0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. Ç.

Ynt: Botla Yunanistana gitmek
« Yanıtla #15 : Kasım 16, 2023, 17:07:21 »
Yunanistan'la mülteci sorunu olmadığı zamanlarda adalara sorunsuz gider dönerdik. Bir keresinde bir arkadaşın teknesi ile Simi'de yeme yedikten sonra, orada karşılaştığımız bir Avrupalı arkadaşını alıp D Marin Turgutreis marinada gümrük iskelesine bırakıp yolumuza devam ettiğimizi hatırlıyorum. Sorunsuz giriş yapmıştı. Kimse nasıl geldin diye sormamştı.

*

H. H. A.

« Yanıtla #16 : Kasım 17, 2023, 08:55:23 »
Bizde,arkadaşlarla Marmaris koylarındayken,spontane olarak ''Haydi akşam yemeğini Rodos'ta yiyelim'' diyip,bir gece Rodos'ta kalıp,alkol stoğumuzu tazeleyip ,ertesi günü geri dönerdik. Ama maalesef,mülteci olaylarından sonra bitti  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. D.

« Yanıtla #17 : Kasım 17, 2023, 15:17:55 »
  Biz de bir zamanlar Kaş-Kekova seyri yaparken güzergah üstünde Meis koyunun içine girer kıyıya çok yakın seyrederek karaya çıkmadan tur atıp çıkardık. Bir gün hadi çıkıp bir şeyler yiyip içelim, bir iki saat kalır çıkarız, bir şey demezler dedik. Kıçtan kara olup rıhtıma atladık. O sırada hemen rıhtımda sandalyesini arkadaki evin duvarına yaslamış oturan yaşlı bir adalı; Bayrağı ters asmışsınız, benim için sorun değil ama sahil güvenlik görürse ne der bilmem dedi. Ben aceleyle bayrağı haç yukarı gelecek şekilde değiştirdim. Hem kel hem fodul durumu yani Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. Uyanıklık yapacağız derken başımıza iş alacaktık Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #18 : Kasım 17, 2023, 22:21:37 »
Denizde yüzen, yük veya insan taşıyan her yüzen (kendi gücü de olmayabilir) nesne hukuki olarak "gemi" sayılır.

Boyu 2,5m veya motor gücü 10HP ve üstü ise bağlama kütüğü veya gemi sicil kaydı mecburidir.

Kayıtlı her gemi ile dünyanın her denizine gidebilirsiniz. Kimse size bu ne diyemez. Ama kayıtsız jetski, sörf vb ile karasuları dışına çıkılmaz. Ancak sportif amaçlar ile izin ile olabilir.

Ama bu gün herhangi bir tekne ile Türkiye'den Yunanistan'a gidiş dönüş yasak evrak maliyeti 500 euro civarında tutuyor. Bu açıdan mecburi değilse feribot veya uçakla gitmek çok daha ekonomik olabilir.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap