0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. D.

4,75 Safter için Tente ile Tam kapama Çözümü
« : Nisan 07, 2024, 12:30:41 »
Selam Korsanlar ,
İdealtepe Balıkçı barınağına bağlı 4.70m Safter teknem içinTente  ile kapama çözümleri arayışı içine girdim .
İlk önceleri Adalardan dönerken içeri serpinti alması ve üşümemizden kaynaklı ön tarafa tenteden yarım güverte yapmak yönünde oludu . çeşitli kanaklarda bu yönde resimlerde gördüm . Tentecimiz krrom iskelet ve modelleme brandası ile geldi . Fakat Vardeva ile Krom açılır kapanır iskelet uyum sağlamadı. Ellerindeki iskelet vardevela olmayan tekneler için uygun . Başka ne yaparız arayışına girdik . Mevcut tentesinden Pruva'ya doğru nasıl kaparız diye tentecim ile düşündük .  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
olur dedik ve Tentecim Fehmi pratik olarak model alalım dedi .  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
başladı yapmaya .
 Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
ilk aşamada ön tarafı kapattı , test ettik çok başarılı oldu . tam sürette bir sorun yok , rüzgarda sızıntı yok , ses yok . tamam dedik .
sonra aklımıza kışın dedik açıkta bekleme yaparken üşümeyelim ve dahası yazın dahi tekneyi binmeden önce toz kir ve kedi pisliğinden temizleme yepmamak için arka ve yanları da kapatsak nasıl olur dedim .Fehmi olur tabii Ağabey dedi ve yaptı ellerine Sağlık Fehmi
 Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Soğuk zamanlarda bile balık tutacağım tarafı açıyoruz ve balık avlıyoruz soğuk ve rüzgar bitti . Ben arkada oğlum da önde rahatça avlıyoruz.
Oğlumun dalış merakı var onu beklerken üşümüyorum . Bu konuda arayış içinde olanlara tavsiye ederim Saygılarımla .

« Son Düzenleme: Nisan 07, 2024, 12:34:31 Gönderen: Alpan Düzalan »

*

A. Y.

Ynt: 4,75 Safter için Tente ile Tam kapama Çözümü
« Yanıtla #1 : Nisan 07, 2024, 20:13:29 »
Süratte ne gibi değişiklik oldu?

*

A. D.

Ynt: 4,75 Safter için Tente ile Tam kapama Çözümü
« Yanıtla #2 : Nisan 16, 2024, 13:55:48 »
Selam hızda ciddi bir kayıp yok ama rüzgar yönüne göre rotadan kaçma yapıyor ki bu kadar hafif tekne için normal