0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. E.

Ynt: Agathonisi'de zor anım
« Yanıtla #15 : Şubat 13, 2017, 14:38:36 »
Elle atıp çekeceksen, Fortress.
O kadar param yok diyorsan Danforth veya Brittany
Ama mutlaka katlanır kollu ve çipolu bir Admiralti.
Senin tekneye uygun olanın bir boy büyüğü, fırtına için sadece...

*

E. Ç.

« Yanıtla #16 : Şubat 13, 2017, 14:40:40 »
çok teşekkürler

*

T. A.

« Yanıtla #17 : Şubat 13, 2017, 16:58:44 »
Ersin korsan ben de aynı soruyu sormuştum seneler evvel:

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Şimdi ultra hariç bir tane delta bir tane de fortress çapamız var. Fortress gerçekten mükemmel. En büyük derdimiz 2. çapa veya kıç demiri olarak attığımızda öyle bir gömülüyor ki sökmek zor oluyor.

Merem duymasın hala admiralty yok.

*

M. E.

« Yanıtla #18 : Şubat 13, 2017, 19:16:00 »
Valla bu durumda havayı bordadan daha az alacak şekilde kıç halatını ona göre boşlar, tekneyi en azından 45 derece gibi rüzgara verirdim. Baştan açmazı da tutardım. Açmazın kendisi de sizin durumda işe yarar, ama sanırım daha açılı olsa iyi olur.

Balım SY

*

S. T.

« Yanıtla #19 : Şubat 13, 2017, 20:36:43 »
Ersin komşum, Agathonisi adasının ilginçtir bizdede iyi anıları yok. Bizde batı koyundan  asabi bir polis uyarısı ile senin bağlandığın yere gitmiştik ve rüzgarı yemiştik. Bu sene leros dönüşü fırtına ya rağmen adaya uğramadan yola devam ettim.
PS: Bu arada bende yedek çapa fortress kullanıyorum.

*

E. Ç.

« Yanıtla #20 : Şubat 14, 2017, 09:50:51 »
Evet arkadaşlar , gelen fikirlerden başı sabit tutarak kıç halatlarını biraz daha bırakarak rüzgara daha az alan gösterecek pozisyona sarkmak bu durumda yapılacak en iyi şeymiş, herkese teşekkürler.
*

B. A.

« Yanıtla #21 : Şubat 14, 2017, 11:35:50 »
Eski komşum Ersin korsanım selam,
Çok güzel bir konu açtın ve çok şey öğrendik katkıda bulunan fikirlerden, sadece teşekkür etmek istedim faydalandığım için.
Bu arada, yedek demir benim de fortress
*

M. A.

« Yanıtla #22 : Şubat 14, 2017, 12:00:12 »
Ersin Korsanım,
Bir dahaki uğrağın koyda rüzgarsız olsun... Güzel bir anekdot not ettik kafamıza sayende.. Teşekkürler,

Bu arada ben de yedek çapa olarak 16kg ve 12kg danforth var. (Ultra alınca 16kg'luk olanı yedeğe kaldı) şimdi sormak istiyorum, yedek çapa olarak 12kg mu 16kg mu kullanılmalı. Kulağa 16 kg gibi geliyor ama, toplaması çekmesi zorluk yaratır mı? gerçi 4 kg fark ama teknenin üzerinde yedek çapa olarak 12kg vardı aldığımda. boynu, beli, kolları zorlamaya gerek var mıdır?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. B.

« Yanıtla #23 : Şubat 14, 2017, 15:19:22 »
herkese selam;

Agathonisi için bir diğer önemli uyarı da bakkalın önüne kıçtan kara yapacaklara. Yanaşılacak yerde ciddi kayalık var ve dümen palasını vurmak işten bile değil. Uzun koltuk halatı alıp pasarella olarak da araya botu kullanarak yapmıştık. Dikkatli olunması gerekir.

iyi çalışmalar..
*

A. Ç.

« Yanıtla #24 : Şubat 14, 2017, 17:02:58 »
Yedek çıpa konusu biraz karışık bir konu. Yedek demir ne işe yarar veya yaramalıdır. Zorda kaldığınızda deniz ve rüzgarın güçlü olduğu bir yerde konaklmaak istiyorsanız büyük iyidir. Bir limanda tekneyi rüzgara göre değişik yönlerde tutmak ve kısa konaklamalarda ana demir yerine daha kolay kullanılabilecek bir deimir ise haifif olmalıdır. sanırım bu konuda hafif olmasına rağmen büyüklüğü fazla olan fortress iyi bir alternatif olur.