0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

D. K.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ekin korsana göderilen stabilite eğrisi ve diğer fotoğraflar;

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ömer Bey'in 2011 yılında paylaşmış olduğu stabilite eğrisi acaba ne şekilde değerlendirilmeli? Bu konuda bilgilerinizi paylaşabilir misiniz acaba?

Sorumun cevabını kısmen aşağıdaki bağlantıda buldum:

Kısmen diyorum, çünkü POP 25'in tasarımına sahip olan bir tekne için bu değerlerin benzerlerine göre altınada veya üzerinde olduğunu bilmiyorum. Bir de sayısal olarak ifade edilen bu değerlerin pratikte ne şekilde teknenin doğrulmasına etkin ettiğini bilmiyorum. Cem korsan şöyle yazmış: "Grafikte negatif değerlerin çok küçük olması ya da bulunmaması, ters dönen teknenin kendi kendine düzelebileceği anlamına gelir." POP 25'in negatif değerleri küçük değil, fakat küçük olmayan bu değerler pratike ne kadar önemli acaba? Tekne yattığında doğrulmadan uzun süre kalacak mı, yoksa doğrulması için kısa bir zamanın geçmesi yeterli mi olacak?

Aşağıdaki bağlantıda da Didi 38'in stabilite eğrisi var:

İki tekne tabi ki çok farklı.

*

M. Ç.

Roberto Barros dizaynı pop 25
« Yanıtla #76 : Aralık 30, 2016, 11:34:18 »
Roberto Barros dizaynı pop 25 nasıl bir teknedir.

*

T. A.

Ynt: Roberto Barros dizaynı pop 25
« Yanıtla #77 : Aralık 30, 2016, 11:39:35 »
Mehmet Korsanım burada konuşulmuştu ;

CNC kesimi plan ile çabuk yapılabilecek boyuna göre kullanışlı bir tekne izlenimi bırakıyor.

*

M. Ç.

Ynt: Roberto Barros dizaynı pop 25
« Yanıtla #78 : Aralık 30, 2016, 13:07:23 »
Tümay kaptanım teşekür ederim

*

N. Ö.

Sevgili Korsanlar, under 18 feet'ten over 30 feet'e kadar yapımı kolay; Hafta sonları yada gezi amaçlı kullanacağınız teknelerin planları oldukça ucuza burada: Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Hem daha stabil, hemde yıllarca denenmiş bir tekne bulabilirsiniz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sevgiyle..

*

L.

*

S. G.

Bu fiyata...çok ilginç!
*

R. Z.

Millette harcıyacak para bırakmadılar dolar 2 kat arttı hamdolsun ekonomi super
*

H. M.

Cok uygun  degil mi
*

B. G.

Bu teknenin maliyeti nedir acaba Ömer beyin bu tekneyi yaptığını videoda izlemiştim daha önce soruldumu cevap verildimi bilmiyorum göremedim. Ama sanırım bitmiş. Başka yapan oldu mu? Bir de buna benzer daha büyük yelkenli modelleri varmı?
Çelik yapabilecek imkanımız yok kaynak işlerini pek beceremiyoruz
*

F. G.

böyle bir palanı ortak almak isteyen kimse varmı

ben ben Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap konuyu baştan okurken mesajınızı gördüm ne seviyedesiniz bilmiyorum ama ben pop25 araştırması içerisindeyim henüz almadıysanız beraber alabilir yada başka bir projeniz var ise dinleyip ortak olmak isterim. yeni başladım ve pop25 konusunda hiç birşey bulamıyorum yardıma ihtiyacım var
*

S. Ş.

Bende planları ortak alın farklı yerlerde yapabılırısnız daha hızlı kolay olur dıyecektım,cuk oturdu
*

B. K.

Bu konudaki son gelişmeler neler? Tekneyi yapan, denize indiren var mı?
*

M. İ.

POP25 çok hızlı giriş yaptı ama 7 yıl geçmesine rağmen nette çok fazla yapılmışı ilgili bilgi yok maalesef.
*

Y. T.

Evet planları alan oldumu ortak olabilirim