0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

T. B.

Fransa dan tekne almak
« : Ocak 09, 2017, 23:25:01 »
Selamlar,

Yurt dışından deniz yoluyla bir kaç tekne getirmiş olmama rağmen, farklı bir konuda atladığım bir yer var mı düşüncesiyle paylamak istiyorum. Alacağım tekne 25   feet civarlarında bir balıkçı. Gerek mevsimsel gerekse teknenin küçüklüğü nedeni ile karadan getirmeyi planlıyorum.  (tekne Fransa dan gelecek) Mevcut USA şirketimin üzerine iki tekne kayıtlı, bu tekneyi de şirketimin üzerine yapacağım. Bayrak düşümü dahil USA bayrağının çekilmesi 10 günde hallolacak gibi. taşıyıcı tır ile de Türkiye teslim bağlantı yaptım. Ama bugün aklıma şu geldi, (fikrim geldi)  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  taşıyıcı TIR a hem fazla para ödememek hem de burada gümrüklü alanda müşavirlere gümrükten çekmek adına ödeme yapmamak için, TIR ile Selanik e kadar getirmek oradan denize indirip, deniz yolundan yurda girmek.... Türkiye ye girişte zaten nerden geldiğimle alakalı transitlog sorulmuyor.  Yunanistan a kadar karadan gelişle alakalı, bu ülkede nasıl transitlog almak lazım, bilgisi olan varmı? Yolda kontrol olmasa sorun olmaz da ya olursa düşüncesi ile paylaşmak istedim. Birde geçmişte hatırlasanız, yanlış hatırlamıyorsam Vural Korsan ın başına gelmişti, Fransa da sanki bizim Delaware sahipliğimiz kabul görmüyordu diye bir yazı hatırlıyorum, hala böyle bir şey söz konusu mu? Tekne sahibinin acentası sorun yok diyor ama..

*

Z. T.

Ynt: Fransa dan tekne almak
« Yanıtla #1 : Ocak 10, 2017, 00:43:02 »
Fransa çok uzak bir yer değil deniz yolu için ve yunanistan a kadar vereceginiz kara yolu parasına direkt deniz yolu ile getitirsiniz.Ben 2016 nisan ayında Alicante/Ispanyadan swift trawler 34 getirtim.Palma de Mallorca dan yüklediler .Bizdeki taşıyıcıların hemen hemen hepsi komisyon firmaları ve astronomik fiyat söylediler ben peters and may firmasına (Ingiltere) getirttim bizdeki fiyatların % 30 aşağısına mal oldu hatta inanamadım tekne denize inerken ingiltereden gelen 2 şef gemi personelini asiste ediyorlardı ve super bir hizmet aldım.
Bence bir teklif alın derim en azından keşke demezsiniz.