0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. Z.

Kayışlı oto pilot sistemleri
« : Ağustos 11, 2017, 00:31:37 »
Maşallah'ın oto pilot sistemi zamanının 'Kayıştan Tahrikli' olanlardan. Simrad WP-5000. Yani dümen göbeğindeki kasnağa geçen kayışla oto pilota bağlananlardan.

Kayışlarım iki tane idi, biri koptu biri de zamanla eskidi. İstediğimiz ebat ve boy kayış yaptıracağımız bir firma var mı?

Ek dosyada kullanım kılavuzu ekliyorum..

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

Ynt: Kayışlı oto pilot sistemleri
« Yanıtla #1 : Ağustos 11, 2017, 09:43:42 »
Kayışı eline alıp Perşembe Pazarı'na gidiyorsun. "Abeee, bundan lazım nereden bulabilirim?" diye soruyorsun. Bir yere gönderiyorlar, orada aynı diş aralığına sahip bir borudan istediğin kalınlıkta bir kaç tane kesip veriyorlar.

Dönüşte balığın yanında soğan yeme.

*

C. G.

« Yanıtla #2 : Ağustos 11, 2017, 10:18:23 »
Bostanci oto sanayi sitesi, kime muracaat edecegini biliyorsun.

*

A. Ç.

« Yanıtla #3 : Ağustos 11, 2017, 10:46:10 »
Perşembe Pazarında, tüneli geç sağdaki apartmanın 1. katı diye hatırlıyorum.

*

M. A.

« Yanıtla #4 : Ağustos 11, 2017, 14:36:25 »
Hakan Korsanım,
Ben bu kayıştan Tuzla'da bulmuştum. Tuzla'da Yunuslu havuzun olduğu göbekte Pehlivanoğlu Denizciliği bilirsin diye düşünüyorum. Onun hemen bir iki dükkan yanında 1. katta sadece kayış satan bir yer var. Orada bulabilirsin.

Bir ara sokağında da O-ringci var, kaliteli ve uygun fiyatlı. Gitmişken o-ring de al. Lazım olur Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ben  ne olur ne olmaz diye almıştım, sonrasında lazım oldu.
« Son Düzenleme: Ağustos 11, 2017, 14:36:57 Gönderen: Murat Ayduk »

*

H. Z.

« Yanıtla #5 : Ağustos 12, 2017, 02:03:52 »
Murat'çım,

Mesajını okudum, HAzır Bostancı sanayi yakınlarındayken ilk gördüğüm O ringciye girdim, kayışı uzattım. "Bu ebat var mı sizde?" dedim. Amerikan filmlerinde bilirsin ya, çölde bir servise girer kahraman (Kahraman ben oluyom, yannış annama Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ) 'hey dostum bana bundan lazım' der.  Adam ağzındaki odun parçasıyla 'yanlış yer dostum, 240 mil ötede var' der.

Bu gün onu yaşadım.

Kayışçı, O ringci, vantilatör altı, gömlek düğmeler açık 'ya bu ne yaa abi, bizde olmaz bööle şeyler' şeklinde küçümsedü p.....nk. Hadi sustum 'nerede buluruz dedim!

Bekliyorum ya o fenomen diyaloğu, '240 mil ötede diiilse bile, "iki arka sokakta ak kayış" abi falan desin bekliyorum..

Herif tınmadı "ya ne bilim bizde yok, ne bilim ben' dedi, pupasını döndü umursamadan uturdu vantilatöre karşı. Tam 'yakala yakasından, çek tezgahtan' gözüm kararır gibi oldu, Allah'tan 10 dakika evvel sıcaktan dehidrasyon sonucu beynim durmasın diye 1.5 litre su içmiştim.

Amerikan kovboy filmleri yanlış, aldatıyor, sahte.. Ayrıca, son tespitim; Türk insanımız o müthiş misafirperverliğini 32 derece %88 nemde bozuyor.

*

H. Z.

« Yanıtla #6 : Ağustos 12, 2017, 02:05:00 »

Dönüşte balığın yanında soğan yeme.

Niye, yerim-yemem, sana ne. Öpmicem ki seni  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ağustos 12, 2017, 02:08:13 Gönderen: Hakan Zorlu »
*

M. A.

« Yanıtla #7 : Ağustos 14, 2017, 16:51:54 »
Hakan Korsanım,

Kayışçının tarifini bir üstteki paragrafta yazmıştım.  Oranın yakınındaki O-Ringçiden O-ring al diye yazdıydım ben onu.   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hakan Korsanım,
Ben bu kayıştan Tuzla'da bulmuştum. Tuzla'da Yunuslu havuzun olduğu göbekte Pehlivanoğlu Denizciliği bilirsin diye düşünüyorum. Onun hemen bir iki dükkan yanında 1. katta sadece kayış satan bir yer var. Orada bulabilirsin.

Bir ara sokağında da O-ringci var, kaliteli ve uygun fiyatlı. Gitmişken o-ring de al. Lazım olur Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ben  ne olur ne olmaz diye almıştım, sonrasında lazım oldu.
*

H. Z.

« Yanıtla #8 : Ağustos 14, 2017, 16:53:50 »
C.tesi oradayım, çok sağol Murat'cım.
« Son Düzenleme: Ağustos 14, 2017, 16:55:25 Gönderen: Hakan Zorlu »
*

R. E.

« Yanıtla #9 : Ağustos 16, 2022, 13:48:09 »

Simrad WP 10 kayışı bulunmuyor da muadili bulunur mu?

ABD'den gelenin üstünde AT 5 - 825 yazıyor..

Yolu perşembeoazarı'na veya sanayi sitelerine düşenler olursa bir işaret çakarsa çok makbule geçer..

🙋‍♂️

*

A. K.

« Yanıtla #10 : Ağustos 16, 2022, 17:22:26 »
Recep korsan Piyasada , İMES de  bu kayıştan var, kullanılan bir ölçü olmadığından ithalatçıdan getirebiliyorlar   150 tl fiyat istediler.

İstersen sana firma bilgilerini atarım
« Son Düzenleme: Ağustos 16, 2022, 17:23:32 Gönderen: Atilla Kaplan »
*

R. E.

« Yanıtla #11 : Ağustos 16, 2022, 17:49:02 »

Çok çok teşekkür ederim.
Çok iyi olur..
Özel mesaj olarak veya buradan veya whatsapp'tan iletirseniz çok sevinirim..
Sağolun.. 🙏🙋‍♂️