0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. B.

Ynt: Bu tekne neden bu kadar ucuz olabilir?
« Yanıtla #15 : Nisan 18, 2014, 22:50:49 »
Hemen alalım.. Ciddiyim ha..

*

C. G.

« Yanıtla #16 : Nisan 18, 2014, 22:51:52 »
Bende ciddiyim alalim

*

H. A.

« Yanıtla #17 : Nisan 18, 2014, 22:59:36 »
arkadastan gelen yanıtın devamı aynı maıl ı bende aldım ve ayrıntı ıstedım  gelen cevapta  ayni teknenin  baska bir siteden kopyalanmis  resimleri  ve  bilgilerinin yanisira  nasil  satin alacagim yaziyor  resmen  salak ariyor arkadas  lutfen  okuyun

Boat price 13.000 EUR including the shipping and insurance.Now the boat it is locate in Virgin Island.I am unable to meet you in person for this transaction so we will use the shipping company.I will explain you how this works.I need your full name and address so i can start the transaction.You will receive an invoice with all the information for our deal. After the amount is sent to the shipping company they will start the shipping process.You will receive the boat in max. 25 days with all the documents. You will have the boat for 7 days so you can test it and inspect it. After those 7 days, if you agree to keep the boat they will give you the Title and a bill of sale with your name on it as the new owner and i will receive the money from them .Otherwise if you don't like the boat you get refunded and i will pay for the shipping cost.

If you agree and ready to buy then I need the following details from you

- Full Name
- Address, City
- Zip Code
- Country

*

A. K.

« Yanıtla #18 : Nisan 18, 2014, 23:01:12 »
Kisisel gorusumdur:

Ikinci el tekne almak her zaman icin cok daha ehvendir. Ilk sahibi (eger iyi bir denizci ise) butun eksiklerini ve hatalarini gidermis, envanterini tamamlamis, guvenli ve keyifli seyirler icin tekneyi hazirlamistir.

Yepyeni bir tekne aldiginiz zaman, maliyetinin uzerine bir suru masraf daha yaparsiniz. Ancak teknenin bir hafta sonra bile satis fiyati kesinlikle yaptiginiz harcamalarin aritmetik toplami degildir. Yani, ek masraflariniz ikinci el fiyatini benzerlerine gore biraz arttirir, ama hic bir zaman yatirdiginizi geri alamazsiniz. Bunlarin disindaki fiyat tesbitleri, hatali fiyatlandirmalar, teknenin GERCEK durumu uzun yillar suren satis beklentilerine neden olabilir.

O nedenle, denizde tenistigim butun yabanci yelkencilerde de orneklerini gordugum, her zaman ikinci el teknelerin avantajli oldugudur.

Herkese sevgiler ve alis/satis beklentilerinde iyi sanslar... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. G.

« Yanıtla #19 : Nisan 18, 2014, 23:01:43 »
Size bu adrestenmi mail geldi
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. A.

« Yanıtla #20 : Nisan 18, 2014, 23:12:50 »
sizin  aldiginiz mailin aynisini aldim ve  detay istedim  dolandirici olduklarini anladigim icin   ne cevap gelecek diye bekledim gelen yanit yukarda   arkadas  petrol platformunda calistigi ve tekne de  british island ta oldugundan  alici ile  yuzyuize  gelemiyormus   bu yuzden  tekne nakliye sirketini kulanicakmis satis ve transfer icin  ben  ona  kendi bilgilerimi verecekmisim   bill of sale ve  registration icin  daha sonra o da tasiyici firmaya belgeler ve tekneyi teslim edecekmis ama once   tasiyici firma bana  bir odeme  kagidi ve fatura    bedeli cikaracak ve ben  odedikten sonra en fazla  25 gun sonra tekneyi teslim lacakmisim  nakliye ve sigorta dahil 13000  euro( MUTHIS BIR TEKLIF ) tekne geldikten sonra  7 gun  bakip test edicegim eger begenmezsem   geri  alacak ve parami odeyecekler 
anladigim  kisaca tercumesi bu  bu tekneye  para yollayip alacak kadar zeki degilim
*

A. K.

« Yanıtla #21 : Nisan 18, 2014, 23:15:32 »

Sakin haaa...!!!

Bu kesinlikle bir dolandiricilik duzeni.

Bilmiyorum zamaninda sizlere de is baglantisi icin boyle ilgisiz yerlerden mesajlar geldi mi?
Bir zamanlar ozellikle Afrika ulkelerinden bilmem kac yuz bilgisayar istiyoruz falan gibi mesajlar gelirdi. Firmalardan biri iletisimi surdurmus, islemlerin bir yerinde "alim komitesinde bir sorun cikti, hesabimiza mahsuben bi onbin dolarcik gondevirenin" demisler...

Bir ara da, Asya'dan veya Afrika'dan "ben prens bilmem kim, kisisel hesaplarimi ulke disina cikarmak istiyorum, yuzde verirsem yardimci olur musun" diye yazilar geliyordu...

Bence elinizle dokunabileceginiz kayiklarin disinda baskalarina bulasmayin...

Sevgiler Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. G.

« Yanıtla #22 : Nisan 18, 2014, 23:18:34 »
Ben vazgectim almayacagim, Ersin korsan alsin  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Nisan 18, 2014, 23:18:59 Gönderen: Cenk Gürsel »
*

M. D.

« Yanıtla #23 : Nisan 18, 2014, 23:24:59 »
Topic amacına ulaşmaya başlıyor.
Korsan kardeşler dikkatli olun. Üzülmeyin Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. B.

« Yanıtla #24 : Nisan 19, 2014, 00:06:41 »
Şaka bir yana gerçekten bir dolandırıcılık hikayesine benziyor. Ali korsanımın dediklerine katılıyorum.
*

M. T.

« Yanıtla #25 : Nisan 19, 2014, 08:10:46 »
Çok iyiymiş, beğenmezsen geri verebilirsin, nakliye de benden Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bunlar bence iyi dolandırıcı değil Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Fazla iyimser bir durum koymuşlar ortaya
*

H. A.

« Yanıtla #26 : Nisan 19, 2014, 10:44:05 »
Bu teknenin gorunecek yeri yok gormek isteyen  hirvatistanda gorebilir ancak cunki tekne orda sipli ile trigor arasinda bir yerde ilan dogru bile olsa virgin adalarindan buraya sadece gemi ile transferi  8000 $ civarinda  amcam sigorta ve nakliye dahil 13 000  euro fiyat istemis   ve ayni teknenin bir hirvatistanda calisan bir charter firmasinda  tanitim resimleri var kiralik olarak   bazen insanin basireti baglanip bu tip ilanlara kanip en azindan kapora  bile yollayabilir  miktar kucuk bile olsa  dolandirici  eleman  amacina ulasmis sayilir  nede olsa birsey vermeden kolay para kazanmistir
Burda yazmamizin  amaci da  arkadaslarimizin dolandirilmasini onlemek icin  yaziyoruz lutfen kanmayin