Erdal Duran, Erdem Çakır, Gökhan Özertan ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

C. E.

Karavancı Korsanlar
« : Haziran 15, 2014, 22:33:36 »
Karavancılık denizciliğe yakın olduğunu düşündüğüm hobilerden biri olarak ilgimi çekiyor.  Almanya'da, iç sularda kamp yapıp gezmek isteyen karavancılar için çok güzel bir alternatif yaratmışlar:

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

G. D.

Ynt: Karavancı Korsanlar
« Yanıtla #1 : Haziran 15, 2014, 23:34:31 »
Amerika'da da iç sularda çok sık kullanılan bir tekne tipi. Tam bir Dikdörtgen yapı iki uzun alimünum tüp üzerine kurulu durumda. outboard motor kullanılıyor. Izmir fuarında bir yerli üreticinin bu tip tekneler üretmeye başladığını gördüm. Bana bizim dalgalı ve rüzgarlı denizlerimiz için uygun değilmiş gibi geldi... Van gölü ve Güney doğudaki baraj göllerinde keşke su sporları biraz bu yönde gelişse...

Sent from my iPhone using Tapatalk

*

H. G.

« Yanıtla #2 : Kasım 22, 2017, 22:05:51 »
GEKO' da karavanı olan ve kullanan kaç korsan var merak ettim.
Tecrübelilere sorularım olacak.

*

A. A.

« Yanıtla #3 : Kasım 22, 2017, 22:18:02 »
Karavan değil ama , kampingçi"m.

Bu sene 2 kere Yunanistan Halkidiki ye gittim. Armenistis camping.

Ford wildtrack aracım var, üstünde çadırım. Kamp ekipmanım.

Çok keyifli.

*

H. G.

« Yanıtla #4 : Kasım 22, 2017, 23:45:01 »
Şimdilik sorularım rota veya kamplardan ziyade karavan donanımı ile ilgili.
İlerleyen tarihte kampingler ile ilgili de sorular soracağım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

F. G.

« Yanıtla #5 : Kasım 23, 2017, 09:20:00 »
Şimdilik sorularım rota veya kamplardan ziyade karavan donanımı ile ilgili.
İlerleyen tarihte kampingler ile ilgili de sorular soracağım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Tam olarak karavan denilebilirmi emin degilim ama bende 84 model kucuk birseyi restore etmeye basladim. Motor/ kaporta vs. bayagi yogun gidiyor bahara biraz biter insallah bizde haftasonu da olsa birseyler yapariz. 
*

H. G.

« Yanıtla #6 : Kasım 23, 2017, 13:06:51 »
Benim anladığım karavanda boyutu değil de fonksiyonellik önemli. Çok küçük ama her ihtiyacı gören karavanlar var. İnternet videolarında izliyorum.
Şu anda bir motorkaravan yaptırıyorum. Uzun süreli periyotlarla tekne yaşamışlığı ve problemleri bildiğimden belki biraz fazla titizleniyorum belki.
*

H. E.

« Yanıtla #7 : Kasım 18, 2018, 13:50:20 »
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. Y.

« Yanıtla #8 : Nisan 15, 2019, 16:56:16 »
Hakan; ben iki senedir 3m lik çekme karavan kullanıyorum. İçinde açıp yatak olan koltuk iki gözlü alev emniyetli Ocak ve 50 lt 12v buzdolabı su deposu lavabo ve elektrik pompalı musluk var. Tavanda 250w güneş panelleri ve içeride 1200w invertör  mevcut. Ayrıca 2000 lik  webasto var. 180A akülerimle yaz kış buz dolabım devrede gerektiğinde ısıtma ve aydınlatma da kullanmama rağmen hiç enerji sıkıntısı yaşamıyorum. Karavanda hayat zaten kapı önünde yaşandığı için daha büyüğüne ihtiyaç duymadım.
*

H. G.

« Yanıtla #9 : Nisan 22, 2019, 23:38:53 »
Hakan; ben iki senedir 3m lik çekme karavan kullanıyorum. İçinde açıp yatak olan koltuk iki gözlü alev emniyetli Ocak ve 50 lt 12v buzdolabı su deposu lavabo ve elektrik pompalı musluk var. Tavanda 250w güneş panelleri ve içeride 1200w invertör  mevcut. Ayrıca 2000 lik  webasto var. 180A akülerimle yaz kış buz dolabım devrede gerektiğinde ısıtma ve aydınlatma da kullanmama rağmen hiç enerji sıkıntısı yaşamıyorum. Karavanda hayat zaten kapı önünde yaşandığı için daha büyüğüne ihtiyaç duymadım.

Karavan işini hallettim. 1 senedir kullanıyorum.
*

M. A.

« Yanıtla #10 : Ocak 29, 2021, 14:08:13 »
Merhaba,

Ne kullanıyorsunuz, memnun musunuz? Kampçı ve karavan heveslisi olarak bilgilenmiş olayım.

Teşekkürler,
Mustafa

Karavan işini hallettim. 1 senedir kullanıyorum.
*

H. G.

« Yanıtla #11 : Ocak 29, 2021, 14:27:31 »
Merhaba,

Ne kullanıyorsunuz, memnun musunuz? Kampçı ve karavan heveslisi olarak bilgilenmiş olayım.

Teşekkürler,
Mustafa

Motorkaravan (Citroen Jumper' dan yapılma) Mustafa Korsanım. İstanbul'da Spasa karavana yaptırmıştım.
*

A. H.

« Yanıtla #12 : Ekim 05, 2021, 11:48:28 »
Merhaba,

Hirvatistan, Almanya, Slovenya ve Avusturya'da motokaravan ile seyahatler yaptik.

Avrupa'da karavancilik ile ilgili sorulariniz var ise yardimci olmaya calisirim.

Sevgiler.
*

A. A.

« Yanıtla #13 : Ağustos 27, 2022, 19:15:29 »
Doğru yerde mi açtım bilmiyorum konuyu.

Moderatörler doğru yere alır.

Tekne veya karavan 2si de özgür alan bence.

Biri kara biri deniz. Neticede 2si de karavan, ev konforunuzu sunmaz size. Benim gibi 50 metre motor yatınız yoksa.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Kara çok daha ucuz tebi.   
*

A. K.

« Yanıtla #14 : Nisan 18, 2024, 11:02:53 »
24 - 28 Nisan arası  CNR da karavan , tiny house  fuarı var .

Benim transporter'a bir kac ilave yapacagım ama karavan olarak tescil ettirmeyeceğim. O yüzden ağırlıklı WC /duş için ufak  ucuz bir karavan almayı düşünüyorum.

Malum tekneden kalan bir sürü 12 volt malzeme var. Ayrıca 460 watlık fazla bir panelim de var
« Son Düzenleme: Nisan 18, 2024, 11:07:26 Gönderen: Atilla Kaplan »