0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Z. T.

Korsanlar, İskenderun dan dönerken, geçen fırtınada, Barış Beyhan korsanımızın teknesine yıldırım düşmüş. Ekibin sağlığı yerinde cana gelen bir şey yok. Ancak tüm elektronik aygıtların devreleri yanmış. Sigorta işlemleri başlamış. Teknenin adı Hummingbird ve Alanya Belediye Limanı nda bağlı bekliyor. Alanya ve Antalya dolaylarında olan GeKo var mı? Yeni aygıtların alımı ve diğer konularda destek olunabilir mi?

Barış korsanın GSM i 0 532 293 91 61

*

N. B.

Ynt: ACİL! Bir korsanımızın teknesine yıldırım düşmüş.
« Yanıtla #1 : Ekim 16, 2011, 20:02:56 »
İnanamadım. Çok geçmiş olsun.
Sağlıklarının yerinde olması büyük teselli.

*

A. Ç.

« Yanıtla #2 : Ekim 16, 2011, 20:03:51 »
Teknenin barındığı yer Alanya mı? Yoksa başka bir limana mı ulaşması gerekiyor? Eğer Alanya ise İstanbul'dan  gerekli malzemelerin bulunmasına yardım edebilirim. Başka bir limanda (marinada) konaklıyor ise en doğrusu o yere gitmesi ve zaman içinde sorunu kendinin çözmesidir. Nelerin değişmesi gerektiği konusunda da bilgi gerekir.

*

Z. T.

« Yanıtla #3 : Ekim 16, 2011, 20:05:52 »
Barış korsan yola çıkmak için yeni aygıtların alımını beklemek durumunda. Alanya da bekliyor.

*

A. Ç.

« Yanıtla #4 : Ekim 16, 2011, 20:18:38 »
Elektronikler bir teknenin en son düşünülmesi gereken aksesuarlarıdır. Benim önerim asıl bağlı olduğu yere dönmesidir. Yine de marka ve model bilirsek, İstanbul'dan sağlamasına yardımcı oabiliriz.

*

N. Y.

« Yanıtla #5 : Ekim 16, 2011, 21:51:26 »
Barış korsana geçmiş olsun..Allah daha beterinden korusun.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

B. B.

« Yanıtla #6 : Ekim 16, 2011, 21:55:41 »
Zafer Korsan'ın az önce yazdığı yıldırım düşmesi olayını yaşayan benim.Teknesine yıldırım düşen oldumu bilmiyorum ama bu olayı en şiddetli haliyle 1 hafta önce ben yaşadım ve hala olayın şokundayım. Doğu Akdeniz seyrinden dönüşte 9 Ekim pazar günü  Alanya Limanında demirliyken Antalya ve civarında sel baskınlarına neden olan şiddetli yağmur gününde gece 02:30 sıralarında fırtına şeklinde esen rüzgar ve bardaktan boşanırcasına yağan yağmurla birlikte çakan bir şimşek teknemin kıç omuzluğunda denize çakıldı. Büyük bir şansla eşim ve ben o sırada içerde olduğumuzdan sağlığımıza bir zarar gelmedi. Daha sonra dışarı çıktığımda yandaki balikçı teknesinin güvertede duran kaptaninin elektrik şokuna girdiğini gördüm. A dan Z ye teknemdeki tüm elektronik cihazlarının yandığından habersiz olarak gece boyunca fırtınayla sağa sola savrulan tekneyi zaptedmeye, beton iskeleye daha fazla çarpıp parçalanmasını önlemeye çalıştım. Sabah olduğunda yanarak hasar gören cihazların farkına vardım. Direk tepesinden aşağıya kadar tüm seyir fenerleri ve elektrik, elektronik adına herşey : VHF, SSB, Navtex, Dataline (hız, derinlik, rüzgar) cihazı, Chartplotter, Otopilot, Ana Yelken Motor Kontrol cihazı, Alternatör regülatörü, Stereo Müzik Sistemi, Buzdolabı, Bataryaların doluluk monitor cihazı, Hırsız alarm cihazı, Sintine pompaları otomatiği, Gün ışığı sensorü... Herşey. Yani yıldırım hiçbir cihazı sağ bırakmadan deldi geçti. Şimdi Alanya'da tüm bu cihazlara ne zaman ve nasıl çözüm bulacağımızı bilmeden Marmaristeki evimizie ve kışlama Marinamız Yatmarin'e ulaşabilmek için beklemekteyiz. Bu arada yakın ilgisinden dolayı Zafer Korsan'a ve Özen Sigorta-Yaşar beye teşekkür ediyorum. Sağ kalabilmemiz tek tesellimiz.
*

m. b.

« Yanıtla #7 : Ekim 16, 2011, 22:16:36 »
geçmiş olsun barış korsan. cana zarar gelmemesine çok sevindim.
sanırım yıldırımsavarınız olayı hafif atlatmanıza sebep olmuş.
« Son Düzenleme: Ekim 16, 2011, 22:20:23 Gönderen: Mustafa Aziz Çınar »
*

M. T. A.

« Yanıtla #8 : Ekim 16, 2011, 22:20:50 »
Tekrar geçmiş olsun barış korsanım ...
Herşey hallolur mühim olan can sağlığınız...
*

H. E.

« Yanıtla #9 : Ekim 16, 2011, 22:21:34 »
Geçmiş olsun. Cana bir zarar gelmemesi sevindirici. Mal zaten yerine konur. Sigortanız da varmış.
Bu vesile ile belki teknede yıldırımdan korunma, paratoner konularında tartışabiliriz.
Tekneniz fiber miydi?
*

İ. O.

« Yanıtla #10 : Ekim 16, 2011, 22:24:32 »
çok geçmiş olsun
*

M. Ö.

« Yanıtla #11 : Ekim 16, 2011, 22:38:20 »
Geçmiş olsun Barış korsanım
*

H. A.

« Yanıtla #12 : Ekim 16, 2011, 22:47:55 »
Barış korsanım, büyük geçmiş olsun, çok üzüldüm, mala gelen zarar zaman içerisinde bir şekilde hallolur, sizlere birşey olmaması sevindirici.
*

İ. S.

« Yanıtla #13 : Ekim 16, 2011, 22:51:22 »
Büyük bir kaza çok ucuz atlatılmış....Büyük geçmiş olsun..
Anlamadığım şey yıldırım denize düşmesine rağmen böylesi bir hasar oluşuyorsa tekneye isabet etse ne olurdu, düşünemiyorum.
Tekrar geçmiş olsun Barış Korsan.
*

E. Ş.

« Yanıtla #14 : Ekim 16, 2011, 22:53:35 »
Çok geçmiş olsun.

Yıldırım meselesi önemli bir konu.

Ömerin tekne de yakında inecek konu bizdede gündemde.

Araştırıyoruz,düzgün bir paratoner tesisatı yapmaya çalışıyoruz.

Tamamlandığında paylaşacağız.

Bu arada konuyla ilgili korsanlardan fikirlerini bekliyoruz.