0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

T. D.

Ynt: Haydi Korsanlar Fuara - CNR Boat Show 2022
« Yanıtla #30 : Aralık 18, 2022, 14:02:16 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhabalar. Üç arkadaş izmirden fuara gitmeyi planlıyorduk ama katılımcı listesinde gördüğümüz kadarıyla yabancı ana yelkenli firmaları fuarda yok. Fuara giden arkadaşlar bu konuda bilgilendirebilir mi? Eğer durum bu ise iptal etmeyi planlıyoruz çünkü öncelikli amacımız bavaria, jeanneau, beneteau ve dufor gibi markaların yelkenlilerini incelemekti.

Malesef duyumlariniz dogru

*

D. S.

« Yanıtla #31 : Aralık 18, 2022, 18:28:07 »
Covid öncesinde ayrı senelerde yapılan 3 fuarı gezmiştim ve biraz önce fuardan geldim. Şaşkınlık içerisindeyim. Önceki fuarlarda olduğu gibi ikiye bölünmüş (malzeme / tekne) düşüncesi ile giriş sonrası malzeme stantların olduğu sağ tarafa yöneldim. Şok… 20 civarı koca koca stantlar ev satıyorlar, dedim herhalde bir yana kaymıştır. 2. Şok, oyuncak, detarjan, toptan eşya stantları… Gerçekten üzüldüm.

Direk girişe göre sol tarafta bulunan bölümlere geçtim, gördüğüm en zayıf fuardı. Firmaların katılımları, ürün çeşidi çok zayıf. Mutlu eden tek tarafı, yerli motoryat firmalarının katılımıydı.

Balıkçılık malzemesi yok, tekne malzemesi 1-2 firma ve ürün çeşidi çok az.

Çok daha iyi fuarlar dilerim.

*

K. G.

« Yanıtla #32 : Aralık 19, 2022, 16:12:21 »
O Moody 54 benim bir arkadaşımın teknesi ile aynı zamanda karadan geldi ve sahibi temsilci ile epey bir sorun yaşadı. Sonra kısa bir süre ABD bayraklı satışta  tuttular, sonra ne oldu bilmiyorum. Ama bildiğim kesinlikle yeni değil, titiz bir denizciden alınacak kendini toplamış ikinci el bir tekne. Bunu yelkenli anlamında yazıyorum, çünkü motor yatlar hakkında hiç bilgim yok

*

E. Ö.

« Yanıtla #33 : Aralık 20, 2022, 15:08:35 »
Merhabalar. Üç arkadaş izmirden fuara gitmeyi planlıyorduk ama katılımcı listesinde gördüğümüz kadarıyla yabancı ana yelkenli firmaları fuarda yok. Fuara giden arkadaşlar bu konuda bilgilendirebilir mi? Eğer durum bu ise iptal etmeyi planlıyoruz çünkü öncelikli amacımız bavaria, jeanneau, beneteau ve dufor gibi markaların yelkenlilerini incelemekti.

Malesef duyumlariniz dogru

Bizde yelkenli tekne almak ve model belirlemek adına heyecanla bu fuarı bekliyorduk ama gelmemize gerek kalmadı bu durumda

*

A. A.

« Yanıtla #34 : Aralık 20, 2022, 22:47:53 »
Gecen ayki fuarda butun yelkenli firmaları neredeyse tüm modelleri ile vardı. Orada hepsi CNR fuarına katılmayacaklarını söylemişlerdi.

*

M. A.

« Yanıtla #35 : Aralık 21, 2022, 19:33:36 »
Fuarda buluşma noktası... Gezgin Korsan standı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

R. E.

« Yanıtla #36 : Aralık 22, 2022, 00:43:19 »

Çok çok teşekkürler fotoğraflar için. Kaydettim.

Forum mesajı çok açık görünüyor. Sevindim.

Sağolun  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

« Yanıtla #37 : Aralık 22, 2022, 07:51:45 »

Çok çok teşekkürler fotoğraflar için. Kaydettim.

Forum mesajı çok açık görünüyor. Sevindim.

Sağolun  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

🙏  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A. Z.

« Yanıtla #38 : Aralık 22, 2022, 12:57:48 »
Çok gelmek istememe rağmen, yakın dostumun geçirdiği trafik kazası nedeniyle gelemedim. Hevesimiz başka fuarlara kaldı. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A.

« Yanıtla #39 : Aralık 23, 2022, 18:42:53 »
Dünden, Gezgin Korsan standı manzaraları  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

« Yanıtla #40 : Aralık 23, 2022, 18:54:39 »
Fuarda bugün... Kahvesiz olmaz diye başlamış Gezgin Korsan standında gün  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ellerinize sağlık  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

İ. K.

« Yanıtla #41 : Aralık 25, 2022, 12:00:10 »
Herkese iyi pazarlar.
Bu Salı CNR Boat Show fuarda GK. forumdan da bir korsan arkandaşla beraber 10.30 da buluşup akşam 16.30 a kadar tekne ve donanımları inceleme yapma imkanımız oldu.
Çıkışta tanışmak ve dinlenmek için G.K. standına uğramıştık ancak her iki masada doluydu ve koyu sohbeti bölmek istemedik. Uzaktan sadece Sn. Gülümser hanımı tanıyabildik. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Pendik Bosphorus fuarının o dönemde katılımcı listesine ulaşamadığım, donanım imalatçılarının açık alan ve denizdeki tekneyi test sürüşü yapamadıktan sonra tercih etmediğim için rotayı CNR kapalı fuara çevirdim.
Ancak sanırım açık fuar maliyetlerinin düşük olmasından dolayı Pendike gelen kendini gösteren markalar, ayrıca piyasaya çıkmadan yeni modeli satın Iphone telefon gibi satıldığı için yabancı tekne markaları CNR  kaplı fuara ihtiyaç görmedi galiba, neredeyse hiçbiri yoktu.
Yelkenli tekne imalatçıları da belki fuar alanı lojistik kolaylığı seçmiş olabilirler.

Fuar da geçmiş yıllara göre daha az büyük firma ve tanınmış marka olmaması bence bizim yerli imalatçıların ön plana geçip dikkat çekmesini sağladı.
Türk firmalarının tekne imalatlarının son dönemde ekonomik krize rağmen büyük gelişme sağladığını gördüm.
Ayrıca tekne elektrikli tahrik sistemine ve diğer bazı yenilikçi donanımlara ait yerli ürünleri bulunuyordu.

Kapalı mekan bir fuarda kara-park halindeki teknelerin, karina ve güverte gövde işçiliklerini ve formunu en ince ayrıntısına kadar görme imkanı; deniz fuarlarına göre en büyük ayrıcalığıydı.
Seneye, kısmet ise yine katılımcı listesi olan ve tercihen kapalı fuar alanındayız.
*

G. Ö.

« Yanıtla #42 : Aralık 25, 2022, 16:13:14 »
Merhaba,

Ne mutlu bize ki stantımız yine özellikle Gezgin Korsanların buluşma noktasıydı. Gün içinde tüm masalar doluydu, doğru.
Fakat seve seve yerimizi size verirdik. Kimse yabancı olmadığı için yer hiç sorun olmazdı.

Fuara katılma sebebimiz bir arada olmak, tanışmak, sohbet etmek. Lütfen bir daha sefere masaların doluluğunu dikkate almayın.

Stant hepimizin...

Görüşmek üzere... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

İ. K.

« Yanıtla #43 : Aralık 25, 2022, 16:28:20 »
Teşekkürler, Gülümser Hanım.   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Umarım bir başka sefere, görüşmek dileğiyle !
Saygılar.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

« Yanıtla #44 : Ocak 02, 2023, 16:44:18 »
Fuar anıları...

2 yıl aradan sonra yeniden düzenlenen CNR Boat Show'da  Gezgin Korsan her zamanki gibi en kalabalık, en çok ziyaret edilen stant oldu.
Gelen, gelebilen, gelemeyip destekleyen, mesaj atan, su taşıyan, imecenin en güzel örneğini veren tüm korsanlara teşekkürler. Yoktan hep beraber var ettik.