0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

K. K.

Ynt: Eski tip ampulleri LED 'e çevirmek
« Yanıtla #30 : Haziran 22, 2010, 21:25:21 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Cenker, senin teknenin salmasının altına led yaptıracakmışsın. Doğru mu?   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Cenker e yakışır... Hem 50 dereceden gözükecekmiş o ledler. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. T.

« Yanıtla #31 : Haziran 22, 2010, 21:30:56 »
Fırtınada, iskelede duran pasarellam yer değiştirmiş.. Yenisini kenarları ledli yaptıracağım.. Akşamlarıda yakarım marinada of süper olur...

*

E. Ç.

« Yanıtla #32 : Haziran 22, 2010, 21:44:46 »
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Zaten yapmış Cenker korsan.Tepkileri ölçmek için yapsam nasıl olur diyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hayırlı olsun  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Haziran 22, 2010, 21:45:44 Gönderen: Erdem Çakır »

*

K. K.

« Yanıtla #33 : Haziran 22, 2010, 21:58:39 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. T.

« Yanıtla #34 : Haziran 23, 2010, 09:21:10 »
Benim fikrimi çalmışlar...

*

M. C.

« Yanıtla #35 : Eylül 27, 2010, 08:10:13 »
Ben tekneyi alır almaz içerideki tüm aydınlatmaları halojenden led'e çevirdim. Warmwhite olarak. G4 soket dedikleri 2 pinli ufak soket cinsinden.
O zamanlar daha türkiye'de satmıyorlardı. Ben ingiltereden ultraled denen bi internet sitesinden sipariş ettim. Sanırım tanesini 6 kraliçe parasından almıştım. 30 tane civarı ampul olduğunu düşünürsek bayağı bi tasarruf oldu. Sonradan satılmaya başladı buralarda da ama fiyatlar hala fahiş ! Tesadüfen benim karşı teknenin sahibi arkadaş elektrik mühendisi, dükkanı var kadıköyde bu led işini yapıyor, ona verdim bi numune Çin'de ürettirdi. Ciddi anlamda ucuzladı tabii fiyatı, hem de projeyi biraz daha geliştirdik, uzaktan kumandalı renk değiştirir şekilde yaptık, acayip havalı oldu. Ucuza almak isteyenler için arkadaşın detaylarını verebilirim.
*

Y. T.

« Yanıtla #36 : Eylül 27, 2010, 09:41:00 »
Araçlarda led ampul kullanılınca arıza ışığı yakabiliyor.Bu led ampulde direncin o devrede az olmasından mı kaynaklanıyor?
« Son Düzenleme: Eylül 27, 2010, 09:41:18 Gönderen: Yusuf Topaloğlu »
*

C. P.

« Yanıtla #37 : Eylül 27, 2010, 10:05:07 »
Bu ledlerin 3 çiplisi ve gün ışığı olanları var ben onlardan kullanıyorum. Aydınlatma muhteşem ve güneş ışığından hiç farkları yok.
*

m.

« Yanıtla #38 : Eylül 27, 2010, 15:51:22 »
Ben tekneyi alır almaz içerideki tüm aydınlatmaları halojenden led'e çevirdim. Warmwhite olarak. G4 soket dedikleri 2 pinli ufak soket cinsinden.
O zamanlar daha türkiye'de satmıyorlardı. Ben ingiltereden ultraled denen bi internet sitesinden sipariş ettim. Sanırım tanesini 6 kraliçe parasından almıştım. 30 tane civarı ampul olduğunu düşünürsek bayağı bi tasarruf oldu. Sonradan satılmaya başladı buralarda da ama fiyatlar hala fahiş ! Tesadüfen benim karşı teknenin sahibi arkadaş elektrik mühendisi, dükkanı var kadıköyde bu led işini yapıyor, ona verdim bi numune Çin'de ürettirdi. Ciddi anlamda ucuzladı tabii fiyatı, hem de projeyi biraz daha geliştirdik, uzaktan kumandalı renk değiştirir şekilde yaptık, acayip havalı oldu. Ucuza almak isteyenler için arkadaşın detaylarını verebilirim.

Murat Korsan,
Bunlardan bana da lazım... Fiyatları 20- 30-60 TL arası değişiyor hatırladığım kadarı ile... Millet tuttarabildiğine yani...
Arkadaşınızda fiyatları nedir?
Öğrenebilirseniz sevinirim...

*

Ö. O.

« Yanıtla #39 : Eylül 27, 2010, 20:54:51 »
Araçlarda led ampul kullanılınca arıza ışığı yakabiliyor.Bu led ampulde direncin o devrede az olmasından mı kaynaklanıyor?

Arıza olduğunu çekilen akımın belli bir seviyenin altına düşmesi ya da tamamen kesilmesi ile algılıyorsa,ledler klasik ampullerden çok daha az akım çektiği için ampul bozuldu zannediyordur.
*

M. C.

« Yanıtla #40 : Eylül 28, 2010, 08:17:36 »
Benim bildiğim bu araçlarda arıza lambası yakan XENON ampul olacak yaw.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

« Yanıtla #41 : Eylül 28, 2010, 09:45:13 »

Murat Korsan,
Bunlardan bana da lazım... Fiyatları 20- 30-60 TL arası değişiyor hatırladığım kadarı ile... Millet tuttarabildiğine yani...
Arkadaşınızda fiyatları nedir?
Öğrenebilirseniz sevinirim...

Ben de... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. A.

« Yanıtla #42 : Kasım 12, 2010, 20:40:46 »
marmariste azmakbaşındaki elektrikçiden 2 adet denemek için aldım. sonuç mükemmel. montaj çok kolay , sanırım tanesi 30 tl idi.
*

M. G.

« Yanıtla #43 : Kasım 12, 2010, 21:11:15 »

modern bazi otomobillerde ampullerin cektigi akim kontrol ediliyor. akim limitler disinda ise ariza olarak yol bilgisayarinda cikiyor. cakma xenonlar da, watt farki olan ampuller de, lef ampuller de bubu yapiyor. yapmamasi icin teknikler var baglanti sirasinda.  orijinal olmayan xenon lambalar baska sorunlara da yol acabiliyor ama tekne ile ilgili degil.
*

M. G.

« Yanıtla #44 : Kasım 12, 2010, 21:13:14 »
bir de lo
Fırtınada, iskelede duran pasarellam yer değiştirmiş.. Yenisini kenarları ledli yaptıracağım.. Akşamlarıda yakarım marinada of süper olur...

bir de lowrider tarzi sallanti makinasi ve sualti aydinlatma Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap