Anket

Tekneniz yabancı bayraklıysa Türk bayrağına geçmeyi düşünür müsünüz?

Evet! Kesinlikle isterim...
Hayır! Kesinlikle istemem...
Şartlara bakmak isterim. Kararımı ona göre veririm.
Şu anki şartlara pek güvenmiyorum. Yabancı bayrak kalıp izlemek gerek.
Yabancı bayraktan Türk bayrağına geçtim. Şimdiki aklım olsa geçmezdim.
Yabancı bayraktan Türk bayrağına geçtim. Şimdi tekrar yabancı bayrağa geçmeyi düşünüyorum.
Teknem Türk bayraklı ve çok memnunum.
Fikrim yok.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ö. Y.

Ynt: Türk Bayrağına Geçiş -II-
« Yanıtla #1755 : Mart 24, 2017, 13:34:48 »
Değerli arkadaşlar,

Hakkı korsanımızın referans verdiği Engin beyle biraz önce konuştum (aslen Bodrum 3 tekne olarak); ancak tekne sayısı veya lokasyonu farketmeden standart 500 TL'ye yapıyor (sadece gümrükleme ve yolluk / KDV gibi belgeli harcama hariç). Bir vekalet ve gerekli evrakları (liman başkanlığından alınan Gümrüğe yazılmış yazı, liman başkanlığından onaylı demirbaş listesi, bağlama kütüğü kopyaları, varsa tekne faturası, tekne sigorta poliçesi vs) iletildikten sonra işlemi sonuçlandırıyormuş.

Başka firmaların 2000-3000 gibi rakamlar istemesine rağmen kendisinin de denizci olduğunu, aslında bir anlamda denizcilere yardımcı olmak açısından bu işe bulaştığını ve ücreti düşük tuttuğunu; yoksa işlerinin başından aşkın olduğunu belirtti. Nedense be bir şekilde ikna olmuş gibiyim. Kendisiyle yola çıkmayı düşünebilirim zamanımı boşa harcamamak ve yel değirmenleriyle savaşmamak adına Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. Y.

« Yanıtla #1756 : Mart 24, 2017, 13:50:40 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Değerli arkadaşlar,

Hakkı korsanımızın referans verdiği Engin beyle biraz önce konuştum (aslen Bodrum 3 tekne olarak); ancak tekne sayısı veya lokasyonu farketmeden standart 500 TL'ye yapıyor (sadece gümrükleme ve yolluk / KDV gibi belgeli harcama hariç). Bir vekalet ve gerekli evrakları (liman başkanlığından alınan Gümrüğe yazılmış yazı, liman başkanlığından onaylı demirbaş listesi, bağlama kütüğü kopyaları, varsa tekne faturası, tekne sigorta poliçesi vs) iletildikten sonra işlemi sonuçlandırıyormuş.

Başka firmaların 2000-3000 gibi rakamlar istemesine rağmen kendisinin de denizci olduğunu, aslında bir anlamda denizcilere yardımcı olmak açısından bu işe bulaştığını ve ücreti düşük tuttuğunu; yoksa işlerinin başından aşkın olduğunu belirtti. Nedense be bir şekilde ikna olmuş gibiyim. Kendisiyle yola çıkmayı düşünebilirim zamanımı boşa harcamamak ve yel değirmenleriyle savaşmamak adına Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İstanbul'dan gümrükçü yakın dostumla konuştum 500 TL iyidir, bu işin aşağı yukarı maliyeti budur (yapılması gereken 250/300 TL malum (!) belgesiz ödemeler varmış içinde) der ! Selamlar...

Sent from my iPhone using Tapatalk

*

H. E.

« Yanıtla #1757 : Mart 24, 2017, 14:47:29 »
Değerli gezgin korsan üyeleri gümrük beyaname resmini  gönderiyorum inşallah sizlere faydalı olur. Bende kendim yapmayı çok istedim fakat ...

Mehmet Yüceer Korsan,
2 numaralı Gönderic/İhracatçı alanında, firmanın vergi numarası olarak ne yazdınız? Hani kapattığınız kısım. Delaware firmasının reg. numarası falan mı?
Teşekkürler.

*

R. K.

« Yanıtla #1758 : Mart 24, 2017, 17:07:41 »
Herkese Tekrar Merhaba Gezgin Korsanlar

Gümrük Müşaviri ile çalışmak istemeyen korsanların Gümrük işlemlerini kendi adlarına şifre alınması kaydı ile 1000 TL karşılığında Bodrumdan gerçekleştirebilirim, Önümüzdeki (27/3/2017) Salı gününden itibaren Bodrumda olacağım.

İrtibat kurmak isteyenler için telefon numaram 0542 311 50 98 (Recep)

*

S. Ş.

« Yanıtla #1759 : Mart 24, 2017, 17:56:01 »

Gümrük Müşaviri ile çalışmak istemeyen korsanların Gümrük işlemlerini kendi adlarına şifre alınması kaydı ile 1000 TL karşılığında Bodrumdan gerçekleştirebilirim, Önümüzdeki (27/3/2017) Salı gününden itibaren Bodrumda olacağım.

Neden 1000 zaten  500 alıyorlar, ne farkınız var ?

*

Z. K.

« Yanıtla #1760 : Mart 24, 2017, 18:03:41 »

Sevgili Semih Sener korsanım,
Ben tek fark okuma özürlüğü görebildim.Sizce?
Sevgiler.
*

S. Ş.

« Yanıtla #1761 : Mart 24, 2017, 18:11:15 »

Sevgili Semih Sener korsanım,
Ben tek fark okuma özürlüğü görebildim.Sizce?
Sevgiler.

Ben 500 gumruk musavırıne,90 da devlete kdv  öderim,faturamı da alırım,helali bu ... ötesi cukkalamaca Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yanış adreste bazı arkadaslar...
« Son Düzenleme: Mart 24, 2017, 18:12:47 Gönderen: Semih Sener »
*

M. T.

« Yanıtla #1762 : Mart 24, 2017, 19:20:26 »
Öğledem sonra uğradım, Marm. Güm.'te durum;
Kendi işleminizi kendiniz yapabiliyorsunuz, istenenler zaten mevcut şeyler. Sonra tam listeyi vereceğim.
Tam çıkarken " ha bir de boş beyanname lazım" dediler, "ama bizde yok" dediler, "nereden sağlanıyor ?"
"bilmiyoruz" ... aklımdan geçenleri söylememek için zor tuttum kendimi...
"Onu da hallederiz" deyip ayrıldım...
« Son Düzenleme: Mart 24, 2017, 19:22:38 Gönderen: Murat Türel »
*

M. T.

« Yanıtla #1763 : Mart 24, 2017, 19:38:22 »
öğrendim; Vakıfbsnk'a form harc ı yatırıp dönüp Güm. Md.'den boş formu alıyormuşsun... ama yine de siz de çevrenize bir sorabilirsiniz.
*

T. A.

« Yanıtla #1764 : Mart 24, 2017, 19:48:49 »
Bayraktaki yıldız sayısı bire düştü  ve dalavere işlere son . Güllükten Bağlama kütüğünü aldım Kuşadası gümrük kaldı mabat kısmım açık bekliyorum paralar havada uçuyor bir bilgisi olan varmıdır
*

C. İ.

« Yanıtla #1765 : Mart 24, 2017, 20:00:57 »
 Arkadaşlar,
  Benim gibi liman işini bitiren, ardından Pendik Gümrüğün de  işini  G. M (gümrük müşaviri) ne
yaptırmak isteyen var mı? Bu gün konuştum, uyumlu, tanıdığım ve güvenilir birisi.
Önce kaç kişi olabileceğimizi bilmem gerekiyor. 3-5 kişi bile olsak yeterli.
Hedefim; ödemek zorunda olduğumuz  %1 KDV +500 TL ile 600 TL arası bir tutar.
Diğer harcamalar ! bizi ilgilendirmez.
 Ne dersiniz?
İlgilenenlerin  cevaplarını ve görüşlerini bekliyorum.
Selamlar.

*

Ö. Y.

« Yanıtla #1766 : Mart 24, 2017, 20:56:13 »
Arkadaşlar,
  Benim gibi liman işini bitiren, ardından Pendik Gümrüğün de  işini  G. M (gümrük müşaviri) ne
yaptırmak isteyen var mı? Bu gün konuştum, uyumlu, tanıdığım ve güvenilir birisi.
Önce kaç kişi olabileceğimizi bilmem gerekiyor. 3-5 kişi bile olsak yeterli.
Hedefim; ödemek zorunda olduğumuz  %1 KDV +500 TL ile 600 TL arası bir tutar.
Diğer harcamalar ! bizi ilgilendirmez.
 Ne dersiniz?
İlgilenenlerin  cevaplarını ve görüşlerini bekliyorum.
Selamlar.

Yukarıda yazmıştım 500 TL ( ile mekan / bölge farketmeden her gümrükten halledebilen müşavir var . Anladığımım kadarıyla birey olarak bizler ilgili gümrükten alınacak günlük şifreyle işlemleri orada yapmamız gerekirken müşavirler vereceğimiz vekaletle kendi ofislerinden sisteme girip beyanname verebiliyorlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk
*

C. İ.

« Yanıtla #1767 : Mart 24, 2017, 21:57:24 »
 Özkan bey,
 Sizin öneriniz de çok güzel. Ancak Gümrükte kendimi çok aşağılanmış hissettim. Dolayısıyla
o pis binaya, gerçekten tozlu, masaları, konsolları her yeri ile rezil, milyonlarca liranın evrildiği o devlet dairesi
kim kime dum duma misali.
 Komisyoncular, aracılar, müşavir kılıklı simsarlar, laubali konuşmalar, bağırma sesleri,
 ''-Beni meşgul etme deyip, cep telefonu ile meşgul olanlar. Hatta masasında uyuyan memurlar.
  Şifre almak için dahi bir daha girmek istemiyorum.
Bu nedenle böyle bir arayışa girdim.
Böyle bir arayışa girmekle ayıp mı ettim acaba?
Selam ve sevgiler.

*

M. T.

« Yanıtla #1768 : Mart 24, 2017, 22:54:18 »
Böyle bir arayışa girmekle ayıp mı ettim acaba?
kesinlikle ayıp etmediniz...
Bugün Marm. güm.'te Türkiye Cumhuriyeti bürokrasisi ile yeniden yüzleştim. Lim. Başk.'da başlayan gerçek dışı, hayatımda ilk defa deneyimlediğim toz pempe, olumlu, yardımcı, yapıcı sürecin birara biteceğinden zaten emindim.
Marm. gümrüğü İst. İzm. gibi binlerce evrağın işlendiği bir ortam değil. Biri çay ocağı olmak üzere toplam 8 odalı tek katlı mekanda benden başka bir tane sivil yokken bile işime taş koydu adam. Yaa insan kendi müdüriyetinde en çok işlem gören baş roldeki evrağın (güm. beyannamesi) "boşunun nereden temin edileceğini bilmediği"ni söyleyebiliyorsa helal olsun...
Ama bende de sabır ve zaman var, evime de 3km mesafedeler, gel git kusturacağım onları...
*

S. Ş.

« Yanıtla #1769 : Mart 24, 2017, 23:41:22 »
Yıl 2017  inanmak zor değil mi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

2100 olsa değişir mi dersiniz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap