0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. E.

Ynt: PC de kullanılacak deniz haritaları.
« Yanıtla #330 : Temmuz 13, 2011, 20:22:20 »
Aklımı seviim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. Ç.

« Yanıtla #331 : Temmuz 16, 2011, 15:35:36 »
Open Sea Map / Online Ücretsiz Deniz Haritası...
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tools sekmesinden Trip Planner seçilerek rota çizilebiliyor.Sağdaki menüden Checkpointleri gösterip, rotayı dosya olarak kaydedebiliyor..

Yine Tool Sekmesindeki Download Chart menüsünden incelen bölgenin haritası PC ye kaydedebiliyor.

Ayrıca View Sekmesinden hava raporları alınan Weather menüsüne ulaşabiliyor.

Sevgiler...
« Son Düzenleme: Temmuz 16, 2011, 15:38:22 Gönderen: Erdem Çakır »

*

E. Ç.

« Yanıtla #332 : Ağustos 10, 2011, 13:57:10 »
Maxsea Time zero yu merak edenlere...

*

M. B. A.

« Yanıtla #333 : Ağustos 10, 2011, 15:46:57 »
Çakır korsan selamlar,

OpenCPN'i Ubuntu'ya kurdum, CM93 haritalarını da buldum attım, haritalar gayet güzel ama gelgeleim yer isimleri yazmıyor ! Kurcala kurcala bulamadım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Maxsea zaten sadece windoz'da çalışıyor galiba ?
« Son Düzenleme: Ağustos 10, 2011, 15:48:08 Gönderen: Mahir B. Aşut »

*

A. Ç.

« Yanıtla #334 : Ağustos 10, 2011, 16:08:43 »
CM 93 dijital olarak hazırlanan haritalardır. Teknik olarak tarama haritalara oranla çok daha fazla bilgi içerebilir ama içermez. Sadece kıyı çizgileri, feneler ve derinlikler vardemek yanlış olmaz. Profesyonel olanında daha fazla bilgi beklerken çok daha az bilgi içerdiğini görürsünüz. Özellkle bizim sahilleri gösteren haritalar ise çok eksiktir. Genellikle yunan haritalarını esas alıyorlar ve değişiklikler işlenmemiş oluyor. Didim Marina, Martı Marina ve Marmaris Yalancı boğazdaki marina yok. Bunun yanı sıra bir çok barinak da yer almıyor.  Sanırım Türkiye karayolları haritası bile daha çok deniz bilgisi içeriyor.

Bizim denizlerin en detaylı haritaları Seyir hidrografinin haritalarıdır. Onların dijital versiyonları bile doğru dürüst değil, eksiklkleri var. Ben raster haritaları eski tarihli olmasına rağmen daha çok bilgi içeridiği için tercih ediyorum. CD75-01 oldukça iyi bilgi veriyr. Asıl kullandığım ise seyir hidrografinin kağıt haritaları.

*

M. B. A.

« Yanıtla #335 : Ağustos 10, 2011, 16:11:57 »
Ahmet abi selamlar, nereden bulurum bu CD75-01'i? Sanırım OpenCPN'de çalışır?
*

A. Ç.

« Yanıtla #336 : Ağustos 10, 2011, 16:19:56 »
Google'de CD75 diye ara. Eğer bulamazsan bende var.
*

m.

« Yanıtla #337 : Ağustos 10, 2011, 16:51:55 »
raster haritaları imal etme imkanı veren bir program varmış... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.

*

A. Ç.

« Yanıtla #338 : Ağustos 10, 2011, 18:19:01 »
Program linki:

"open source project" yani warez değil ücretsiz indirip kurabileceğiniz bir programdır.
*

F. S.

« Yanıtla #339 : Ağustos 15, 2011, 03:35:48 »
windows ce6 da çalısan marmara haritası olan bir program önerebilirmisiniz?
*

B. K.

« Yanıtla #340 : Ağustos 15, 2011, 09:25:37 »
Fatih Korsan, "windows CE" sürümü için en uygun programı, Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap adresinden indirebilirsin.
Sonrada dilediğin kağıt haritayı, ozalitçi veya kırtasiyecide taratıp, kalibre edip, bu programın altında kullanabilirsin.
Denenmiştir, memnun kalırsın.
*

F. S.

« Yanıtla #341 : Ağustos 15, 2011, 21:01:55 »
Bülent korsan,

bilgi için teşekkür ederim. oziexplorer ı yükledim ,uydu da buluyor sorunsuz çalısıyor.belirttiğin gibi default harita bi işe yaramıyor.
sadece istanbul da olduğumu görebiliyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
  Ahmet abi nin cd75 haritasını denedim oziexplorer tanımadı.sizin denediğiniz harita yı mail adresime göndermeniz mümkünmü?
*

B. K.

« Yanıtla #342 : Ağustos 15, 2011, 22:15:44 »
Bende İstanbul Boğazı Güney Haritası var, ADB sınavında dağıtmışlardı, onu kalibre edip Oziexplorer haritasına dönüştürmüştüm, hangi e-posta adresine göndereyim ? (Birde akdeniz haritası var ama e-posta ile gitmez 100 MB' tan fazla)
*

F. S.

« Yanıtla #343 : Ağustos 15, 2011, 23:32:51 »
Bülent korsanım,

Akdeniz haritasını netten indirdim. istanbul haritasını kişisel bilgilerimde yer alan adrese gonderırsen makbule geçer.
ilgine ve yardımlarına teşekkür ederim.
*

E. Ç.

« Yanıtla #344 : Kasım 01, 2011, 17:36:40 »
Kenan korsan,
İstanbul'dan temin edemezseniz bana yazın. CD'ye kopyalayıp Kargoyla yollayabilirim.

Bir de PC'de Windows altında MaxSea kullananlar için bilgilendirme yapayım. Malum MaxSea kullananlar programı kırarak kullanıyorlar. Bu kırma işleminin bel kemiğini de Sentinel diye bir emulatör programı oluşturuyor. Geçenlerde deneme! amacıyla 64 bit windows işletim sistemine bir MaxSea kurdum. Elimdeki Sentinel emülatör programı 32 bit için olduğundan çalıştıramadım. İnternetten birkaç tane 64 bit için yazılmış Sentinel buldum ama onlar da aktivasyon key'i filan istedi. freeware 64 bit Sentinel aramaya da vaktim yoktu, peşine düşemedim.
İşletim sistemleri 64 bit olan kullanıcıların bu hususa dikkat etmeleri gerekiyor. Ayrıca 64 bit çalışan bir Sentinel bulan olursa bana da yollarsa sevinirim.

64bit için emulator buldum... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap