0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

V. P.

DEVEKUŞU 2 İÇİN NE YAPABİLİRİZ....
« : Nisan 14, 2013, 21:40:50 »
Sevgili dostlar...

Uzun zamandır sessiz sedasız ve hayranlıkla sayın İsmail Oruç'u ve Devekuşu 2 yi takip ediyorum.

İsmail bey benim için , elindeki kısıtlı imkanları hatta tüm imkanları deniz ve deniz sevdası uğruna bir karşılık beklemeden harcayan, yaptıkları ile genç denizcilere şimdilik cılız ama ileride gözkamaştırıcı bir ışık yakmaya çalışan , amatör denizciliğin gelişmesi için gerçek ve samimi bir mücadele veren gerçek bir denizcidir...

Ben bugün sayın İsmail Oruç'un topiğinde yazdıklarını okuduktan sonra artık sessiz ve kayıtsız kalamayacağımı anladım ve İsmail bey'in bu gerçek mücadelesine nasıl bir destek verebiliriz diye kafa yordum ..Karşıma çıkan sonuç;

Bu konuyu burada tartışmaya açmak istiyorum.

İsmail Bey Devekuşu 2 için teknesini satamamasından ötürü bir kaynak bulamadı ve bu projeye başlayamadı. Ben tek  başıma ne yapabilirim diye düşündüm ancak hiçbir şey yapamayacağımı acı da olsa anladım. Ben tek başıma birşey yapamam ama belki hepimiz hepberaber birşeyler yapabiliriz diye düşündüm.

Gezgin korsan adına bir kampanya başlatalım ve herkes gücü kadar bu kampanyaya destek versin , aklıma gelen en mantıklı ve kesin bir sonuç oldu. Kim ne yapabilirse. Belki birimiz boyasını temin ederiz, belki birimiz reçine buluruz, hiçbirşey bulamayanlarımız maddi destek sağlar.

Tüm katkılar define sandığında toplanır kayıt altına alınır ve Sayın İsmail Oruç'a teslim edilir. Belki bu bir gezgin korsan sponsorluğunda yapılmış tekne olur. Belkide denizcilik camiasında ilk olur ve sağdan soldan Gezgin Korsan oluşumuna ..... atanlarda gurubumuzun nasıl bir oluşum olduğu karşısında ağızlarını bundan sonra sonsuza kadar kapatırlar...

Bu amaçla ben ilk katkımı yarın define sandığı hesabına 50 TL  yatırarak , kampanyayı başlatmak istiyorum....Bu konuda sesli ve kırıcı olmayan fikirlerin ortaya dökülmesini arzu ediyorum..

NOT : Bu konudaki girişimim için sayın İsmail Oruç'tan izin almadığım için özür dilerim. Kendisi belki istemez bu konudaki fikirlerine de saygı duyarım.

Sevgiler....
« Son Düzenleme: Nisan 14, 2013, 21:45:16 Gönderen: Vural Perk »

*

C. G.

Ynt: DEVEKUŞU 2 İÇİN NE YAPABİLİRİZ....
« Yanıtla #1 : Nisan 14, 2013, 21:52:40 »
Bravo  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

İ. O.

« Yanıtla #2 : Nisan 14, 2013, 21:58:55 »
Vural Korsanım
Neden olmasın.
İlgi ve desteğinize teşekkür ederim.

*

N. B.

« Yanıtla #3 : Nisan 14, 2013, 22:08:27 »
Ben de İsmail Oruç korsanın gönlündeki tekneye sahip olması için içimden dua ederdim.
Vural korsanı kutlarken İsmail korsanın izni olursa ben de varım diyorum.

*

M. A.

« Yanıtla #4 : Nisan 14, 2013, 22:47:33 »
Bu güzel ve faydalı çabanın sessiz izliyenlerindenim. Bu konu benim aklıma geldi fakat usta denizcilerimizden bir ışık bekliyordum. Vural korsan ışığı yaktınız teşekkürler. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İsmail korsanım çorbada azda olsa benimde tuzum olsun.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Dilerim Devekuşu 2 tez zamanda denizle buluşur Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

« Yanıtla #5 : Nisan 14, 2013, 23:28:48 »
Bu harika bir fikir...
İsmail korsan ve katkılarıyla birsürü gezginkorsan...

Devekuşu 2 de buluşacak..
İsmail korsan onaylarsa .. bu kampanyada ben de yer almak isterim..
*

K. E.

« Yanıtla #6 : Nisan 15, 2013, 00:02:17 »
İsmail Korsanım izin verirlerse 50.TL lik bir katkı ile ben de Vural Korsanımın bu duyarlı çağrısına katkıda bulunmak isterim.Lütfen katkı payımızı nereye ve nasıl ileteceğimizi bildirebilirmisiniz?
Saygı ve Selametle
*

Y. O.

« Yanıtla #7 : Nisan 15, 2013, 00:42:09 »
Bende katkıda bulunmak isterim. Gezgin Korsan fonunda toplanıp aktarılırsa daha şık olur kanısındayım.
*

N. S.

« Yanıtla #8 : Nisan 15, 2013, 04:56:52 »
 Vural Korsan.

Sizin dusundugunuzu bende dusundum  fakat  gruba  nispeten yeni oldugum icin,   bu konuda cok acemi oldugum icin  ve bayan oldugum  icin  nedense  icimden gecse de bu    fikiri one atamadim..   Ben de   bu corbaya tuzum olsun isterim.
Ismali  Korsan  eger  USA 'den  bir sey gerekiyorsa   yada buradan getirmek  daha ekonomik olacaksa    cok sevinerek   yardim etmek isterim.
Selamlarimla..

« Son Düzenleme: Nisan 15, 2013, 04:58:01 Gönderen: Necla Sarıkaya »
*

D. E.

« Yanıtla #9 : Mayıs 17, 2013, 12:23:16 »
Ay başında  Mahir Korsan kişisine GEKO kasasında ki Devekuşu 2 Projesi için 50TL katkımızı yapıyoruz Vural Korsanım.
*

M. B. A.

« Yanıtla #10 : Mayıs 17, 2013, 12:35:19 »
Başta Vural korsan olmak üzere kampanyayı başlatan ve katkı koyan, koyacak olan tüm korsanlara teşekkürler Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Katkılarınızı benim aşağıdaki hesabıma aktarabilirsiniz, belirli bir tarihe dek toplanan meblağı ve kimlerin katkıda bulunduğunu gösteren listeyi İsmail korsana teslim ederiz.

Mahir Bekir Aşut
Akbank Bakırköy Şubesi
TL Hesabı IBAN: TR510004600150888000040222

Ben de kampanyaya 50 TL ile dahil oldum bile Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. K.

« Yanıtla #11 : Mayıs 17, 2013, 13:53:00 »

Ben bu topiği yeni gördüm. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Elimde , tekne yapımın arta kalan , 2 kg epoksi reçine , 3 kg son kat boya ve bilimum tinerler mevcut onları seve seve kendisine teslim edebilirim.

Daha önce de başka topiklerde defalarca belirttiğim gibi kendisini gönülden kutluyor.Azminin devamını diliyorum.

Saygılar , Sevgiler
*

İ. O.

« Yanıtla #12 : Mayıs 17, 2013, 14:06:54 »
Değerli korsanlar
çok teşekkürler.
gerçekten duygulandım.
sağolun.
bu gidişle
Dönüşümde Devekuşu-2 ye başlamış olabiliriz
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ben bu topiği yeni gördüm. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Elimde , tekne yapımın arta kalan , 2 kg epoksi reçine , 3 kg son kat boya ve bilimum tinerler mevcut onları seve seve kendisine teslim edebilirim.

Daha önce de başka topiklerde defalarca belirttiğim gibi kendisini gönülden kutluyor.Azminin devamını diliyorum.

Saygılar , Sevgiler
Mete dönüşte alırım
*

C. İ.

« Yanıtla #13 : Mayıs 17, 2013, 14:41:35 »
      Mahir kaptanım,
  Gülay ve Cevat İpekçi'den de 50 TL hesabınıza yatırıldı.
  Herkese selamlar.
*

C. G.

« Yanıtla #14 : Mayıs 17, 2013, 15:08:23 »
Gönülden yapılacak her lira destek sadece Devekuşu II'nin yapımında kontra, epoksi, boya, masif, yelken, mandar, ıskota, çapa vs. olmayacak. Bu imece / dayanışma ülkemizde "amatör küçük teknecilik ve yolculukları" kuluvarında da bir ilk olacak.

Daha önce de yazdım ve her fırsatta dile getiriyorum. Ülkemizde amatör denizcilik için en büyük çaba ve destek "küçük ve ucuz" teknelerin yaygınlaşması ile olacaktır.

Bugün İsmail yola revan oldu. Yarın onun açtığı bu yolda kimbilir daha kaç genç kaç, deniz sevdalısı daha hayallerini gerçekleştirecek? Daha kaç kişi artık denizden karaya bakmayı başarmş olacak? Bütün sahillerimizde dolaşacak bu tekneler birbirini kovalayacak. Yeni tasarımlar, yeni arma denemeleri, yeni rotalar, oluşacak gruplar, toplu seyyahatler, mono yolculuklar yapılacak.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Diğer taraftan, İsmail Oruç'u desteklemek ona bir el vermek Gezgin Korsan'ın vizyonu ve misyonudur.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap