0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. Ç.

Davis "Rocker-Stopper" Salıncak çıpa
« : Mart 02, 2024, 11:22:22 »
İnternette böyle bir ürüne denk geldim. Dinlenme veya balık esnasında maksimum stabiliteyi sağlar, salınımı önler diyor. Kullanan var mı? Motoryatlar için işe yarar mı ne dersiniz kaptanlarım?

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ç.

Ynt: Davis "Rocker-Stopper" Salıncak çıpa
« Yanıtla #1 : Mart 02, 2024, 11:55:16 »
İşe yarar ama alan mümkün olduğu kadar büyük olmalı ve mümkünde küpeşteden değil, daha uzaktan örneğin bordaya açılmış bumba veya kürek gibi bağlanmış bir çıkıntıdan salınmalı.

*

A. K.

« Yanıtla #2 : Mart 02, 2024, 12:07:35 »
Bir arkadasimin 9 mt motoryata uyguladik bayaği faydasi oldu.
Iki tarafta  da 3 er tane asti fakat  yukari ceknek ssrleştigi icin darbe yapti . O yüzden 2ser tane hem tatlı salinim yapti hemde ani darbeden kurtuldu.

Bence birer sonra 2şer olarak başlayın. Ilave etmek kolay

*

R. E.

« Yanıtla #3 : Mart 03, 2024, 22:22:30 »

Geçen yıl baharda, 40x40 cm olarak kromdan bunlardan 4 adet yapacaktık, araya hastalıklar, hastane koşuşturmaları girdi. İptal etmek zorunda kaldık. Edremit körfezi gibi rüzgarı kafadan, soluganı bordadan alan yerlerde işe yarayacağını düşünüyorum. Ama bu sene denemeye mecalim yok..

Demirde konfor sağlayacağına inanıyorum.
Deneyimler paylaşılırsa sevinirim..

*

A. K.

« Yanıtla #4 : Mart 03, 2024, 22:43:12 »
Yüksek fiyatindan dolayi ben de inceledim , ancak paslannaza form vermek  gerekiyor . O da bayagı pahaliya geliyor.
Hazel hanimlar paslanmazci ve imalat sektörunde ler  belki onlar başarabilirler. Ancak ticari boyut yine zor.
Unutmayalim bir de ağırlik ve saklama faktörü var.

*

H. Ç.

« Yanıtla #5 : Mart 04, 2024, 08:40:54 »
Çizimi olduktan sonra yapılır. Ürün detaylarını bilsek ve zaman olsa bizde çizeriz. Yuvarlak hat zor tabi aynısı olmaz. Başka bir forumda bu ürünü biri paslanmazsan, yukarı çekerken kanatları kapanır mekanizmalı yapmış. Kolay indirilip kaldırılsın diye.  Ama tabiki bu ürün 450gr/ad. Paslanmaz ağır olacaktır.
« Son Düzenleme: Mart 04, 2024, 08:42:48 Gönderen: Hazel Çelik »
*

E. Ö.

« Yanıtla #6 : Mart 04, 2024, 12:41:12 »
Selamlar bende bu ürün var garajımda kaç adet olduğunu hatırlamıyorum ama bulduğumda resimlerini ekleyebilirim
*

E. A.

« Yanıtla #7 : Mart 04, 2024, 13:28:17 »
İnternete baktım da yabancı forumlarda düz kurşun plakadan, playwooddan, kovadan, büyük paslanmaz ızgara üstüne kaplama bir şeyden yapmışlar.  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. A.

« Yanıtla #8 : Mart 04, 2024, 13:29:48 »
*

E. A.

« Yanıtla #9 : Mart 04, 2024, 13:36:33 »
Acaba benim minnak kayığıma yapsam mı? olta tutucuya bir parça takıp tekneden uzağa da koyabilirim demirdeyken. ne dersiniz?
*

H. Ç.

« Yanıtla #10 : Mart 04, 2024, 14:31:28 »
Çok iyi bir ürün bence. Hızlı bir aksiyon almak gerekirse biraz pratik değil o kadar. Birde yer sorunu var bizim için.
*

R. E.

« Yanıtla #11 : Mart 04, 2024, 15:01:33 »

Hazel kaptan, krom işi yapıyorsanız, hurda krom plaka da kolaylıkla bulabilirsiniz.
40X40 cm krom plaka 6 adet, her birine 4'ü köşelere, biri tam ortaya 5 delik, köşedekiler 6-8 mm halat, ortadaki 10-12 mm halat için açılır, buralardan halatlar geçirilip 30 cm sonra düğüm atılıp üstte birleştirilirse, oldukça düşük maliyete yapılabilir diye düşünüyorum.

Bu şekilde iki adet elde edilir. İki adet de kıç koçboynuzları için yapılırsa 12 adet krom plaka ve bir miktar halatla iş çözülür. Toplayıp, kaldırmak da kolay olur diye düşünüyorum. Ebatlarla elbette oynanabilir, halat kalınlıkları ile de...

Bana denemeye değer gibi geliyor.

*

H. H. A.

« Yanıtla #12 : Mart 04, 2024, 15:03:12 »
Bende bir ara düşünmüştüm,ama kaç kere,nerde  kullanabilirimve teknede nereye sokuştursam diye düşününce solugan almayan yerlerde demirlemenin daha kolay olacağına karar vermiştim.Tahminim atılan taş,ürkütülen kuşa değmez.
*

E. A.

« Yanıtla #13 : Mart 04, 2024, 15:26:00 »
kovadan yapılabilir. hali hazırda teknede başka işler için de kullanılır ya