0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. Ç.

Beyaz Deniz'den Karadeniz'e bilinmeyen rotalar
« : Kasım 20, 2023, 11:00:45 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İç sulardan tekne getirmede bir iç yol alternatifi de kanallardan Tuna'ya geçip Karadeniz'e inmektir. Sovyetler Birliğ  hep kapalı kutu olduğu için Beyaz Deniz veya o civarından nehir ve kanallar yolu ile Karadeniz'e inen bir su yolu bilen var mı? Vikinglerin Karadeniz'den İstanbul'a eski tarihlerde indiğiniz biliyoruz.
tuna nehrinden limanına kadar gittim, karadenizden girdim 2 güne yakın bir yol gayet rahat bir kanal, ama klavuz olmadan gidilmez

Ren-Main-Tuna nehirlerini kullanarak Hollanda'dan Karadeniz e seyir çok yapılıyor zaten. Üyelerimizden de bu seyri yapan korsalar var.

Don-Volga-Neva nehirlerini kullanarak St. Peterburg'dan yada Severnaya nehrini kullanarak Beyaz Deniz'den Karadeniz'e olan rotalar hiç bilinmiyor amatörler ve yatçılar tarafından.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Rusça denizcilik forumlarında bazı bilgiler var ama bireysel olarak yapılacak rotalar değil. Hele de Dünya bu haldeyken...

*

Ö. Ö.

Ynt: Beyaz Deniz'den Karadeniz'e bilinmeyen rotalar
« Yanıtla #1 : Kasım 20, 2023, 11:09:47 »
7-8 yıl önce Türkiye'den Hazar denizine (Bakü) transferi yapılacak bir tekne için biraz araştırma yapmıştım, Rus kanalları için gözüm yememişti, işi reddetmiştim.

Birkaç yıl sonra Kırım'dan Türkiye'ye transfer macerası yaşayınca ne kadar doğru bir karar verdiğimi görüp sevinmiştim!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Kasım 20, 2023, 11:17:10 Gönderen: Özgür Ökten »

*

E. Ç.

« Yanıtla #2 : Kasım 20, 2023, 11:34:52 »
Rusyanın ortalarına doğru, Kazan şehrine yakın, Volga nehri üzerinde güzel bir Yat Klüp Marina.

Druzhba Yat Klup

7-8 yıl önce Türkiye'den Hazar denizine (Bakü) transferi yapılacak bir tekne için biraz araştırma yapmıştım, Rus kanalları için gözüm yememişti, işi reddetmiştim.

Birkaç yıl sonra Kırım'dan Türkiye'ye transfer macerası yaşayınca ne kadar doğru bir karar verdiğimi görüp sevinmiştim!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

O rota üzerinde bir tane Yat Klüp varmış.

Not: Ahmet abinin mesajından ayırıp ' Beyaz Deniz'den Karadeniz'e bilinmeyen rotalar.  ' adı altında yeni başlıktan devam edelim mi ?

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #3 : Kasım 20, 2023, 13:04:01 »
Not: Ahmet abinin mesajından ayırıp ' Beyaz Deniz'den Karadeniz'e bilinmeyen rotalar.  ' adı altında yeni başlıktan devam edelim mi ?
Hallettim, buradan devam..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. Ç.

« Yanıtla #4 : Kasım 20, 2023, 13:48:49 »
Rusya iç su yollari haritası

*

Y. A.

« Yanıtla #5 : Kasım 20, 2023, 14:01:02 »
Beni çağırdı bu konu. Internet sorunu olmasa bir yandan gez bir yandan çalış çok güzel olurdu. İki yeni memleket görürdük Avrupa'dan farklı.
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #6 : Kasım 20, 2023, 16:14:14 »
Off off.. Kızılmeydan'ın önünden kendi teknenle geçme fikri! Çok güzelsin çık aklımdan!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ç.

« Yanıtla #7 : Kasım 20, 2023, 16:22:37 »
Görünen o ki Rusya'daki su yolları oldukça geniş nehirlerden oluşuyor. Sovyetlerin yıkılmasından sonra, Karadeniz'e hatta Akdeniz'e çıkan ve bazıları batan nehir gemilerinin boyutları sanırım bunu kanıtlamaya yeter. Vikinglerden sonra yakın zamanda geçen birileri olsa da gerçek bilgiye ulaşabilsek.
*

E. Ç.

« Yanıtla #8 : Kasım 20, 2023, 16:47:43 »
Rusya nehir turları...

Moscow to St. Petersburg - River Victoria gemisi ile - 12 Gece

Moscow to St. Petersburg - Kronstadt gemisi ile - 11 Gece

St. Petersburg to Moscow - Kronstadt gemisi ile - 10 Gece

St Petersburg to Rostov - Volga Star gemisi ile - 15 Gece

5 geceden 15 geceye kadar en fazla tur bu sitede.