0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

K. K.

Ynt: Özgür Yazılım, GNU/Linux, OpenOffice/LibreOfice Üzerine
« Yanıtla #45 : Aralık 07, 2016, 11:19:02 »
benim de laptop'un wifi kartını beğenmiyordu ubuntu, ekran kartı çok ısınıyordu filan. mate deneyelim mi? herim korsan, denerseniz yorum bekliyoruz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Şaka dimi? Güncel Ubuntu MATE'i kur, gör...

Microsoft bile tevbe etti, Microsoft, Linux Foundation'a katıldı. Farklı platformlarda MS Linux versiyonları cirit atıyor...

7

Bak kurarım... kurulmaz, perişan ederim.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ubuntu MATE ne? Hoary, Lynx, Heron, Drake falan n'ooldu?

*

M. B. A.

« Yanıtla #46 : Aralık 07, 2016, 11:30:44 »
Bilindiğinin aksine Microsoft Windows'daki sürücü (driver) problemi GNU/Linux'ta olduğundan çok daha fazladır.

Microsoft Windows yüklü bilgisayarınızın hard diskini söküp bir başka bilgisayara takmayı deneyin ve görün.

Halbuki ben bilgisayar değiştirirken mevcut hard diskimi (Ubuntu MATE yüklü) söküp yeni bir bilgisayara takıyorum ve hiçbir sorun yaşamıyorum. 
« Son Düzenleme: Aralık 07, 2016, 11:31:02 Gönderen: Mahir B. Aşut »

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #47 : Aralık 07, 2016, 13:20:25 »
Hakan Erim olumlu yorum yazarsa ben de Ubutuya geçerim!

HErim'in askerleriyiz!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #48 : Aralık 07, 2016, 14:18:56 »
Tabii ki... Başarılı bir geçiş olur umarım...

Olmaz!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #49 : Aralık 07, 2016, 14:29:45 »
benim de laptop'un wifi kartını beğenmiyordu ubuntu, ekran kartı çok ısınıyordu filan. mate deneyelim mi? herim korsan, denerseniz yorum bekliyoruz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

...

Hakan Erim olumlu yorum yazarsa ben de Ubutuya geçerim!

HErim'in askerleriyiz!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Abiler, kullanan adamların profillerine baksanıza... 1986'da UNIX diyor adam. 1986'da benim kullandığım en teknolojik alet apartman kapı diafonuydu.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Salim'e, Mahir'e tabi kolay geliyordur. Elektronikçilerin devre şeması gibi bunlar da "abi, wifi kartında sorun çıkıyor" dediğinde "Ha, kolay o. Önce 'lspci -vnn | grep' yap, sonra 'iwconfig showed: lo        no wireless extensions' ise 'sudo apt-get purge bcmwl-kernel-source' ile halldedersin" diyorlar.

Pardon?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ben bunları nereye yazacağımı bile bilmiyorum. Bakkalın ordan tekrar sorayım ben.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Aralık 07, 2016, 14:31:27 Gönderen: Hakan Erim »

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #50 : Aralık 07, 2016, 16:58:17 »
Ben de aynen böyle hissediyorum valla..

Hey gidi DOS günleri, her bişeyi yapıyorduk, sonra Windows hastalığına teslim olduk, kuruduk gittik..
(Ekleme: Memlekette windows ve internet yokken 3 hatlı BBS işletiyordum, dünyayla iletişim kuruyoduk..)

Türkiye'nin 50'lerde abd yardımlarına teslim olması gibi.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Aralık 07, 2016, 17:00:03 Gönderen: Özgür Ökten »
*

T. A. (. Ü. S.

« Yanıtla #51 : Aralık 07, 2016, 17:41:41 »
İyi ki açmışsın konuyu. İnceledim şimdi
*

S. O.

« Yanıtla #52 : Aralık 07, 2016, 21:42:21 »
1986 yılında biz 32-bit makina kullanırken Bill amca "8-bit neyinize yetmez, icat edilecek ne kaldı ki ?" diyordu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Aralık 07, 2016, 21:42:38 Gönderen: Salim Orhanlı »