0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A.

Teknede geçici süre arıtılmış su içilmesinin pek zararı olduğunu sanmıyorum.
Ama evde durum farklı....
   Sürekli damacana su almaktansa, 8 aşamalı su arıtma alıp kullanmaya başladık.
Bir taraftan da, içimde bir kuşku..Ne kadar sağlıklı acaba..
Öyle ya, suyu önce "saf su" denebilecek şekle getiriyor, sonrasında bazı(?) mineral ve katkılar ekliyormuş ve kaliteli su elde ediyormuşuz. Diğer taraftan, bazı damacana sularının da şebeke suyunun arıtılmasıyla elde edildiğinden şüphelerim var.
   Ayrıca, içme suyundan sağladığımız birçok mineral vs., den mahrum kalmıyor muyuz?
  Bu konuda bilgi ve tecrübesi olanlardan paylaşmalarını rica ediyorum...

*

N. B.

Kuşkularınızda haklısınız.Bende de aynı kuşkular var.
Henüz mineral dengesi kurulamadı bu çeşit sularda.
Önemli bir konu da suyu kireçsiz hale getirmemek lazım.
Kireçsiz sular damar sertliğini hızla artırıyor.
Sevgiler.

*

A. Ç.

Sudan alacağınız minerallerin tamamını gıdalardan zaten alıyoruz. Sudan almamız bu nednele çok önemli değil.

Damacana sular kaynak sularıdır. Bildiğim kadarı ile tamamı denetleniyor. Yeraltı sularından elde edilen sular "su" ibaresi ile satılamıyor. Coca Cola meşrubatta yer altı sularını arıtarak kullanır ve bu suyu pazarladı, ".... içecek" şeklinde isimlendirildğini hatırlıyorum. hala piyasada mı tam olarak bilmiyorum.

*

H. E.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Öyle ya, suyu önce "saf su" denebilecek şekle getiriyor, sonrasında bazı(?) mineral ve katkılar ekliyormuş ve kaliteli su elde ediyormuşuz. Diğer taraftan, bazı damacana sularının da şebeke suyunun arıtılmasıyla elde edildiğinden şüphelerim var.
   Ayrıca, içme suyundan sağladığımız birçok mineral vs., den mahrum kalmıyor muyuz?

Su içindeki partikül miktarını ve sertliğini ölçen basit aletler var. Yine bu arıtma cihazları kategorisinde, internet sitelerinde satılıyor. Onları almak iyi bir fikir olabilir. İçtiğinizin saf su olmadığını doğrular en azından.
Benim duyduğum başka bir sorun var. Bu arıtma cihazlarında kullanılan karbon filtre aktif karbbon içeriyormuş ve bu nedenle de mikrobiyolojik üreme olurmuş ve UV dezenfeksiyon gerekliymiş.  Nasıl oluyor da oluyor bir fikrim yok. Bilen var mıdır?

*

C. E.

Mineraller konusunda için rahat olsun diye her gün en az bir maden suyu içmeye çalışıyorum.

*

A.

Kuşkularınızda haklısınız.Bende de aynı kuşkular var.
Henüz mineral dengesi kurulamadı bu çeşit sularda.
Önemli bir konu da suyu kireçsiz hale getirmemek lazım.
Kireçsiz sular damar sertliğini hızla artırıyor.
Sevgiler.
Bu çok tehlikeli bir durum, o zaman..
*

A.

Sudan alacağınız minerallerin tamamını gıdalardan zaten alıyoruz. Sudan almamız bu nednele çok önemli değil.

Damacana sular kaynak sularıdır. Bildiğim kadarı ile tamamı denetleniyor. Yeraltı sularından elde edilen sular "su" ibaresi ile satılamıyor. Coca Cola meşrubatta yer altı sularını arıtarak kullanır ve bu suyu pazarladı, ".... içecek" şeklinde isimlendirildğini hatırlıyorum. hala piyasada mı tam olarak bilmiyorum.
Büyük firmaları bilemem ama, bazı küçük firmalar, şebeke suyu, kuyu suyu kullanıyor. İstanbul, kartal Yakacıkta, bir çok yerde damacananızla gidip dolduruyordunuz, geçen yıllarda. Kullanılmamış plastik kapakları da vardı.  Şimdisini pek bilmiyorum.
*

A.

Su içindeki partikül miktarını ve sertliğini ölçen basit aletler var. Yine bu arıtma cihazları kategorisinde, internet sitelerinde satılıyor. Onları almak iyi bir fikir olabilir. İçtiğinizin saf su olmadığını doğrular en azından.
Benim duyduğum başka bir sorun var. Bu arıtma cihazlarında kullanılan karbon filtre aktif karbbon içeriyormuş ve bu nedenle de mikrobiyolojik üreme olurmuş ve UV dezenfeksiyon gerekliymiş.  Nasıl oluyor da oluyor bir fikrim yok. Bilen var mıdır?

TERS OSMOS, mikropları geçirmiyor diye biliyorum. Ama yanılmış olabilirim...TERS OSMOS uygulanmadığı durumlarda UV gerekli tabii..
*

A.

Mineraller konusunda için rahat olsun diye her gün en az bir maden suyu içmeye çalışıyorum.

Eğer yeterli ise iyi fikir olabilir..
*

Ö. Ö.

Damacana sular ile ilgili durum içler acısı..

Gıda Güvenliği Hareketi yıllardır bu konuda çalışıyor.
Aşağıdaki sayfadan detaylı tabloları bulabilirsiniz.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

294 tane ambalajlı su markasından sadece 14 tanesinin artı puan alabildiğini görünce şaşıracaksınız!

Ayrıca sayfada bulacağınız PDF raporlarda su sektör ile ilgili tüm bilgiler (su çeşitleri, ambalaj çeşitleri vb.) bulabilirsiniz..
« Son Düzenleme: Ocak 14, 2017, 01:58:58 Gönderen: Özgür Ökten »
*

S. Ş.

Çok bilinen içtigimiz sular mort,nestle iyi diye evıne baska  su almayanlar biliyorum , berbatmış...

Sakarya ya yonelim var, pınarın yeni suyu ,  gokceagac sakaryadan dagıtılıyor...

*

S. S.

Özgür bey kaynak için teşekkürler.
Su firmalarının internet sitelerinde bu kadar ayrıntılı su analiz raporu bulmak mümkün değil. Gerçekler sürekli saklanıyor. Çocuklarımıza ağır metalli su içirmemek için bir sürü para veriyoruz. Ama nasıl kandırıldığımız ortada.
*

S. Ş.

bu ağır metaller soluma ,yutma ve emilimle geçiyormuş  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

vücuttan ağır metali nasıl atıcagız diye baktım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

ilki su iç  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap   belirli sebzeleri ve fermente gıdaları tüketmek ,hareket etmek terlemek & sauna vs  deri yoluyla atmak...

« Son Düzenleme: Ocak 14, 2017, 16:23:06 Gönderen: Semih Sener »
*

A.

Damacana sular ile ilgili durum içler acısı..

Gıda Güvenliği Hareketi yıllardır bu konuda çalışıyor.
Aşağıdaki sayfadan detaylı tabloları bulabilirsiniz.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

294 tane ambalajlı su markasından sadece 14 tanesinin artı puan alabildiğini görünce şaşıracaksınız!

Ayrıca sayfada bulacağınız PDF raporlarda su sektör ile ilgili tüm bilgiler (su çeşitleri, ambalaj çeşitleri vb.) bulabilirsiniz..
Teşekkürler, Özgür bey!
Görünüşe göre işimiz zor.
*

E. K.

Su arıtma konusunda güvenle kullanabileceğiniz ve size içebileceğiniz en sağlıklı suyu temin eden cihaz E-Spring.cihzı şık kullanımı basit hem partikül hem de ultraviyole temizlik saplayan ve vücuda yararlı bileşenleri suyun içinde bırakan harika bir ürün. Güvenle kullanabilirsiniz. ister lavabo yanı ister lavabo altı.