0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. Ö.

Ynt: Bir Westerly Hikayesi
« Yanıtla #15 : Ekim 22, 2014, 10:12:16 »
Süper diyorum başka da bir şey demiyorum. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  (Vural korsana da ayrıca tebrikler tabii)  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. İ.

« Yanıtla #16 : Ekim 22, 2014, 10:15:04 »
  Bu sevinci yaşamanıza, hayalinizin gerçekleşmesine çok memnun oldum. Hayırlı, uğurlu olsun.

*

S. Z.

« Yanıtla #17 : Ekim 22, 2014, 10:52:13 »
O kadar sevindimki senin adına kelime bulup o duyguyu ifade etmek çok ama çoook zor.
Tekrar hayırlı olmasını dilerim.
Pruvan neta, rüzgarın her daim istediğin gibi, karinanın altında ise 1 kadem su hiç eksik olmasın...
Selametle.

*

E. U.

« Yanıtla #18 : Ekim 22, 2014, 11:07:51 »
Çok sevindim. Hayırlı, uğurlu olsun.

*

U. U.

« Yanıtla #19 : Ekim 22, 2014, 11:09:27 »
Çok güzel bir tekne,salonuna ve pencerelerine bayıldım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .

Aydınlık ve sağlıklı günlerde ,gönlünce kullanmanı dilerim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .

MKD  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .

*

M. İ.

« Yanıtla #20 : Ekim 22, 2014, 11:40:36 »
çok güzel bir anlatım, çok güzel bir hikaye. güle güle kullanın nilüfer hanım. (darısı başıma)
*

O. T.

« Yanıtla #21 : Ekim 22, 2014, 13:20:33 »
Size ve ailenize hayırlı uğurlu olsun, esenlik ve haz dolu seyirler diliyorum.
*

A. S.

« Yanıtla #22 : Ekim 22, 2014, 15:11:07 »
Tekrar güle güle kullan diyorum,iki arkadaşımda vardı çok güzel tekne aldın
*

İ. O.

« Yanıtla #23 : Ekim 22, 2014, 16:22:06 »
Nilüfer
teknende keyif ve mutlulukla yaşa, her şey kolayına olsun.
*

K. A.

« Yanıtla #24 : Ekim 22, 2014, 19:20:54 »
güle güle kullan
*

N. Ö.

« Yanıtla #25 : Ekim 22, 2014, 19:58:57 »
Kahvaltı faslının ardından artık şu kızı bağlarından kopartmaya karar verdik. Hava çok sıcaktı, kardeşlerim de biran önce tekne üzerinde yayılmak, yüzmek istiyordu. Ani bir kararla bağlarını çözdük tonozunu bıraktım.
Tekne baştankara bağlıydı. Geri manevra ile yavaşça çıktık. Ancak tekne geri manevrada yekeyi dinlemedi  ve rüzgarın da etkisiyle diğer teknelerin tonozuna yaslandık Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İkiz salmalarımdan biri tonoz halatlarının arasına sıkışmıştı. Teknelerden ittirerek birinden kurtardım. Yol verince bir anda motor sustu. Hepimiz sustuk.
Tek tahminimiz pervaneye halat dolamasıydı ama tonoz halatı çok gergindi, nasıl dolanabilirdi ki, en fazla zorlayıp motoru susturmuştur dedik.
Bu arada ponton komşum Murat Korsan da kıyıdaydı. “fotoğraf çekmek yok” diye seslendim. Gülüştük Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Teknenin altındaki durumu göremeyince palamar çağırmaya karar verdik. Onların da görüşü pervaneye halat dolandığı yönünde olunca suya dalmak kaçınılmaz oldu.
Herkes birbirine bakıyordu.
Vural “ben de lens var, gözlük lazım” dedi ama gözlük bulamadık. Kardeşim Nilgün kahramanca soyundu ama ayak parmağını suya soktuğu an vazgeçti. Birkaç dakikalık motive ile onu dalmaya ikna ettik. Normalde uzun süre suyun altında yüzebilen kardeşim nedense panikledi. Üstelik gözleri de yanınca çabası yetersiz kaldı.
Vural, iş başa düştü diye düşünerek suya daldı. Tonoz halatına tutunarak gözlerini hiç açmadan el yordamıyla pervaneyi kurtardı.
Tam o sırada teknenin eski sahibi Chris geldi. Onunla bu şekilde karşılaşmayı hiç istemezdim doğrusu.
Palamarın ittirmesiyle tekne yerine kıçtankara yavaşça girdi. Elimi uzatıp pontondaki Chris ile tokalaştım.
Nasıl teknem, çok iyi değil mi? Dedi. Yüzünde büyük bir gurur vardı. “süper” dedim, motorun tekrar çalışacağından emin olamasam da.
Chris’in konuşası, oturup teknesini anlatası vardı ama Vural “takılırsak denize çıkamayız” dedi. Ben de denize çıkmak için sabırsızlanıyordum.
Chris ile saat 17:00 de tekrar buluşmak üzere vedalaştık.
Motor sorunsuz çalıştı ve palamarın eşliğinde marinadan çıktık.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bir anda önüme çıkan masmavi deniz ve onun yeşille buluşma halleri beni hipnotize etmişti. Yekeye sıkıca sarıldım, bu teknenin bana ait olduğuna kendimi inandırmaya çalışıyordum.
Annem ve kardeşlerim çok mutluydu. Sürekli fotoğraf çekiyorlardı.

Vural Korsanım benim düşüncelerimi anlamaya çalışıyordu. “memnun musun, içine sindi mi?” diye soruyordu sürekli. Ağzım kulaklarımdaydı. “çok mutluyum, bu kıza bayıldım” dedim. Rahatladı. Sonuçta tamamen onun referansıyla almıştım. Sürekli bunun sorumluluğunu hissetmiş arkadaşım. Oysa ben onun benim için en doğru olanı seçeceğinden adım gibi emindim. Tekneyi ben bulmuş olsam bile mutlaka görüşünü alacağım kişi oydu.
*

A. K.

« Yanıtla #26 : Ekim 22, 2014, 20:46:36 »
Sevgili Nilüfer Korsan,

Bir süredir foruma gir(e)miyordum. Önceki gün forumda ilk gördüğüm sizin bu mutlu haberinizdi. Gerçekten sizin adınıza çok sevindim. Uzun süren hayaller kurup bekleme sürecinin bu kadar doğru ve güzel bir tekne ile sonuçlanması inanın çok az rastlanacak bir mutluluk.

Vural Korsan'dan da zaten başkası beklenmezdi... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hayırlı uğurlu olsun. Keyif ve mutluluklarla dolu, rüzgarı kolayınıza bol bol yelkenli günler diliyorum... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sevgiyle kalın...

*

N. Ö.

« Yanıtla #27 : Ekim 22, 2014, 21:22:24 »
Teknedeki tek eksik ırgat. Demiri fazla derine bırakmamalı. Chartplotter’ımız da yok. Derinlik göstergesi de bir yerde takıldı kaldı, değişmiyor. Seyrin başında çalışıyordu. Gözümüzün gördüğü bir derinliğe demir bırakacağız. Teknem ikiz salma ve 90 cm derinliğim var. 1 metre suya girebiliyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Vural Korsan çok korunaklı güzel bir koy buldu. Martı koyuymuş sanırım. Kıyıya beyaz büyük martı resmi çizilmişti. Demiri bıraktık, tek seferde süper tuttu. Denize girdik. Kardeşlerim Vural korsanla kıyıya çıktı. Nar yemişler. Ben teknemden uzaklaşmak istemedim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Koyun dışı bir anda hareketlendi, rüzgar artmış dalga kaldırmıştı. Dönmeye karar verdik. Saat 17:00 de Chris gelecekti marinaya, bekletmeyelim dedik.
Bu arada ana yelkeni açmaya çalıştık ama sıkışmıştı açılmadı. Chris’e sorarız dedik. Zaten biz çıkarken arkamızdan yelkenle ilgili bir şeyler söylemişti ama dinlememiştik
Dönüş hayli rüzgarlı ve dalgalıydı. Ama teknem yalpa ya da baş kıç yapmadan süper gidiyordu. Bizi hiç sarsmadı. Vural  çok şaşırdı. Nazar boncuğuuuu diye söylendi yine Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Marinaya girişte palamar çağıralım dedim Vural gerek yok sen girersin dedi. Murat Korsanı arayıp dönmekte olduğumuzu bildirdik. Tanışmamız ayaküstü olmuştu, sohbet edememiştik. Murat korsan gitmeden bir kahvesini içelim istedik. Sağolsun fotoğraf makinasıyla konuşlanmış bizi bekliyordu Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
 Yerime baştankara problemsiz girip bağlandık.
Vural’la hemen Murat korsanın teknesine geçtik.. Güzel kızı Deniz’i de böylece tanımış oldum. Umarım bir hafta sonu teknemle seyir de bana eşlik eder  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

« Yanıtla #28 : Ekim 22, 2014, 21:37:06 »
bu tekne gerçekten 4o yaşındamı? mutluluğunu birkez daha paylaşıyorum.
*

N. B.

« Yanıtla #29 : Ekim 22, 2014, 21:38:22 »
Vural Korsan çok korunaklı güzel bir koy buldu. Martı koyuymuş sanırım. Kıyıya beyaz büyük martı resmi çizilmişti.

İnsan hayatında ilkler önemlidir. Hele tekne sahibi olmak gibi ilklere paha biçilemez.
Tekrar hayırlı olsun. İyi günlerde mutluluk içinde kullan Nilüfer kardeş.

Pervaneye halat dolanması iyi olmuş. Hakkını iyi zamanda
kullanmışsın. Dilerim bir daha dolanmaz artık.

O koyun adı Martı Koyu değil Yavansu koyu.
Martı resmi kıyıya çizilmemiş sanki denizden su içiyormuş gibi
taşlarla şekillendirilip beyaza boyanmıştır.
Koy o kadar da korunaklı değildir.
Ama çok güzeldir.

Devamını bekliyoruz.
Sevgiler.