0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. A. A.

Ynt: Didim marina
« Yanıtla #75 : Aralık 03, 2015, 19:10:17 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Didim marina hakkında bir sorum olacak.
Benim bu 2. kışım olacak. şimdiye kadar yaşamadım ama biraz evvel abimin bir arkadaşı evvelki sene Didim marinada Grand Soleil 54 teknesine bir çeşit kum yağdığını, bu kumu tiklerden bir türlü çıkaramadıklarını, hatta sonraki sene marinayı terk ettiğini söylemiş. Böyle bir şey duyan yaşayan korsanımız var mıdır???

Tunç, benzeri olay her sene birkaç kere marmaris yatmarinada olur. Güneyden çöl rüzgarlarıyla geldiği filan söylenir. Pek aklım basmasa da inanırım, bence sanki yatmarinin çevresindeki toprak araziden havalanıp geliyor. Sorun değil hortumu dayayıp temizliyorum iz hiç kalmadı. Ayrıca seneye bende didim düşünüyorum haberin olsun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Eğer lodosta oluyorsa, çöl tozu. Yılda bir kaç kere oluyor. Bu konuda Prof. Cemal Saydam'ın Havadan Tozdan kitabını öneririm ilginizi çekerse

Fırsat bulursam alırım tabii ki ama ne zaman okurum bilinmez, Cenk ve Bülentin tavsiye ettikleri kitapları da okuyamadım, şimdi sorarlar diye  ne forumda ne zelloda muhatap olmuyorum valla...

*

S. O.

« Yanıtla #76 : Aralık 03, 2015, 20:44:02 »
D-Marin Didim'de K pontonu sabıkalıdır.
Karapark alanının ne kadar zımpara tozu varsa yersiniz.
Maalesef yeni gelen tekneler de ekseriyetle bu pontona bağlanır; aksi talep edilmedikçe.....
C pontonu candır Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
G pontonunun güneyi günübirlikçilere ayrılmıştır, kuzeyi ise marinanın en iyi konumuna sahip bölgesidir.

Sevgilerimle Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

T. Ö.

« Yanıtla #77 : Aralık 03, 2015, 23:35:17 »
Salim ne diyorsa o dur...  ((:

TANER

*

T. A.

« Yanıtla #78 : Aralık 04, 2015, 08:30:36 »
Notumu aldım. Çok teşekkürler

*

H. A.

« Yanıtla #79 : Şubat 24, 2016, 01:48:23 »
Merhaba korsanlar,
Ben aranıza yeni katıldım. Şu anda TEOS marinadayım. Malum son şok zamlardan sonra yeni bir marina arayışına girdim. Samos, Kuşadası veya Didim arasında gidip geliyorum. Didim Marinada her sene en az 2-3 gün kalıyorum. Marinayı az çok biliyorum fakat hiç kış aylarında kalma fırsatım olmadı. Sanırım marina dışında hayat durmuş oluyordur. Didim marina için tüm + ve - ler oldukça güzel yazılmış. Belki artılara içinde Gümrük binasının olması da eklenebilir. Giriş çıkış işlemleri oldukça kolay halledilebiliyor. Önceki yıllarda içinde çok güzel  italyan yemekleri yapan bir restoran vardı. Geçen sene onun kebapçıya döndüğünü görünce çok üzülmüştüm. Didime karar verirsem görüşmek üzere..

*

T. Ö.

« Yanıtla #80 : Şubat 24, 2016, 14:11:54 »
Didim'e gümrükçüler yalnızca sezonda geliyorlar. Yani 1 Haziran-30 Eylül arası gibi.
Marina' da yaz kış sadece pasaport polisi bulunuyor.
Diğer devlet kurumları kışın ayrılıyorlar.

TANER
*

E. A. A.

« Yanıtla #81 : Şubat 25, 2016, 06:32:15 »
Didim'e gümrükçüler yalnızca sezonda geliyorlar. Yani 1 Haziran-30 Eylül arası gibi.
Marina' da yaz kış sadece pasaport polisi bulunuyor.
Diğer devlet kurumları kışın ayrılıyorlar.

TANER

Peki diyelim bu marinaya bağladım tekneyi, aralık ayında yurt dışına çıkacağım, transitlog da gümrük mühürleri olmayacak mı?  Dışarıdan yabancı bir tekne gümrüklü saha olmadığından kış periyodunda bu marinaya gelemiyor mu?
*

T. A.

« Yanıtla #82 : Şubat 25, 2016, 08:56:15 »
Alp abi, veriyorsun acentaya Kuşadası'na götürüp yaptırıp getiriyor.
*

T. Ö.

« Yanıtla #83 : Şubat 25, 2016, 16:20:43 »
Evet, aynen Tunç'un anlattığı gibi.
Ama yol masrafı, acentaya ödeyeceğiniz rakamı yükseltiyor.

TANER
*

B. O.

« Yanıtla #84 : Ağustos 22, 2016, 16:18:17 »
D4'den selamlar Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. A.

« Yanıtla #85 : Kasım 04, 2016, 22:20:13 »
Nihayet Didim'e gelmeye karar verdim. Bir aksilik olmazsa haftaya oradayım. Önerileriniz doğrultusunda C veya D'de yer isteyeceğim. Acaba G'ye bağlansam daha mı iyi olurdu diye de düşünmeden edemiyorum. Marina ofisteki personel G'ye günübirlikçiler bağlandığı için gürültü eksik olmaz dedi ama çok da inandırıcı gelmedi. Merkeze yakın olması avantaj gibi. Görüşmek dileğiyle..
*

K. Ö.

« Yanıtla #86 : Kasım 05, 2016, 02:31:32 »
Didim d marine candır. 1,5 sene sonunda ayrılık zamanı geldi cattı. Kısa zamanda yine orada olmak  planlarımız içinde..
*

M. Ç.

« Yanıtla #87 : Kasım 05, 2016, 20:20:52 »
Haldun Korsanım ben G Pontonundayım. Salim Korsanın yazdığı gibi güney kısmı günübirlik gelenlere ayrılmıştır. Ön büroda dendiği gibi bazı misafirler gürültü yapıyorsa da her gün değişik  ve ilginç insanlarla karşılaştığım gibi,  sık sık adını duyduğum-okuduğum gekolarla tanışma imkanı da buluyorum. Kısacası ben memnunum; ama yer olmayabilir...
*

Y. S. P.

« Yanıtla #88 : Kasım 05, 2016, 21:10:21 »
İlk açıldığı sene ve ardından iki sene daha toplam üç sene orda kaldık   D puntonda WC ye ve bulaşık bölümüne en önemlisi beache çok yakındı çok güzel günler geçirdik Didim marinada Salim kardeşimede selamlar
*

Y. S. P.

« Yanıtla #89 : Kasım 05, 2016, 21:12:56 »
Düzeltiyorum b puntonu ama oranın experi Salim kaptanıdır.