0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ö. E.

Ynt: PC de kullanılacak deniz haritaları.
« Yanıtla #210 : Ağustos 10, 2010, 22:58:21 »
Ben teknede crea kullanıyorum... Maxsee dışında Garmin haritalarını v.s. de sorunsuz kullanıyorum... Sanırım bir senedir teknede benimle beraber geziyor, şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Fiyatı da 500 - 600 tl civarı bir şey olmalı...

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. Ç.

« Yanıtla #211 : Ağustos 10, 2010, 23:03:06 »
Hasan abi senin istedigin dokunmatik ekranli tabletlerin satis adedi az oldugu icin ithalatcilar pek ragbet etmiyor ve fiyatlari surekli yuksek seyrediyor.

Bireysel ithalat yapan kisilerin, sahibinden yada gitti gidiyordan sattigi tabletlere bakabilirsin.

Yarin detayli yazarim sana.

Sevgiler...
Sevgiler...

*

Ö. B.

« Yanıtla #212 : Ağustos 11, 2010, 08:40:40 »
Teknede kullamak için bir dizüstü-tablet almak istiyorum.

Şu arkadaşı alın, üzerine Win7 çakın, güle güle kullanın. Eşim kullanıyor, Vista ile sürünse de Win7 ile gayet makul mantıklı bir hale geldi, hatta eşime MacBook bakıyorum, boşa çıkınca bunu tekneye götüreceğim.

*

H. Ç.

« Yanıtla #213 : Ağustos 11, 2010, 09:07:22 »
Erdem korsan ille de tablet olması gerekmiyor, dizüstü de olabilir.
Özgür korsan bende Garmin yok.
Ömer korsan 4 yıllık olması beni düşündürüyor. Soğutma fanı eskidikçe daha çok çalışır oluyor.

*

E. Ç.

« Yanıtla #214 : Ağustos 11, 2010, 09:13:48 »
Hasan abi, laptopta olur diyorsan secenek ve konfigirasyon cok.Suanda piyasadaki en dusuk hizdaki laptop lar calistirabilir maxsea yi.

Mini Netbook lardan emin degilim kurmadim.Ama calisabilecegini dusunuyorum.

*

Ö. B.

« Yanıtla #215 : Ağustos 11, 2010, 09:15:42 »
İlla onu alın demedim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap sahibinden.com ve GG'de çok miktarda var tablet pc, herhangi birisini alabilirsiniz. Eğer illa tablet olması gerekmiyorsa herhangi bir Atom işlemcili ufak notebooklardan alın, Win7 ile harita programlarını çok rahat çalıştırıyor, ben kurdum, bir süre kullandım, hala da kullanan arkadaşlarım mevcut, artı her türlü ofis programını da çalıştırabiliyorsunuz.
*

Ö. E.

« Yanıtla #216 : Ağustos 11, 2010, 09:49:39 »
Mini Netbook lardan emin degilim kurmadim.Ama calisabilecegini dusunuyorum.

İşte teknede gördüğün, hatta tekneden canlı yayın yaptığımız netbook çalıştırıyor... Sorun olmuyor ama Hasan Abi'ye özel mesajda da belirttiğim gibi; ben elinizde hazır bir makina yoksa, yani bu iş için yeni bir makina alacaksanız... Bunun yerine mini chartplotter alternatiflerinden birini de değerlendirmeniz gerektiğini düşünüyorum. Örneğin Garmin 276c... Uzun süre kullandım ve çok memnun kaldım.

Çünkü yeni alacağınız makina ve yan donanımları, neredeyse mini chartplotter fiyatlarıyla aynı paraya gelecektir.

Üstelik bu mini chartplotter'ların ikinci elleri, yaklaşık yarı fiyatına sahibinden.com gibi sitelerde bulunabiliyor.
« Son Düzenleme: Ağustos 11, 2010, 09:50:48 Gönderen: Özgür Evren »
*

B. K.

« Yanıtla #217 : Ağustos 11, 2010, 09:54:49 »
"Netbook" larda maxsea programının çalıştırılması problem değil. Ancak sıkıntı GPS entegrasyonunda yaşanıyor. Maxsea sadece "bluetooth" gps ile çalışıyor.
*

E. Ç.

« Yanıtla #218 : Ağustos 11, 2010, 09:57:19 »
Kahraman abi, HakanZ ve Adnan Kaptan Maxsea da 'USB' gps kullandıgını bildiğim korsanlar...
« Son Düzenleme: Ağustos 11, 2010, 09:57:41 Gönderen: Erdem Çakır »
*

Ö. B.

« Yanıtla #219 : Ağustos 11, 2010, 10:07:20 »
"Netbook" larda maxsea programının çalıştırılması problem değil. Ancak sıkıntı GPS entegrasyonunda yaşanıyor. Maxsea sadece "bluetooth" gps ile çalışıyor.

yok, tam olarak öyle değil. MaxSea bilgisayara seri port olarak gözüken herşeyle konuşabiliyor, buna bir çoğumuzun teknesinde bulunan Raymarine NMEA sistemi dahil. O yüzden USB GPS, bluetooth GPS vs ile kullanmak mümkün.

ben ufak bir BT dongle aldım, BT GPS'imi onun aracılığı ile konuşturuyorum, gayette güzel anlaşıyorlar.
*

A. E.

« Yanıtla #220 : Ağustos 11, 2010, 10:12:17 »
Evet evet. Ben de maxSea ile usb gps kullanıyorum. Bir sorun yok.
*

A. Ç.

« Yanıtla #221 : Ağustos 11, 2010, 10:17:47 »
Sanıyorum USB bağlantısı bir çok problemi çözmeye yeterli olabiliyor. Wireless bağlantısından, bluetooth bağlantısına kadar her şey bağlanabiliyor
*

Ö. O.

« Yanıtla #222 : Ağustos 11, 2010, 10:20:24 »
Teknede kullamak için bir dizüstü-tablet almak istiyorum.
Bu dizüstü:
- MaxSea 10.1.3.2'yi çalıştırsın
- İnternete bağlanabilsin (WiFi veya değil)
- Hergün kullandığım windows tabanlı bir programı (300MB) çalıştırabilsin.
En iyi fiyatla hangi markayı almalıyım?

Özgür,
Hasan Korsan internete de bağlanabilen,windows tabanlı bir programı çalıştırabileceği birşey istiyor.Chartplotter işine yaramaz.Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

B. K.

« Yanıtla #223 : Ağustos 11, 2010, 10:21:43 »
Maxsea Utilities sekmesinden "Data Input/Output Settings" i ve açılan pencereden "Add instument" sekmesini tıklayıp yeni açılan pencereden com portlarından birisini seçmeye çalıştığımda ilgili kutucuk aktif değil,
başka bir yerden setup ayarımı yapmak gerek acaba ?
*

Ö. B.

« Yanıtla #224 : Ağustos 11, 2010, 10:24:44 »
USB veya BT com portu o anda aktif olmayabilir, veya başka bir program tarafından kullanılıyor olabilir. Onunla alakalıdır muhtemelen.