0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Y. U.

Ynt: Orta yasli teknelerin sigorta sorunsali.
« Yanıtla #45 : Mart 16, 2023, 12:26:42 »
Selamlar. İki sene önce 31 yaşında olan teknem için sigortaya 180 Euro veriyorduk. Geçen sene 400 gibi bir şey verdik. Simdi 911 Euro yapmışlar. Çok insancil.
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bunu gazetede yazmıştım. Sanırım bu ayki yazımın konusu da belli oldu.

*

M. K.

Ynt: Orta yasli teknelerin sigorta sorunsali.
« Yanıtla #46 : Mart 17, 2023, 22:42:25 »
1987 yapımı ABD bayraklı, 38ft bir yelkenlimiz var, 2 sene önce aldık ve ilk sigorta için çok uğraştık. Hem tekne sigortasını hem de Yunanistan'ın istediği 3. şahıs sorumluluk sigortasını birlikte tek poliçede yapacak bir şirket bulamadık. Ama enteresandır ayrı ayrı bulabildik. Tekne sigortasını Mapfre, Yunanistan'ın istediği 3. şahıs sorumluluk sigortasını ise Türk P&I yapmayı kabul etti, mecburen 2 ayrı sigorta yaptırdık. Yaklaşık 600x2= 1200 euro harcamak zorunda kaldık. 2. sene yani bu yıl yine çok uğraştım ancak her ikisini tek poliçede toplayamadım. Bu yıl artık Yunan'a çıkmayalım dedik ve tek sigorta yaptırdık.
Bu arada mesela yaz başı 2. sigortayı yapıp yaz sonu iptal etme opsiyonunu sordum, eskiden kolaylıkla iptal etme şansı varken artık sigortanızı iptal ettirdiğinizde sigorta firması en fazla 6 aylık bir geri ödeme yaptığını söyledi acenta.