0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. D.

Ynt: OpenCPN Harita Görüntüleme ve Seyir programı
« Yanıtla #30 : Aralık 07, 2012, 19:42:44 »
Hasan korsan teşekkürler. Çok yararlı bir paylaşımda bulunmuşsunuz.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. Z.

« Yanıtla #31 : Aralık 07, 2012, 19:48:20 »
............................
Alıntı
Haritaları yüklemek için:
...............................
5- Haritalar-> Yüklü Haritalar -> Klasör ekle -> Tamam.
Program haritaları görecektir.

[/quote]
Yani Klasor ekle sekmesinde sadece CM93 isaretlenip tanitilir dimi (Benim yaptigim bu)
Yoksa CM83 un icindekiler tek tek secilerekmi tanitilmali  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. Ç.

« Yanıtla #32 : Aralık 07, 2012, 19:58:13 »
Alıntı
Yani Klasor ekle sekmesinde sadece CM93 isaretlenip tanitilir dimi (Benim yaptigim bu)
Yoksa CM93 ün icindekiler tek tek secilerekmi tanitilmali
Suat korsanım, doğru yapmışsınız. İçindeki klasörleri tek tek tanıtmanıza gerek yok. Sadece CM93 klasörünü işaretlemeniz yeterli. Acaba ne oldu da tereddüt ediyorsunuz?

*

S. Z.

« Yanıtla #33 : Aralık 07, 2012, 20:00:53 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Alıntı
Yoksa CM93 ün icindekiler tek tek secilerekmi tanitilmali
Suat korsanım, doğru yapmışsınız. İçindeki klasörleri tek tek tanıtmanıza gerek yok. Sadece CM93 klasörünü işaretlemeniz yeterli. Acaba ne oldu da tereddüt ediyorsunuz?

Calismasinda bir problem yok. Sadece OpenCpn nin altinda sari bir doluluk gosterir gibi bir serit olusuyor ya, iste o tam dolu gibi olmayinca acaba haritalarin hepsini gormuyormu dedimdi... Yani benimki merak...

*

H. Ç.

« Yanıtla #34 : Aralık 07, 2012, 20:12:12 »
Haritaların,
... acaba haritalarin hepsini gormuyormu dedimdi... Yani benimki merak...
Küçük dikdörtgen olmalı söz ettiğiniz şey. O programa CM93 yüklü olduğunun işareti. Başka haritalar yüklendiğinde başka renklerde küçük dikdörtgen kutular oluşuyor.

Yakınlaştırdıkça haritaların daha ayrıntılı görülüyor olması lazım. Ayrıntı derecesi ve başka ayarlar "seçenekler" içindeki sekmelerden değiştirilebilir. Zamanla oynaya uğraşa öğrenilir. Ne yazık ki şu sırada kullanım kılavuzunun basılı, Türkçe bir metni yok.
« Son Düzenleme: Aralık 07, 2012, 20:13:56 Gönderen: Hasan Çetin »

*

S. Z.

« Yanıtla #35 : Aralık 07, 2012, 20:18:04 »
Haritaların,
... acaba haritalarin hepsini gormuyormu dedimdi... Yani benimki merak...
Küçük dikdörtgen olmalı söz ettiğiniz şey. O programa CM93 yüklü olduğunun işareti. Başka haritalar yüklendiğinde başka renklerde küçük dikdörtgen kutular oluşuyor.

Yakınlaştırdıkça haritaların daha ayrıntılı görülüyor olması lazım. Ayrıntı derecesi ve başka ayarlar "seçenekler" içindeki sekmelerden değiştirilebilir. Zamanla oynaya uğraşa öğrenilir. Ne yazık ki şu sırada kullanım kılavuzunun basılı, Türkçe bir metni yok.

Hic problem degil....  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Gayet guzel bir prgrm...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. A.

« Yanıtla #36 : Aralık 07, 2012, 20:31:47 »
Teşekkürler Erdem Korsan bana mail ulaştı.
*

İ. S.

« Yanıtla #37 : Aralık 07, 2012, 20:41:04 »
Erdem benim mail hala gelmemiş  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. G.

« Yanıtla #38 : Aralık 07, 2012, 20:41:49 »
Erdem benim mail hala gelmemiş  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Benimki de !
*

K. A.

« Yanıtla #39 : Aralık 07, 2012, 21:18:06 »

benim de
*

M. A.

« Yanıtla #40 : Aralık 08, 2012, 10:45:16 »
Hasan ve Erdem korsanlarım çok teşekkür ederim sistem gayet iyi çalışıyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tekneden evvel navigasyon sistemimiz hazır  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. G.

« Yanıtla #41 : Aralık 08, 2012, 12:53:25 »
erdem teşekkür ederim. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. S.

« Yanıtla #42 : Aralık 08, 2012, 13:23:08 »
evet benimki gelmedii Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap şimdi söylediğim için olabilir

*

K. A.

« Yanıtla #43 : Aralık 08, 2012, 15:15:08 »
benim kide yok
*

F. T.

« Yanıtla #44 : Aralık 08, 2012, 15:15:16 »
Hasan ve Erdem korsanlarım çok teşekürler paylaşım için.