0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. Z.

Ynt: Amatör radyo (ham) lisanslı korsanlar nerede
« Yanıtla #75 : Ocak 17, 2023, 00:55:58 »
Amatör Telsiz Ehliyet sınzavları ne zaman yapılacak?

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #76 : Ocak 17, 2023, 12:18:28 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Amatör Telsiz Ehliyet sınzavları ne zaman yapılacak?
Sınavlar artık herhangi bir takvime bağlı olmaksızın Meb'in  e-sınav sisteminden yapılıyor.

Kıyı emniyet web sitesinden başvuru yaparken MEB'i seçip ilerlediğinde istediğin tarihte girebiliyorsunuz.

*

İ. D.

« Yanıtla #77 : Eylül 08, 2023, 19:53:08 »
iyi akşamlar
hadi konuyu biraz hareketlendireyim..
2021 de aldığım baofeng A58s ile başladı amatörlük..o sene Ertan hocayı(TA1BE)  bayağı yormuştum,o ne bu ne diye  !*.2022 biraz karışık geçti,bodrumdan erken dönmek zorunda kaldım (büyük oğlumun düğün telaşı nedeniyle) daha sonrası dönemedim geriye..tabi bu arada istanbul da devam etti arayışlar..teknolojik bir zıplamayla anytone 878uv 2 plus DMR bir cihaz aldım..hadii gene uğraşlar vs..cihazın hem kendi yapısı hemde yazılım tarafı öğrenilene kadar bayağı bir uğraş verdik  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap o dönemde de sağolsun gene bodrumdan selim hoca ( TA4ABZ) çok yardımcı oldu..ama şimdi içine girip girmemekte tereddüt ettiğim HF konusu var..du bakalım ne olacak  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

vee uzun araştırmalar sonucu xeigu x6100 ve jpc 12 anten ile HF dünyasına da adım attım,şu anada wmo dan sipariş ettiğim psu (power supply unit) bekliyorum.çünkü kendi bataryası max 5w çıkış yapıyor ve toplamda 40dk civarı gidiyor..Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap    TR de de var çeşitli psu'lar,ama kimi uygun değil,kimi abi bişey olmaz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap kimide üzerinde yazan değerlerlerle alakasız..bu cihaz direkt HF cihazlar için üretilmiş...

*

O. D.

« Yanıtla #78 : Eylül 09, 2023, 08:24:13 »
Bende burdayım! TB1CXF Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

İ. D.

« Yanıtla #79 : Eylül 09, 2023, 08:38:33 »
Bende burdayım! TB1CXF Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap