanıştığım üstadım Recep ERTÜRK, Mustafa ÇOLAK abilerim, kaptanlarım sayelerinde özellikle geçtiğimiz sezonu sürekli denizlerde geçirerek oldukça tecrübe kazandım.

Dün yani 07/01/2023 Cumartesi günü körfezde havanın mükemmel olmasını fırsat bilip Mustafa Kaptan'ım ile Edremit Körfezinde seyre çıktık. Burhaniye Marina'dan ayrılıp, Güre açıklarına doğru yelken ile gidip geldik. Bu anları olabildiğince ve amatörce kayıt altına aldım, hem hatıra kalması adına hem de bölgeyi merak edenlere küçük bir rehber olabilmesi adına sizlerle paylaşıyorum.

*

G. Ö.

Ynt: Edremit Körfezinde Yelken Seyri
« Yanıtla #1 : Ocak 08, 2023, 22:03:18 »
Burhaniye Marina'yı hiç görmemiştim, güzelmiş. Seyriniz de öyle...

Kanala abonelik de tamam.

Gezgin Korsan yardımlaşmak için var. Mustafa Korsan'a da selamlarımı iletin lütfen. Videoların devamını bekliyoruz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. B. A.

« Yanıtla #2 : Ocak 09, 2023, 18:13:03 »
Çok güzel. Tebrikler. Benim tekne dağınık, bir takım işlere başladım, bitmedi, aslında arada kış seyirleri yapıyoruz ama bu sene doğru düzgün yapamadık... Ben de buradan haber veririm bir seyir planlaması durumunda...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

B. K.

« Yanıtla #3 : Ocak 10, 2023, 08:11:58 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Burhaniye Marina'yı hiç görmemiştim, güzelmiş. Seyriniz de öyle...

Kanala abonelik de tamam.

Gezgin Korsan yardımlaşmak için var. Mustafa Korsan'a da selamlarımı iletin lütfen. Videoların devamını bekliyoruz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Selamınızı ileteceğim, aboneliğiniz ve yorumunuz için çok teşekkür ederim, çok naziksiniz. Burhaniye Marina'yı tanıtan kısa bir video da yakında çekeceğim, daha detaylı bilgi paylaşmış olurum.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

B. K.

« Yanıtla #4 : Ocak 10, 2023, 08:13:44 »
Çok güzel. Tebrikler. Benim tekne dağınık, bir takım işlere başladım, bitmedi, aslında arada kış seyirleri yapıyoruz ama bu sene doğru düzgün yapamadık... Ben de buradan haber veririm bir seyir planlaması durumunda...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim Mahir Kaptan'ım. Seyir olmasa da mutlaka tanışmak isterim, Burhaniye tarafına yolunuz düşerse lütfen haber verin. Sizin videolarınızı da izledim youtubeda Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

R. E.

« Yanıtla #5 : Ocak 10, 2023, 10:57:02 »

Benim tekne dağınık, bir takım işlere başladım, bitmedi,

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ah o dağınıklık..
Hepi topu üç parça iş var sürünüyor günlerdir. Elim gitmiyor bir türlü...

Tabii "dağınıklık" mevzuunda teknenin içi ayrı.

*

B. K.

« Yanıtla #6 : Ocak 11, 2023, 11:12:16 »

Benim tekne dağınık, bir takım işlere başladım, bitmedi,

Ah o dağınıklık..
Hepi topu üç parça iş var sürünüyor günlerdir. Elim gitmiyor bir türlü...

Tabii "dağınıklık" mevzuunda teknenin içi ayrı.

İş bölümü yapıp, başlayalım hava müsade ettikce Recep Abi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Sonyaz ile Edremit Körfezinde Seyir yaptık diye video paylaşmak istiyorum burada  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

B. K.

« Yanıtla #7 : Ocak 11, 2023, 18:26:27 »
çok beğendim güzel bir seyir olmuş ben de 20 yıldır babakalede yaşayan bir kişi olarak anılarım tazelendi 11 yıl önce yanaştığım burhaniye marinasını çok farklı gördüm kolaylıklar dilerim
*

İ. Ö.

« Yanıtla #8 : Ocak 12, 2023, 01:21:08 »
Merhaba Güre den selamlar.. Burhaniye Liman da yelkenci dostlar var.tanışmak dileğiyle.. selametle..
*

B. K.

« Yanıtla #9 : Ocak 12, 2023, 08:25:51 »
Bülent ve İhsan Kaptanlarım,

Çok memnun oldum tanıştığımıza, bu konu vesilesi ile gördüm ki Edremit Körfezinde epey gezgin korsan varmış Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yolunuz düşer ise her zaman bekleriz Burhaniye'ye.
*

A. K.

« Yanıtla #10 : Ocak 12, 2023, 13:18:45 »
Selamlar , Sebe3de 1 hafta bile olsa Akçaydan  güreye giderken  mini futbol sahasının yanında  tam emekli olduğumuzda kalmak için  hazırladığımız bir evimiz var . 2mt draftlı  27 ft yelkenliyi nerede barındırabilirim.
Korfezde ve yakın çevresinde tekneyle ziyaret edilecek yerler ile ilgili bilgi alabilirmiyim
*

R. E.

« Yanıtla #11 : Ocak 12, 2023, 23:18:20 »

İş bölümü yapıp, başlayalım hava müsade ettikce Recep Abi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Sonyaz ile Edremit Körfezinde Seyir yaptık diye video paylaşmak istiyorum burada  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tamam..
Çok teşekkür ederim.
Dümen teli yenilerken yukarıda bir kişi olması iyi oluyor. Kolaylık sağlıyor.

Tam burada aklıma geldi. Nedense dostlarım beni dümen teli değiştirmek için tabut gibi yere sürüngen pozisyonunda girince aramaya başlıyor. Ve çok özleştiğimizden muhabbet de uzun oluyor.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tatlı su deposunun çatlağı daha kolay ama ısı düşüklüğünden erteliyorum. Psikolojimi bozmak dışında da şimdilik zararı yok.
Birlikte yelken yaparsak güzel bir hava yakalayıp yeni eklettiğim cunningham bağlantılarını da test etmiş oluruz. Yeni yelken yaptırmaktan kurtarmış olmak, eşeği kaybedip bulan Nasreddin Hoca mutluluğu sağlayacak..

İçerdeki diğer karışıklıklar ve dağınıklıklar yaza kadar durur. Yelken yapmaya engel değil. Tekneye taşınınca 15-16 saat mesai yani gün aydınlığı saati olur. Yavaş yavaş ilgilenir, yaz seyirlerine hazırlanırım.

Teşekkürler...

Selamlar , Sebe3de 1 hafta bile olsa Akçaydan  güreye giderken  mini futbol sahasının yanında  tam emekli olduğumuzda kalmak için  hazırladığımız bir evimiz var . 2mt draftlı  27 ft yelkenliyi nerede barındırabilirim.
Korfezde ve yakın çevresinde tekneyle ziyaret edilecek yerler ile ilgili bilgi alabilirmiyim

Gerçi Biray'a özel yazılmış ama "bura forum" deyip ben de cevaplayayım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Üstadım, hızla, kısa zamanda "tam emekli" olun.. Bir yaz sonra bırakın denizde olmayı hiçbir şeyin garantisi yok. Kendinize zaman ayırın. Öneri benden takdir sizden... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

"Tekneyle ziyaret edilecek yerler"den kastınız restoran iskelesi değilse, Akçay-Babakale arası yazın daha az rüzgar alır. Deli poyrazlar o hatta üzmez. Sivrice, Assos sahili gecelemek için elverişlidir. Ama Edremit körfezi kuzey hattı solugan yapar geceleri. Gündüz denize girmek için güzeldir. Ayvalık'ın "arka deniz" dediği, Burhaniye marinaya kadarki alan seyir için, geceleri demirde kalmak için daha ehvendir.

27 ft kısmı sorun değil de, 2 metre draftlı tekne zor soru. Çünkü balıkçı barınakları genelde sığ, marinalar tuzlu. Makul ve "makul olma"nın bir tık üstü olanlarda da tekne bağlayacak yer yok. Tıkış tıkış.. Ama ümidi de kesmemek gerekiyor. Bir hal yolu mutlaka bulunur..

« Son Düzenleme: Ocak 12, 2023, 23:21:09 Gönderen: Recep Ertürk »
*

B. K.

« Yanıtla #12 : Ocak 13, 2023, 08:04:53 »

Recep Abi'nin verdiği cevaba ek olarak barınma konusunda Güre Balıkçı Barınağını araştırmanızı öneririm, hem evinize yakın olur hem daha uygun maliyetli olur diye düşünüyorum. Onun dışında, Körfezde en tertipli düzenli ve güvenli yer Burhaniye Marina ancak son aldığımız duyumlara göre yer yoktu. Güre Balıkçı barınağında bir kaç yelkenli var ancak draftları hakkında çok bilgim yok bu yüzden derinlik konusunda bilgi almakta fayda var Atilla Kaptan'ım.
*

A. K.

« Yanıtla #13 : Ocak 13, 2023, 09:08:44 »
Tesekkurler çok faydalı bilgiler . Insallah en kısa zamanda emekli olup oralarda geziniriz
*

İ. Ö.

« Yanıtla #14 : Ocak 13, 2023, 12:07:31 »
Merhaba Atilla kaptanım.. Düşüncenizi gerçekleştirmeniz dileğiyle.Güre balıkçı barınağı bitmemiş bir liman konumunda proje olmasına rağmen ihale konusu ne da konumda kimsenin bilgisi yok.bizler daracık alanda barınıyoruz yer olmaması na rağmen.ama herşeyin değer ini bilmek lazım... Denizlerde görüşmek dileğiyle.. Recep ve Biray kaptanım selamlar