0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

B. O.

Doğru tekne hangisi
« : Haziran 20, 2017, 22:47:32 »
Merhaba değerli Korsanlar,
geçen kışı sanal ortamda 2. el tekne aramakla geçirdim.  Sonuç yok.
marka tespit etmek konusunda ,Bir çok tekne sahibi dostumla da konuştum. Kullandıkları teknelerinin markalarını tavsiye eden de var, sakın alma çok zayıf, kırıldı kırılacak gibi geliyor diyende var. 57 Senede bir tekne alacağım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap düzgün birşey almak istiyorum.
uzun süre değiştirmiyeceğim bir boyut olsun dedim dolayısı ile 42 ile 44 arası olmalı diyorum.
Yeni nesil teknelerin kıçı geniş ve bizim yaşantı şeklimize uygun; tabii bu arada bütçemizde sınırsız değil.
Bavaria ların 2014 falan gibi yeni nesil teknelerine baktım ve eski Bavaria larla alakaları yok, sanki eskiler (2004 2009 arası galiba) daha sağlam gibi (daha dar bir havuzluk olmasına rağmen)
sonuç olarak 3. kez günü birlik tekne bakmaya aşağıya uçup ardıma bakarak geri dönüyorum elim boş.
Yeni nesil Hanse ler çok tavsiye ediliyor fıransızlardan çok daha kaliteli olduğu konusunda rivayetler var. Ne derece doğru bilemedim...
Hedefimi şöyle belirledim; Özel kullanılmış temiz olmak kaydı ile  2007 2008 Bavaria 42 yada  3013 2014 hanse 415
bu arada Bavaria lara o yaşlarına rağmen fazla istiyorlar ve bence satamıyorlar.
Değerli fikirlerinizi rica ediyorum.
Saygılarımla

*

A. S.

Ynt: Doğru tekne hangisi
« Yanıtla #1 : Haziran 21, 2017, 01:01:48 »
Birol Bey hiç sıkmayın canınızı...
Teknelerin de en az 30 senedir otomobillerden farkı kalmadı, hiç biri "normal kullanıcı " için kötü değil.
Dünya turuna çıkmayacaksanız, kutuplara gitmeyecekseniz ; dünyanın her yerinde bir marinadan bir marinaya,
bir limandan bir limana gitmek için üretilmiş teknelerin hepsi bizlerin hem gereksinimlerini, hem emniyetlerini
karşılar.
Görüntüsü, iç yerleşimi, fiyatı içinize sinen birini alın ; çözün palamarları...

*

C. E.

« Yanıtla #2 : Haziran 21, 2017, 17:33:00 »
Mükemmel cevap!

*

N. D.

« Yanıtla #3 : Haziran 21, 2017, 18:49:21 »
Mükemmel cevap! katiliyorum,

ama   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap markalar arasi yinede bircok farliliklar var, ve hangisi bana göre dediniz, iste bunu bulmak icin
ve aradiginizin özelliklerin farkina varabilmek icin birkac modelin mümkünse ayni boy teknelerinide
3-5 gün ve gecenizi gecirmelisiniz.

Biz ne anlatsak size uymayabilir, daha dogrusu siz kendiniz ne özellikler aradiginizi bilmiyor olabilirsiniz,
tecrübenizin olmadigini varsayiyorum.

Benim sahsi görüsüm, sayet bütceniz yetiyorsa Hanse alin derim yeterse mesela 445 veya 455,
ikiside Alman mali olsada Bavaria o kaliteden uzak,
ikinci el fiyatlarida onun icin daha düsüktür Bavarianin, bu durumda bütcenize uyabilir.

Hem yeni hem eski kasa kullandim birer hafta Bavarianin.
« Son Düzenleme: Haziran 21, 2017, 18:51:37 Gönderen: Nedim Delen »

*

H. H. A.

« Yanıtla #4 : Haziran 22, 2017, 11:08:42 »
Birol Korsan,teknelerin hemen hemen hepsi (özel markalar dışında) birbirine çok yakın.Bence sizin hoşunuza giden ve bütçenize uyan tekneler arasında seçimi eşinize yaptırın. O hangisine ısındıysa onu alın (tabii ekspertizini yaptırarak) Sonradan herhangi bir şikayetinde önünü böylelikle almış olursunuz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

B. Ç.

« Yanıtla #5 : Haziran 22, 2017, 15:06:17 »
Siz aramaya devam edin ama doğru tekne sizi bulacaktır.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. D.

« Yanıtla #6 : Haziran 22, 2017, 15:39:24 »
İlk tekne çoğu zaman doğru tekne olmaz. Tekne sahibi olamamış ama birçok tekneyi kullanmış ve deneyimlemiş denizciler ilk teknelerini yanılmadan edinebilirler. Bence, önce kolay satılabilir ortalama bir tekneyle başlayın, sonra size uygun olana karar verirsiniz. Hiçbir zaman geç değildir Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.
*

T. A.

« Yanıtla #7 : Haziran 22, 2017, 17:36:35 »
Parametreleri ortaya koymak lazım bence
İlk marina kiraları olarak başlanabilir
*

B. O.

« Yanıtla #8 : Aralık 06, 2017, 00:57:35 »
Tekrar merhaba kıymetli Korsanlar,
görüşlerinizi rica ettiğim Haziran ayından yaklaşık 3 ay sonra Eylül sonunda kayığımı buldum az ve özel kullanılmış bir 2008 45 DS 3kabin, meraklıları için belirteyim 2 wc Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Az kullanılmış, zaruri ve rutin  bakımları yapılmış ama hepsi o...
Açıkçası ben daha alçak kayık severim; bana daha estetik gelir. 45 DS lerle hiç ilgilenmemiştim bu nedenle.
Gezdiğim satılık kayıkların hep havuzluğunda uzanırım İLK İŞ OLARAK  acaba boyum kurtarıyormu diye ve tek dümenli değilse malesef hep büyük kalıyordum. Ha bu arada boyum da 175 cm var yok.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Görmeye gittiğimde o boy bir kayık için inanılmaz ferahlıkta bir havuz buldum uzandım ve boş kalan  ayak ucumada arkadaşım oturabildi.2, krıter döşeklerin temizliği idi benim için; sonuç mükemmel nokta leke yok.
sırasıyla geri kanan 72 kırıteride  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap test ettikten sonra çok uzatmıyayım aldık. Artık adı ''Serenat''
Kimse bana kayığı anlatmadı ne vanası nerede hangi şalter neyi kapatır vs vs işin bu tarafı tam bir fiyasko. Bu arada eminim buradan sizlere yazsam bizzat gelip bana tanıtım yapacak ve hatta denize çıkacağımız bir çok korsan kardeşim vardır.
Liman başkanlığından devri alıp kayığa çantamla geldim, önce bir yıkayayım şunu dedim, elimde hortum güverteye çıktığımda ''ben ne halt ettim yahu gemi gibi kayık almışım'' dedim ve epeyce moralim bozuldu. neyse dış temizlik faslı yarım saatte bitip de hatta küçükte bir tamirat yapınca moralim yerine geldi, Yalancı boğazda güneş batarken guruba karşı ilk kahve çoook keyifliydi.
Erken bir akşam yemeği ve kayığımda ilk uyku.
Sabah temizlik malzemesi alış verişi ve temizliğe birlikte girişeceğim hanım elinde elektirik süpürgesiyle teşrif etti. tüm gün canımız çıktı zaten tertemiz olan kayığı tekrar şartladık.
Akşamı malesef baş wc yi dışkı bastı ve depoya basan hortumu değiştirmek zorunda kaldık elektirikçi Cengiz le.
9 senelik teknede kimsenin aklına gelmemiş ne hikmetse değiştirmek bu arada tüm vanalar ve hortumlar değişmiş amma en pisi değişmemiş nedense.
topu topu 2 aydır kayık bende ama epey bir macera ve tamirat yaptık doğrusu. mesela kayığı Turguta getirirken  Bozukkale de alargada yattık,  gece fırtına yağmur nedeni ile göz gözü görmüyor yataktan fırladık  en dipte demirliyken koyun azında kendimi buluşum (allahtan tam kalenin önündeki sığlıkta tutmuş tekrar demir) demiri alırken ırgatın sigortası atması ve ben malesef o panikle sigortanın yerini bulamamam sabahı motordan destek alarak beklemem ve 10 luk 40 mt zinciri vinç yardımı ile 5 mt , 5mt çekmem falan bunlardan bahsetmiyeceğim bile...
Yinede şimdilik çok memnunum zira anlatacak bir şeyler var en azından...
İlginize teşekkürler,
Keyifli günler dilerim.

*

N. D.

« Yanıtla #9 : Aralık 06, 2017, 13:16:28 »
Birol korsanim, ilk önce güle güle kullan diyorum.

Bence iyi yapmisin, anladigim kadariylan 2008 model jeanneaue 45 DS bahsediyorsun deyilmi?
Ilk gece maceran banada birseyler hatirlatiyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ileride aklindan silinmiyecek anilar bunlar. Benim kayiktaki tüm wc borularini degistirdim bu sene.

Kayigin derdi bitmiyor, ama tatli dert  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Kolay gelsin, denizlerde bulusmak ümidiylen.
« Son Düzenleme: Aralık 06, 2017, 13:17:13 Gönderen: Nedim Delen »
*

N. B.

« Yanıtla #10 : Aralık 06, 2017, 21:31:00 »
Birol’cum hayırlı olsun öncelikle. Kayığın boyu üzerine 1 saat konuştuktan sonra gidip 45 lik alman muhteşem Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap, ama doğrusu kimse kendi tecrübe etmeden ikna olamıyor. Güzel günlerde kullanırsın umarım, ben birara sana şalterlerin yerini gösteririm Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

B. O.

« Yanıtla #11 : Aralık 06, 2017, 22:18:23 »
Evet nedim korsanım haklısınız çok teşekkürler.
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap buda sana Necipciğim.
*

B. H.

« Yanıtla #12 : Aralık 06, 2017, 23:52:43 »
Birol abi hayırlı olsun güle güle kullan. Hangi marinada tutuyorsun kayığı?
*

B. O.

« Yanıtla #13 : Aralık 07, 2017, 19:01:48 »
Seninkide hayırlı olsun sen henüz ifşa etmedin galiba...
Marmaris Turgutta Ella da
*

B. H.

« Yanıtla #14 : Aralık 07, 2017, 22:09:50 »
Teşekkürler. Daha etmedim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap